Sprednja križna in meniskus

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Živ, kot naslov teme pove, smo ugotovili, da imam strgano prednjo križno in poškodovan meniskus, datum za operacijo na ortopedski v Ljubljani pa sem dobil nekje od marca do maja 2020 :bonk:

Ker se rad in tudi dosti ukvarjam s športom in različnimi športi, bi seveda težave s kolenm odpravil čimprej. Vem, da se da tudi brez križne živet, ampak mi težave z gibanjem povzroča predvsem meniskus, ki me že ob hoji boli in nato koleno zateka, tako, da si ne predstavljam s takimi bolečinami karkoli delati, ker mi že samo spanje povzroča težave in se zaradi tega zbujam.
Na otropedsko sem poslal, ker koleno in sama operacija ni ravno flajšter in adijo, tudi veliko kolen se je že zašuštralo in sem poizkusil pri določenem zdravniku, ampak do 2020 si pa ne predstavljam čakati.

Čakalne vrste so različne, zato bi poizkusil tudi drugje, če kdo pozna solidnega zdravnika v kakšni drugi ustanovi oz. da je čakalna doba krajša, bi bil presrečen!

Hvala!

Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Hvala, preverim še tu!
Za čakalne ne vem, je pa odličen kirurg, pred dobrimi desetimi leti mi je naredil rekonstrukcijo LCA. Takrat so hvalili tudi dr. Mossada Husseina v Novem mestu, ki je zdaj mislim da v Artrosu.
 
Nazadnje uredil moderator:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
V Artrosu sem videl ja, sem že kar nekaj pregledal teh centrov, v ponedeljek grem v akcijo in prekličem vsakega posebej. Čeprav razmišljam, da bi blo bolje it malo na led skakat, da si ga do konca fentam, bom prej na vrsti, vsaj napotnico za nujno ali pa hitro bi dobil, ne, da s takom kolenom čakam do maja 2020, bemo no, kam smo prišli s tem zdravstvom.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

V Artrosu sem videl ja, sem že kar nekaj pregledal teh centrov, v ponedeljek grem v akcijo in prekličem vsakega posebej. Čeprav razmišljam, da bi blo bolje it malo na led skakat, da si ga do konca fentam, bom prej na vrsti, vsaj napotnico za nujno ali pa hitro bi dobil, ne, da s takom kolenom čakam do maja 2020, bemo no, kam smo prišli s tem zdravstvom.
Tudi jaz sem čakala, mislim da vsaj leto in pol, če ne še več. Lahko pa greš samoplačniško, boš zagotovo prej na vrsti.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Ma ja, pa še ta druzga nej ofna če je kej za pušraufat, še drugih 5 odkartam, navadn :)
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sem se hecal, samoplačniško ni opcija. Vaje pa...karkoli težko delam, ker me boli in mi za tem zateče in posledično že samo zaradi zatekanja samo gibanje kolena oteženo. Upam, da se vsaj to umiri, da bom lahko hodil brez prevelikih bolečin, če bom lahko pa jačal, bo pa že kičasto, ampak za enkrat ne kaže na izboljšanje.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Valdoltra Ambrožič...12m čakalna doba za operacijo, ampak te pred ooeracijo, predno greš v čakalno vrsto povabi na pregled, ki se ga čaka nekje 9m, se pravi sem na 21m.

Artros rekonstrukcije ne izvaja na napotnico, za meniskus pa je nekje 10m. Ampak bi blo fino po mojem, da koleno čim manj odpirajo in vse en doktor nardi oz zašuštra :) . Tukaj bom še razmislil, če bi mogoče res vsaj meniskus prej porihtal, da kaj še bolj ne poškudujem?

Za vsak nov predlog in mnenje bom vesel!

Hvala!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Valdoltra Ambrožič...12m čakalna doba za operacijo, ampak te pred ooeracijo, predno greš v čakalno vrsto povabi na pregled, ki se ga čaka nekje 9m, se pravi sem na 21m.

Artros rekonstrukcije ne izvaja na napotnico, za meniskus pa je nekje 10m. Ampak bi blo fino po mojem, da koleno čim manj odpirajo in vse en doktor nardi oz zašuštra :) . Tukaj bom še razmislil, če bi mogoče res vsaj meniskus prej porihtal, da kaj še bolj ne poškudujem?

Za vsak nov predlog in mnenje bom vesel!

Hvala!

Ambrožič ima samoplačniško pa pejt k njemu na pregled za čakalno v valdoltri ti pa ne preostane. Sem bil pri njemu na operaciji meniskusa pa moram reči da sem bil precej razočaran glede na "priporočila". V Valdoltri je vse malo po kavbojsko se nič kaj ne držijo pravilnika o čakalnih dobah vsaj 2 leti nazaj je bilo tako.
Kar je bolj pomembno FT po operaciji to si pa raje plačaj in začni takoj ker vse ostalo je ena sama žalost na katero dolgo čakaš.
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Kamorkoli boš šel bo verjetno bolje kot na Golniku - svakinja je šla samoplačniško ker ni hotela čakati in so ji uničili koleno že dve leti jo boli in se ne upa niti hoditi zaradi bolečin - tako da izogibaj se Golnika.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Saj ne operira ekipa iz Golnika. Golnik le “posodi” operacijsko, postlo za eno noč in ekipo sester. “Mesar” pride od drugod.

V moji zgodbi, kjer smo bili udeleženi jaz, hernija L5S1 sin in Golnik, je najkrajšo potegnila ravno hernija. ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Ce bi bil zloben, bi rekel, da zdravnici natvezi, da ne mores vec hoditi v.sluzbo in bos dve leti doma. Seveda pa ie treba biti pripravljen na kontrole. Tako bo drzava ogromno "prihranila" s takimi cakalnimi dobami
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Ce bi bil zloben, bi rekel, da zdravnici natvezi, da ne mores vec hoditi v.sluzbo in bos dve leti doma. Seveda pa ie treba biti pripravljen na kontrole. Tako bo drzava ogromno "prihranila" s takimi cakalnimi dobami

Vidiš to je ena stvar ki mene zelo moti pri čakalnih dobah, ker ZZZS ne zanima koliko čakanje v resnici "stane". pa ti lahko povem primer ko ga poznam ko je gospa klicala na ZZZS če bi se dalo kaj uredit da gre prej delat (ker se bolniška pri plači pozna) pa je dobila z druge strani odgovor da njih to ne zanima. In je bila na bolniški 13 mesecev vsak mesec pa je šlo iz blagajne toliko kot je potem stal operacijski poseg. Še 12 takih operacij bi lahko plačali če bi jo takoj poslali na operacijo. Ampak njih to ne zanima oni dobijo svojih 30€/mesec.