Športna kamera

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik laibach123 pravi:
Tudi sam se zanimam za action kamere. In sicer sem gledal primerjave med Sony as100v in Gopro black. Po primerjanju prevladuje Sony kamera. Ampak...sem opazil, da so posnetki Sony kamer veliko bolj neostri, kot pri Gopro kameri. Je še kdo opazil isto? Posnetke gledam na youtubu. Drugače je pa Sony kar se tiče stabilizacije, barv in ceni(!) po moje veliko bolša kot Gopro.

Na tej primerjavi je ravno obratno,slika na Sony kameri je lepša:
https://www.youtube.com/watch?v=rj4e1maVDF8

YT pa itak poslabša kvaliteto,se mi zdi,ker zdajle gledam svoj original posnetek in je bolj oster kot posnetki na yt. Če te zanima kako zgleda,ti ga lahko pošljem.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Citat:
Uporabnik laibach123 pravi:
Gledal sem tale posnetek: http://youtu.be/N5WXCyLfATg?t=5m18s
In so podrobnosti na kupoli veliko lepše in boljše kot pa pri Sonyju. Nasplošno je veliko posnetkov na youtubu od Sonyevih kamer, ki se mi zdijo precej neostri v primerjavi z gopro. Res pa je, da nisem neki strokovnjak na tem področju.
d055.gif

Ta posnetek v bistvu ni fer do Gopro-ja kar se stabilizacije tiče ker je nastavil FOV na medium ker Sony z "digitalno" stabilizacijo izgubi del vidnega polja. Tako je vizuelno posnet približno isti kot. Če bi pustil Gopro na wide bi bilo tresenja bistveno manj. To je kot fotografiranje s tele objektivom, bolj kot približa bolj so občutni tresljaji. FOV nastavitve na gopro si lahko predstavljaš kot digitalni zoom.
 

laibach123

Pripravnik
18. mar 2012
217
0
16
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
YT pa itak poslabša kvaliteto,se mi zdi,ker zdajle gledam svoj original posnetek in je bolj oster kot posnetki na yt. Če te zanima kako zgleda,ti ga lahko pošljem.

Se strinjam, da youtube poslabša kvaliteto. Na zelo lep način to razloži Matthew: KLIK. Kar pomeni, da velja isto za gopro pa so posnetki od gopro še vseeno bolj ostri . Ampak nima veze. Sem se pomoje, da kr odločil za Sony
cheer.gif

Za video se pa priporočam. ZS
Hvala
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Pozdravljeni,
tudi sam gledam za kamero GOPRO Hero 3 Black EDITION za podvodni ribolov. Ali moram še kaj dokupiti razen osnovne kamere, kakšen poseben nosilec?
Ali ima kdo izkušnjo z montažo na masko?
Vnaprej hvala za info in lp.

EDIT: ko sem prebral temo vidim, da je Sony AS100 tudi primeren. Ali ima kdo podvodne izkušnje z njim?
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Citat:
Uporabnik cerko pravi:
Pozdravljeni,
tudi sam gledam za kamero GOPRO Hero 3 Black EDITION za podvodni ribolov. Ali moram še kaj dokupiti razen osnovne kamere, kakšen poseben nosilec?
Ali ima kdo izkušnjo z montažo na masko?
Vnaprej hvala za info in lp.

EDIT: ko sem prebral temo vidim, da je Sony AS100 tudi primeren. Ali ima kdo podvodne izkušnje z njim?

rabiš black edition? če se negre za profi uporabo bo silver vrh glave. še white bo dovolj.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
pred cca. 14dnevi sm kupu gopro 3 black, pa morem rečt da mi sploh ni žal. Če ga bos kupoval pošlji ponudbo vsaj v več trgovin napr. js sm poslal (kamera+ nosilc+kartica) pa sm na celoto dobu skonto 60e, nekje bi dobil še več ampak ni bilo na zalogi.

Glede same kamere zelo pozitivno presenečen sploh na prehodih iz svetlo-temno temno-svetlo napr. v tunel ali iz tunela. Proti kameram ki sem jih imel do sedaj ni primerjave.

Glede samih nosilcev pri nas so 30e++ ce je akcija 20e+, gledu sm poanredki na kitajskem od 1e naprej.. vprašanje samo v kvaliteti , treba sprobat ob priliki.
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Hvala za nasvete.
Kot kaže bom dobil v roke na test black edition, brez filtrov, z nosilcem za na podvodno puško. Naj bi jo imel nekdo na morju kamor gremo in se bom nato jeseni odločil. Če bo mogoče bom stestrial še kako izgleda z montažo na glavo ali v višino nad masko.
Še naprej lepo poletje.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
ksz

vsi predlagate zadeve za 300+ €

kaj pa contour roam2? al pa eventuelno mogoče hero 3+ silver
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Torej kaj je sedaj bestbuy? kupovalo se bo preko luze,.tako da bo verjetno malo cenejse vse skupaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik gas pravi:
Torej kaj je sedaj bestbuy? kupovalo se bo preko luze,.tako da bo verjetno malo cenejse vse skupaj.

Garmin Virb Elite
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še vedno nima displaya, baterijo bo še bolj žrlo, "le" 12megapixlov.

Ima pa 4K in odlične frejme, a kje boš to gledal.

Ko bomo imeli doma 4K tvje in naprave, ki bodo zmogle tekoče predvajanje tega, potem bo tudi konkurenca prešla na 4K, do tedaj pa bi moral gopro delati še na drugih zadevah.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Meni je useeno za te sportne kamere...sem samo dal link
smile-1.gif

Imas pa ze polno TVjev z 4k displejem pri trgovcih.

LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem pa pokomentiral
smile-1.gif


Saj veš kak je 4K, kot full HD tv in programi... kolko let je trajalo.

TV pač ne menjaš vsako leto.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Zunaj so ze specifikacije za gopro hero 4

http://dgise.com/post/62262921573/gopro-hero-4-specs-and-release-date-are-disclosed

LP

Dva velika koraka naprej, oz. kar trije. Snemanje v normalnem frameratu pri 4K je super, čeprav ne ravno uporabno, ker žre plac in baterijo do amena.

Potem pa 120fps na 1080p in pa še pomembneje 240fps na 720p. To bojo taki slomo posnetki da bo kar pokalo
smile-1.gif


Drugače pa, lani sem že nabavil 3+ black, pa sem šele prejšnji vikend jo imel šanso stestirat, video pa itak vrhunski. Zdaj moram pa še do septembra enkrat k Alanu, da mi zrihta lexan, da si še nosilc za harpuno naredim, potem pa 14 dni akcije in goproja pod vodo.
cheer.gif