Sprehod pod triglavom:)

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Nisem nikoli kaj ekstra hodil gori po tistih planinah, pa sva se s punco menila da bi letos šla malo pogledat.
In sicer sva gledala nekako takole.
Štartala bi iz - Stare Fužine do Kosijevega doma na Voglarju, od tam do koče na Pl. pri jezeru, od tam pa proti Koči pri Triglavskih jezerih.(dve poti)
Od tam bi krenla proti zasavski koči, in potem nazaj do Koče pri Triglavskih jezerih.
Nato pa proti Koči pod Bogatinom, nato pa nazaj proti Stari Fužini - Sem označil dve možni poti.




No drugače mi hribi niso tuji, po teh ko sem pa tu napisal pa res nisem veliko hodil. Koliko bi kaj bilo to hoje? Zahtevnost?
In pa seveda nimava namena ravno v enem dnevu to prehodit, lepo počasi pa je. Ima do še kakšen drug predlog?
V mislih imama tam iti tam nekje v drugi polovici julija.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.462
5.457
113
Lepa pot. Jaz bi ti sicer predlagal, da nekako vključiš še Pršivec - z njega je fantastičen razgled po slovenskem hribovju.

Planiraj dva dni, prespiš pa v Zasavski koči ali v Koči pri Triglavskih jezerih. Pri planiranju in rezervacijah si pomagaš s spletno stranjo Planinske zveze Slovenije, kjer dobiš časovne ocene poti in mobitele oskrbnikov.

Nekateri imajo sprva malo strahu, ko vidijo kline in jeklenico na prevalu Štapce, ampak ni hudega.

Pot čez Komarčo bi ti odsvetoval.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Hvala za informacije
smile-1.gif

Se mi je zdelo ja da je tam čez Komarčo bolj zahtevno, zato sem razmišljal, o tisti poti zgoraj nad jezerom nazaj do Kosijevega doma. Sej mogoče si še kaj malo spremislima, časa je še dovolj, upam pa da bo tudi vreme sodelovalo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Predlagal bi ti, da greš namesto po Dolini Triglavskih raje prvi dan do Prehodavcev (kjer bi prespal) po dolini Za Kopico (desno od Tičaric). Bolj osamljena potNazaj pa po poti, ki si jo predlagal, čeprav bo preko Komne do Stare Fužine hudo dolga za en dan. Kot je gornji rekel, raje nazaj čez Pršivec. Čez Komno dol je itak bolj dolgčas.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Na hitro, dve varianti:

1. Avto pustiš nekje okol jezera, potem pa peš do Stare Fužine in na Vogar - Planina pri jezeru, Dedno polje in Za Kopico na Prehodavce, kjer prespiš. To bi blo nekak 7 ur čiste hoje. Drugi dan po dolini 7. jezer do koče pri 7J potem pa mimo Črnega jezera in čez Komarčo dol. Od oka 5 ur. Pri Savici pa imaš (prej se prepričaj če je še res in kdaj) avtobus do Ribčevega laza. Če ga ni greš peš do Zlatoroga (kle je pa zihr avtobus) kar turo podaljša za švoh uro.

2. Varianta je bl simpatična do težkih rukzakov...
smile-1.gif
Z avtom na Blato, potem pa do Planine pri jezeru in dalje kot v varianti ena. Drugi dan se mimo Črnega jezera in čez Pršivec vrneš na Blato.

Pa še kakšna varianta bi se našla...
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Potrjujem tisto o Pršivcu - za ful malo extra truda res veliko dobiš.

Štapce so tudi točno takšne, kot pravi erikson.
Pot mi je bila pa nekak bolj simpatična kot tista druga (sem šla krožno od črnega jezera nazaj na Planina Jezero).
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Sem pozabil še vprašati nekaj pomembnega. Kje je pa najboljše avto parkirat za par dni? Nebi ga rad kam parkiral, pa ga potem ni več tam ko pridem nazaj, ali pa da bo s kakšnimi listki okrašen.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
No pa sva šla, ker vreme ni kazalo najlepše sva pot spremenila, bo pa za drugo leto s podaljškom. Štartala sva s Planine pri Blatu, do planine pri jezeru od tam do Dednega polja, Sedmerih jezer, in do zasavske koče kjer sva prespala. Naslednje jutro žal ni bil tako lep dan kot ta ko sva šla gor, pa smo za pot nazaj šebnali kar tam čez vrata al kaj so že pa direkt do dednega polja, in nazaj k avtu.

Pa še nekaj slikic. Brez skrbi forum ni konkurenca
shocked-1.gif
) Se mi ne da še sem lepit

Slike