sprej za rjo

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
danes videl v nekem katalogu da zraven spreja za armaturo, stekla,... ponujajo še sprej za odstranjevanje rje. Kako je to mišljeno oz. kako zadeva deluje? kja če pošpricam tiste pikice ki jih imam na havbi od kamenckov bodo zginili al kaj?
d055.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
evil.gif


Kupi si ferosan, dobi eno prazno flaško na pršilko (suni matki kako čistilo)...pa našpricaj.

Rja bo izginila!

Samo če ne boš takoj zatem ZAŠČITIL (!!!) tega mesta bo rja takoj spet 'na mestu' (kot pijančki, ki jih zvečer izženeš iz kafiča so ob 7-ih zjutraj spet na 'lokaciji').
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Včasih ko sem se še kaj sekiral za avto sem nabavil nekaj podobnega flaški laka za nohte in sem luknjice od kamenčkov pobarval s tistim malim čopičem. Bila pa je poleg tudi "drothpiršna" v obliki čopiča da si spraskal eventualno rjo stran.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Citat:
Uporabnik mariombb pravi:
kako to misliš zaščitil?

s ferosanom (no ja...niti ne boš rabil pršilke...s čopičem namaži mesta - najbolje 2 x - sicer pa preberi navodila) zgolj odpravljaš posledico.

Ti moraš pa odstraniti vzrok (za nastanek rje).

Običjano gre takole...imaš avto tipi topi, se voziš, prileti v havbo kamenček, sila je tako velika da kamen uniči lak, barvo (in po možnosti še pocinkan nanos...če ga avto ima). Torej je od tega trenutka naprej pleh izpostavljen vremenskim vplivom....po domače rečeno...začelo bo rjaveti. In tudi začne.

Ti boš zdaj kupil ferosan, ki bo rjo razžrl, še vedno pa ti bo ostalo izpostavljeno nezaščiteno mesto. In ko naredi ferosan svoje vazmeš v roke barvo tvojega avtomobila (če jo nimaš jo greš npr. v Mavrico namešat 2 deci, kjer kupiš tudi ferosan) ter s čopičem/zobotrebcem 'prebarvaš' ta del. To ponoviš 2 oz 3 x in to ti je garancija da na tem mestu ne bo več rjavelo....torej po tem ko boš zaščitil kovino pred zunanjimi vplivi.
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
hvala..bom naredil tako..opazil sem še da se je pod vrati nekaj pojavlo..bom zrihtal, sicer bo se malo grdo verjetno videlo, ampak važno da se širilo ne bo

lp
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Preden sem odprl topik, sem vedel da maš opla, pol pa pogledam pod garažo...
hysterical-1.gif

[censored] ga. opli radi zacvetijo. tudi ce ni pomlad ....
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Ali je kdo že kdaj 'testiral' Chelade? Sem namreč na bivšem avtu neko zaplatico rje premazal s tem in se rja ene dve leti ni širila. Sicer je avto potem šel v reciklažo (drugi razlogi), bi me pa vseeno zanimalo, ali to res zaustavi rjavenje. Če je kdo to zadevo prakticiral, lepo prosim, naj pove.