spletne trgovine iz tujine in spreminjajoč se DDV

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Primer: computeruniverse.de

Izbereš artikel in privzeta država za dostavo je Nemčija, obračunan je 19% Mwst. Ko izbereš za dostavo Slovenijo, se stopnja davka spremeni na 22% in cena temu primerno zviša. Je to normalno? Do sedaj sem opazil vsaj dve spletni trgovini, ki imata to rešeno tako.
Do sedaj sem živel v prepričanju da podjetje obračuna DDV po stopnji države v kateri je, ne glede na to kam blago pošlje.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Govorim malo po spominu, ampak naj bi vsaka spletna trgovina lahko prodala le do neke vsote v drugo drzavo. Potem mora placevat DDV drzavi kupca. Meja pa nekaj preko 30k Eur. Ce sem karkoli narobe napisal oz. zablodil, pa me bodo popravili.
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Nekaj časa sem prenavljal stran za neko slovensko podjetje, ki je prodajalo v tujino in so imeli isto (podobno) rešeno. Po spominu (upam da se ne motim): davek se je obračunal glede na državo naročnika, če je šlo za EU državo, sicer pa je bil slovenski davek. In odvisno ali je šlo za pravno/fizično osebo.
Diagram, kaj, komu in koliko se zaračuna je zasedel celo "šolsko" tablo.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Sem sedaj preveri koliko sem imel davka pri computeruniverse ko sem lansko leto avgusta vzel racunalnik. Bilo ga je 19%. Tako da ne vem kdo ima sedaj prav
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Zaj... so se, nič posebnega
zmaga.gif


Primer, kako dela amazon.co.uk: približno 5, 6 let nazaj si pri njih, kljub temu, da smo v EU dobil robo brez davka, kot da smo v hudi tujini. No, že nekaj časa ni več tako in ti robo zaračunajo lepo po naših stopnjah DDVja: 9,5% za knjige in 22% za DVDje
zmaga.gif


(Mimogrede, v Angliji je sicer davčna stopnja za njihove rezidente za knjige celo 0%...
rolleyes-1.gif
)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Afaik fizična oseba kupi v eu po stopnji davka kot je v državi nakupa. Edino če so to kaj spremenili pred kratkim?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Evo nemška spletna trgovina... jebo pas mater naši požrešni državi, če z ebay-a te pa spet kurci hočejo ocarinit.

Zgoraj je slovenija, spodaj pa nemčija.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.000
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hm?

http://europa.eu/youreurope/business/vat-customs/cross-border/index_sl.htm

Prodaja potrošnikom

Podjetje, ki blago proda in pošlje potrošnikom v drugi državi EU, se mora tam prijaviti v sistem DDV in obračunati DDV po stopnji, ki velja v tisti državi

Daj cel citat, bo bolj točno:

Podjetje, ki blago proda in pošlje potrošnikom v drugi državi EU, se mora tam prijaviti v sistem DDV in obračunati DDV po stopnji, ki velja v tisti državi, razen če skupna vrednost njegovega letnega prometa v tej državi ne doseže mejnega zneska, določenega v tej državi (35 000 oziroma 100 000 evrov).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
Pol je tko kot sem rekel na zacetku... Za podjetja iz SI, pa to pomeni obratno, da sele po 35k Eur prometa Nemcu obracunajo 19%?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Ja saj tisto kaj fali je samoumevno, ker je itak pri nas že enako. Torej firma ki ni davčni zavezanec itak ne izda računa s ddv, firma ki pa je, pa mora obračunati ddv po stopnji države, v kateri ima sedež.

Torej je OPja nekdo nasral?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
computeruniverse.de proda v Slovenijo več kot 35k letno, zato se je moral prijaviti v naš sistem DDV in obračunati našo stopnjo.