spletna stran - stroški in dobički

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Če narediš prilagodljivo stran, potem je itak vseeno kakšno resolucijo bo imel. Seveda je treba tudi določini min in max širino, da se ne bo enemu na 1920x1200 preveč raztegnilo
grin1.gif


Pa še ena statistika.... tudi tu je še kar nekaj 800x600 uporabnikov.
236685-resolucija.png
 

Priponke

  • 236685-resolucija.png
    236685-resolucija.png
    4,6 KB · Ogledi: 205

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
A to maš obisk na Burske koze? Pr men je tud večinoma
1024×768 (52%)
1280×1024(26%)
1280×800(6,6%)
15% si pa razdelijo ostale resolucije.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ravno v tem je poanta, da je stran prilagodljiva, saj nikoli ne mores pricakovati da bo imel uporabnik ravno tak monitor in locljivost, kot jo imas ti. Uporabniki z zate nenavadno resolucijo seveda obstajajo, pa se zmeraj vec jih bo: mobilni telefoni vseh mogocih oblik ekranov, mali racunalniki tipa EEE, dlancniki (IPAQ in sorodstvo), tablice, siroki monitorji, itd. Saj niso samo vsi uporabniki v pisarni, s firminim 4:3 17" ... Ce je stran pravilno narejena, jo vsi vidijo v redu, brez robov ali nepotrebnega horizontalnega scrollanja, da sploh lahko preberejo celo besedo.

Jaz imam recimo 800x600, ker sicer ne vidim teksta prebrat. V nekaj mesecih racunam, da bom zamenjal monitor z LCD TVjem, tam bo locljivost spet cudna (1360x768), bodo pa velike crke, kar je zame super.
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
mene pa me zanima, če se da s podjetjem zment, da ti naredi spletno stran, vendar, da namesto svojega lastnega )ponavadi plačljivega) CMS sistema, v stran vključi kakšno zastonjsko rešitev, npr. joomlo ali pl... ne vem kako se že kliče??? se to da ... zment vsaj?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Seveda se da, mi dosti delamo na podlagi Joomle, ModX ipd. sistemov. Razvijat svoj CMS je za male firme IMO izguba časa in s tem denarja, končni produkt je pa slabši kot neka OS rešitev z vsaj par 10 aktivnimi razvijalci.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Moje mnenje glede zasluzkov na netu je precej klavrno. Da se zasluziti kak EUR z oglasi, za par tisoc EUR pa bi rabil res dobro obiskano stran, kjer bi predvajal dobre oglase, ki bi jih ljudje zelo zelo klikali (in bi jih posledicno lahko dobro prodal...). Razni google/httpool/Toboads/AdPartner mislim da ne prinesejo veliko - za kako gostovanje ze, ce je CTR dober. Velja za neke normalne strani, ce ti pa rata naresti nov internetni-bum, potem pa ti denar ne uide. Ampak je tako kot pri vsem biznisu - redkim rata pa se to ponavadi po res trdem in dolgotrajnem delu.


Patsy: odvisno od sredstev. Vse je odvisno od sredstev.
Za preprosto, fiksno spletno stran ne rabite veliko, domeno + nekje gostovanje (ki je poceni, ker je brez baze, brez nekega velikega prenosa podatkov in podobno), naredi pa vam jo kako podjetje ali student za majhne denarje. Morda se ceneje je ce v firmi se kdo malo spozna, potem se kupi predlogo (template) in postavi na kak sluzben server.

Ampak po mojem mnenju, take spletne strani niso veliko vredne. Nasel te bo le tisti, ki bo direktno vpisal tvoj link ali pa v iskalnikih iskal neko nenavadno frazo.

Drazja varianta je kak open-source CMS sistem, Joomla ali kaj podobnega. Ceprav mora tudi nekdo postaviti, vzdrzevati, gostovati in podobno... redki posamezniki ali podjetja poznajo dovolj Joomlo, da postavijo neko smiselno stran in ne pretiravajo vsepovprek.
Najdrazji je pa seveda najem oz. izdelava pri podjetju, ki ve kaj pocne. Pa tudi tukaj je potrebno skrbeti za stran, za vsebino, osvezevati podatke in podobno.

Poleg tega je povsod treba racunati na zanimiv dizajn, ki tudi ne pride kar sam od sebe.



pikec85:
IMHO imas dve moznosti, v vsakem primeru je pa smiselno da eno podjetje dela vse:

- podjetje, ki res obvlada kak open-source CMS sistem, ki nudi tudi programiranje pluginov in modulov zanj (za kar mora poznati PHP ze precej dobro) ali ustrezno ogrodje - Zend, Cake, Qcodo. Pa seveda imeti dobre streznike + vzrzevalce sistema, drugace zna trpeti varnost. Takih firm je seveda kar nekaj, cena pa od sprejemljive pa do smesno visoke. Da ne bo kdo razumel narobe, na Joomli sem videl res ze dobre, profesionalne resitve, ampak so bile redke. Tudi Joomlo je treba obvladat
wink-1.gif

- podjetje ki ima svoj CMS sistem, na katerega ti nudi vzrzevanje, razsirljivost po zelji in garancijo. To je pa vsako malo vecje, resnejse podjetje. Seveda pa tudi celovitost.


sevlje:
Sama stran mi nikakor ni vsec, zasnova je zastarela, preobremenjena in iz casov, ko so delali take strani, da se je kao videli da si profi. Tudi barve spadajo tja nekam. Obcutno prevec vsega, v glavnem.
Drugace tehnolosko nimam kaj dosti za recti - narejena na osnovi divov, skoraj validira, reference so odlicne, torej je bistvena stvar IMO cena, ker so po moje dragi. Morda se pa motim, vsaj take so moje izkusnje. (nasel sem cenik, vendar mislim da ce se pogovarjamo o malo bolj resnih firmah, je cena "Po dogovoru"
evil.gif
)


Se pa strinjam, da mora biti stran prilagojena za vecino browserjev + prilagodljiva na vse nacine. In pretiran JavaScript je smrt za marsikatero stran, ce probas do nje preko mobitela/dlancnika.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Zanima me koga bi potem ti oziroma tudi kdo drug priporočil za izdelavo spletne strani?
Sicer smo še v dilemi, samo bo po vsej verjetnosti stran obsegala tudi direktno prodajo preko interneta.
Prav tako, pa bi morala imeti še eno na res dobrem nivoju narejeno predstavitev podjetja in njegovih izdelkov.
Če povem kar konkretno, glavna stran bi bila za predstavitev mizarstva in izdelov po naročilu, potem pa bi bila zraven še internetna prodaja gospodinjskih aparatov. Seveda me zanimajo tudi referenčne strani
smile-1.gif

Aja pa cena je vsekakor omejena
frown-1.gif


lp

ps: če bi kdo rad svojo firmo ponudil naj napiše kar tu, o ceni se bomo pa privat pogovarjali
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
sevlje, trg izdelave spletnih strani je v sloveniji nasicen in zaradi majhnosti - kot povsod, specificen, nasvet je pa tezko dati.

Prva varianta so studenti (IMO odpade za vas), ce obstaja moznost da boste nekoc spletno stran sirili s kakimi custom moduli, pa vam po moje ostane samo podjetje, ki ima lasten CMS in vam omogoca, da napise nove module. Ampak takih podjetij je veliko in vecina ima svoj CMS sistem, bolj ali manj izpiljen.

Potem so pa se vprasanja tocnosti in kvalitete izdelkov, kjer velika firma sploh ne jamci za kvaliteto, ali tocnost. O konkretnih primerih bi lahko na dolgo in siroko, ampak tukaj je en primer:
http://www.simobil.si/ ima novo spletno stran, naredili so jim jo v podjetju Parsek, ki je eno vecjih, bolj znanih pri nas, stran je pa narejena na osnovi njihovega CMS sistema.
Tukaj pa ljudje pisejo pripombe + nedelujoce stvari:
http://www.p0laris.com/articles/2007/11/05/prenovljeni-simobil
Hocem povedati, da kljub temu da je stran gor, se zdalec ne dela tako kot bi morala, kljub opozorilom se vedno niso odpravljene napake, stran ne dela pravilno v IE7.0 in podobno. Tudi lasten CMS je potrebno poznati in student, ki dela par mesecev v podjetju, sigurno ne pozna vseh stvari
evil.gif


Jaz bi na tvojem mestu zelo natancno napisal kaj rabim, zacel bi z zahtevami glede dizajna (prilagodljivost, standardi), potem pa tocno napisal funkcionalnosti, ki bi jih rabil (placevanje s kreditnimi, Moneto, PayPalom, iskalnik, posiljanje SMS/email obvestil, implementacija sistema za zaloge v kombinaciji s locenim programom, ...), nato pa se dodatne stvari (varnostne kopije, gostovanje, najem domene, email naslovi za podjetje, itd..).
Ampak te stvari so zelo odvisne od tega, kako imate sedaj v podjetju ze resene stvari.


Mogoce ni bilo videti iz mojega posta zgoraj, ampak situacijo precej dobro poznam - imam namrec svoje programersko podjetje, ki se ukvarja z izdelavo spletnih strani, trgovine, poslovnih programov, itd... Stran je Perun Pro (ce se ti zdi prevelika reklama, umakni link), za ceno pa seveda rabim konkretne podatke.

Cena je vedno omejena
grims-1.gif
nisem se zasledil internetnega projekta, kjer bi bila omejitev nebo (poznam pa druge, recimo resevanje podatkov iz serverja v banki, kjer je dejanska omejitev nebo - ce si uspesen, seveda)