Spletna trgovina in povabilo za članstvo

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Žena je uporabnik neke nemške spletne trgovine, ki deluje izključno preko članstva, oziroma povabila. Danes je želela poslati povabilo določeni osebi, vendar se je pojavil problem. Namreč spletna stran izgleda koristi kot pošiljatelja moj stari mail (T-2), ki pa ni več v uporabi in ni aktiven. Že dve leti sem uporabnik Telemach-a in uporabljam samo Gmail. Kako spremeniti email pošiljatelja (gmail), tako da lahko pošljem povabilo drugi osebi? Klical sem na Telemach in T-2, vendar to baje da ni v njihovi pristojnosti. Prosim za pomoč.

Lep večer
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja verjetno lahko kje v osebnih nastavitvah profila na spletni strani spremeniš defolt e-naslov. Če to ne gre pa kontaktiraj spletno stran oz. upravljalca/admina in mu pojasni, da tisti mail ne obstaja več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Vsi udeleženi uporabljamo Gmail. Na spletni strani trgovine ti ponudijo opcijo da povabiš prijatelja. Opcije so tri (Email, FB in Twiter). Ko izberem email, mi avtomatsko želi poslati pošto iz MS Office (outlook), ki pa ni v uporabi že dalj časa, včasih pa sem uporabljal izključno outlook. Sedaj želim, da ko na spletni strani trgovine želim poslati povabilo preko maila, da mi ponudi možnost iz Gmaila.
Namreč, če povabiš še koga, ti pri naslednjem nakupu priznajo določen popust, zato se mora povabilo poslati točno iz maila tistega, ki je logiran pri tej trgovini. Upam da sem razumljivo napisal. Predvidevam, da je to potrebno nastaviti pri tej trgovini?

Lepo nedeljo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

spremeniš mail v trgovini in javiš telemachu, da si uredil
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vsi udeleženi uporabljamo Gmail. Na spletni strani trgovine ti ponudijo opcijo da povabiš prijatelja. Opcije so tri (Email, FB in Twiter). Ko izberem email, mi avtomatsko želi poslati pošto iz MS Office (outlook), ki pa ni v uporabi že dalj časa, včasih pa sem uporabljal izključno outlook. Sedaj želim, da ko na spletni strani trgovine želim poslati povabilo preko maila, da mi ponudi možnost iz Gmaila.
Namreč, če povabiš še koga, ti pri naslednjem nakupu priznajo določen popust, zato se mora povabilo poslati točno iz maila tistega, ki je logiran pri tej trgovini. Upam da sem razumljivo napisal. Predvidevam, da je to potrebno nastaviti pri tej trgovini?

Lepo nedeljo
Če je res tako, kot praviš, dvomim, da je sploh važno iz kje se pošlje, ker se najbrž zgenrira nek unikaten link vezan na tvoj account, ki gre lahko na fb/twitter/poljuben mail. Če prav razumem je edini problem, da ti računalnik lokalno odpre napačnega mail klienta za pošiljanje e-pošte, ko odpreš mail-to link na neki strani. To je stvar nastavitev tvojega operacijskega sistema (default mail client). V končni fazi lahko un link (če je link?) skopiraš in pošllješ na bilokakšen način, trgovina ital ne more vedet, kako je bil poslan. Drugo je, če bi trgovina direktno poslala mail, ampak potem se ti ne bi lokalno odpiral outlook za pošiljanje....
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Tudi meni odpre outlook, ko odprem mail-link ponudnika, zato link skopiram in ga prenesem v gmail in od tam pošljem.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Če je res tako, kot praviš, dvomim, da je sploh važno iz kje se pošlje, ker se najbrž zgenrira nek unikaten link vezan na tvoj account, ki gre lahko na fb/twitter/poljuben mail. Če prav razumem je edini problem, da ti računalnik lokalno odpre napačnega mail klienta za pošiljanje e-pošte, ko odpreš mail-to link na neki strani. To je stvar nastavitev tvojega operacijskega sistema (default mail client). V končni fazi lahko un link (če je link?) skopiraš in pošllješ na bilokakšen način, trgovina ital ne more vedet, kako je bil poslan. Drugo je, če bi trgovina direktno poslala mail, ampak potem se ti ne bi lokalno odpiral outlook za pošiljanje....

Sem sedaj nareil tako, kot si napisal. Kopiral link, prilepil v gmail in poslal. Bom videl, če bo delovalo in poročam. Izgleda da imam Outlook nastavljen kot default mail client. Sicer sem zjutraj bral na netu, da je kar problem to spremeniti. Ima več ljudi podoben problem.


Sem gledal tale Youtube, vendar pri meni obkljukane zadeve sploh ne morem odkljukati. Jbg

Hvala vsem za pomoč in dobro voljo
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Ne štekam, kaj si klical na t-2 in telemach? Če bi že kje bil problem, bi bil to v spletni štacuni. Ampak ni. Je zgolj in samo v default programu za pošto na tvojem compu, slučajno je to outlook, kjer pa imaš še vedno nastavljen očitno stari račun.

Odpri outlook, pobriši stari račun in si dodaj googlovega. Tako boš potem tudi povabila pošiljal direktno, brez da bi karkoli kopiral v online gmail account.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver