Športna kamera

newracer

Zelenc'
8. apr 2012
5
0
1
Zdravo

Malo pomoči z vaše strani , odločam se za športno kamero ( go pro odpade ) vendar je tega na trgu enostavno preveč , odločam se med slednjimi

liquid image ego 727
sj4000
sony as15
rolei

hvala za mnenja
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Tud jaz sem se odločal za športno kamero,na koncu vzel Sony AS100V (zakaj gledaš AS15? to je 2 generacije star model,brez GPS,ni "splashproof",torej je ne moreš uporabljat v dežju brez ohišja,itd...).
Kamero sem pravkar dobil,je še niti nisem sprobal,danes jo montiram na kolo za prvo preizkušnjo.
Po vseh testih je najmanj enakovredna oz.boljša od Go-Pro: zmogljivejša baterija,boljša kakovost zvoka,fizično manjša...in najpomembnejša funkcija:GPS (ki ga go-pro sploh nima v nobeni verziji)!
GPS ti recimo omogoča take posnetke:
https://www.youtube.com/watch?v=hCjqwBZ5gBY
Si se pa pravilno odločil,da go-pro odpade,ko sem bral izkušnje ljudi z njihovim zadnim modelom,je bilo zelo veliko razočaranih,kamera se preprosto preveč kvari...
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Imel sem Hero3 Black, sedaj pa imam Hero3+ Black in Silver in sem z njima zadovoljen. Z HEro3 sem imel nekaj problemov na začetku, a je nadgradnja firmware zadevo rešilo. Potem jo je pa itak "uzela magla" Pri Hero3+ mi je pa crknila kartica.
Od ostalih sem pa najboljše ocene prebral za Sony-eve kamere.

Posnetkov se je pa nabralo že kar nekaj. https://www.youtube.com/user/stilovtx
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Kamero (Sony AS100V) sem včeraj prvič montiral na kolo in naredil nekaj video posnetkov.Slika je zelo dobra,sem pa zelo pozitivno presenečen nad res odlično optično stabilizacijo. Kakšna je razlika v primerjavi z GoPro na tem področju,pokaže spodnji posnetek:

https://www.youtube.com/watch?v=rj4e1maVDF8

Pri GoPro me najbolj preseneča,da nima vgrajenega GPS in da ima tako slabo optično stabilizacijo v primerjavi s Sony kamero (meni osebno dve najbolj pomembni lastnosti pri športni kameri)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To še poglej (ni reklama, je pa za razmislit)

Ima kar nekaj zanimivih zadev. Predvsem drsni gumb, potegneš ga in že snema...z zadnjimi nastavitvami.

Skratka brez da karkoli gledaš klik in snema. Ta funkcija mi je super, sploh na motorju, kjer sproti režiram zadevo. Skratka prava action zadeva, klik in gremo.

Saj ima tudi remote ipd. ampak...

Baterija solidne kapacitete, 3ure+ drži (preverjeno, večkrat)

Video in fotoaparat zelo solidni izdelki.

Software, solidna podpora, oprema.

Slabosti:
- predolg zagon (par sekund)
- ekran je dobro viden le na svetlobi, nima napajanja, ampak je refleksiven, da se špara na štromu

http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-01088-01&cat_id=103 (tole imam)
http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-01088-11 dražja z vsemi senzorji, gps itak

nebroj izdelkov
https://www.youtube.com/user/TheSnecher

youtube precej pokvari kvaliteto

p.s.
prav sem se odločil, da nisem vzel goproja...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

-Display!
-način vklopa za takojšnje snemanje, lep drsnik tudi za rokavico, ne moreš se zmotit
-brez dodatnega ohišja (no lahko dokupiš specialnega za potapljanje), povsem vodoodporen, precej letos stestiral
- baterija,
- osnovni model poceni,
- garminova podpora, aplikacije za PC, mobilce, ni da ni, poleg povezljivosti z drugimi garmin napravami
- učinkovit sw za PC, evo en testen video, kjer si sam nastavljaš kje in kako naj kaže

testni, nisem ure čisto ok nastavil, da bi se sled sinhronizirala, ker moj nima gps=ne rabim, ker imam garmin oregon, ki sta kompatibilna med sabo s kamero...

- kar je še velik plus in pomembno. Zelo preprosto se sname iz čelade iz nosilca, klik, klik. In tudi ko nosilec snameš se nič ne zdrma položaj... akcija takoj..

V testnem virbu se je dalo zaslediti, da gre najbrž celo za gopro drobovje... še enako poimenovanje je imel vseh folderjev itd. Final fw je zadeve hitro poskril.

-------------------------------

Največja slabost in nekako edina je zagon naprave, traja nekaj sekund da se vklopi (linux). Pa mogoče ne najboljša bela barva, pač tak je nastavljeno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Sony je le med vodilnimi v segmentu video opreme.

Bi se strinjal, da je omenjeni sony zelo soliden nakup, po videnem mi je tudi všeč, tudi cena je smešna.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
pa ta sony je isto odprna na udarce? tud pod vodo? pa isto je taka paleta nosilcev?

Še to ja...

Pri garminu dobiš poleg "universalni" nastavek = hehe, gopro po domače, tako da ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488


Drugače pa sony zgleda boljše, bolj "civilna" zadeva.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Verjetno se da.

Pri Virbu ni problema, je dodaten gumb za fotkanje med snemanjem, ki sicer naredi fotko po nastavitvah videa.

Če pa ne snemaš pa lahko fotkanje nastaviš poljubno oz. drugače.

Dela pa solidne fotke za moje oči.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
argument zakaj si se prav odločil?

sprašujem ker imam namen kupit v kratkem black ..

Argumenti? Nisi prebral zgornjih postov?
Ko sem prijeteljem rekel,da bom kupil Sony Action Cam,me je večina začudeno pogledala in od vsakega sem dobil vprašanje: "In zakaj ne GoPro?"
Heh,v bistvu gre za zanimiv fenomen,tako kot je Garmin sinonim za navigacijo,kot je Mobitel sinonim za gsm aparat,je zgleda tudi GoPro v zavesti ljudi sinonim za najboljšo športno kamero,v bistvu edino,ki bi jo marsikdo sploh kupil,ne da bi pomislil na druge znamke.
treba pa je upoštevat,da je npr.Sony koncern,ki poje firmo GoPro za malico (btw,firma niti še ne kotira na borzi,šele zdaj nekaj razmišljajo o tem...).Pa Sony ni edini,tukaj so še JVC,Panasonic...ki do sedaj sploh niso imeli v ponudbi športnih kamer,šele uspeh Go-Pro kamer jih je prebudil.
Prepričan sem,da se čas GoPro kamer izteka,ker so v igro vstopili veliki igralci,ki bodo (so že!) ponudili trgu kamere z enako ali boljšo kvaliteto in predvsem nižjo ceno.
V bistvu mi je vseeno kaj boš kupil,zanima me samo,zakaj ravno GoPro? Zaradi imena in "slovesa"? Ali mogoče sploh nisi gledal drugih kamer? Rad bi slišal konkreten argument ZA (npr.v primerjavi s Sony kamero),ker jaz ga praktično nisem našel.
Mogoče je bil nakup GoPro-ja smiselen 2 ali 3 leta nazaj,zdaj so na trgu boljši in cenejši izdelki...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imaš prav.
Prej sem imel oz še imam Kodak zx5

Dobrih 100 eur, odlični posnetki, za v žep, barvni display... Veliki igralec žal crknil.

Med poplavo kitajcev ni bilo dilem, Kodak.

Tak da za sony imaš povsem prav, veliki igralec
 

laibach123

Pripravnik
18. mar 2012
217
0
16
Tudi sam se zanimam za action kamere. In sicer sem gledal primerjave med Sony as100v in Gopro black. Po primerjanju prevladuje Sony kamera. Ampak...sem opazil, da so posnetki Sony kamer veliko bolj neostri, kot pri Gopro kameri. Je še kdo opazil isto? Posnetke gledam na youtubu. Drugače je pa Sony kar se tiče stabilizacije, barv in ceni(!) po moje veliko bolša kot Gopro.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Odvisno kaj želiš snemati. Sony z vklopljeno stabilizacije ni več super širok 170 stopinjski kot ampak le še 120 stopinj.
 

laibach123

Pripravnik
18. mar 2012
217
0
16
Gledal sem tale posnetek: http://youtu.be/N5WXCyLfATg?t=5m18s
In so podrobnosti na kupoli veliko lepše in boljše kot pa pri Sonyju. Nasplošno je veliko posnetkov na youtubu od Sonyevih kamer, ki se mi zdijo precej neostri v primerjavi z gopro. Res pa je, da nisem neki strokovnjak na tem področju.
d055.gif