Spoj železne konstrukcije s fasado

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Pozdravljeni, ker bom nadstrešek "naslonil" na fasado, me zanima ali obstaja kakšen material (podobno kot naprimer guma), ki ga daš med samo fasado in železo. Ali je dovolj če železno konstrukcijo prislonim na zid in jo potem z nekim silikonom namažem (da mi ne bo zamakalo).

Zanima me pa tudi na kakšen način je najbolj idealno pritrditi konstrukcijo v zid če imaš vmes še 10cm fasade. Obstajajo kakšna namenska orodja za to (nekakšni distančniki)?

Lp
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Ne, železna konstukcija ne bo pokrita. Nadstrešek bo imel okvir visok 16 cm in bo raven. Znotraj okvira bom dal polikarbonatno kritino pod kotom 2%. Znotraj okvira bo tudi žleb.
Capture.JPG
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Na videu je prikazan sistem z lepljenjem, mrežasti vložek in navojna palica. Najbrž edini zanesljivi sistem za opeko. S tem da je tu prikazan neki superduper vložek, ki ima verjetno še super izolativne lastnosti. Pa še prvi vrtanju uporablja za vsak material drugi nastavek.
 

Priponke

  • pritrjevanje_vijaka_na_izolacijo_1.jpg
    pritrjevanje_vijaka_na_izolacijo_1.jpg
    92,4 KB · Ogledi: 135

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Kaj pa če zvrtam luknjo naprimer premera 14mm, dam neko lepilo (hilti) in noter navojno palico. Potem pa naredim distančnike dolge 10 cm (kolikor je fasada) in premera 20mm?

Obstaja kakšna tabela obtežitev? Streha bo 204x270cm.