spletna stran - stroški in dobički

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Zanima me, če ima kdo pregled (približno) nad stroški in prihodki spletnih strani npr. avto.net, izklop.com in podobno.
Kakšni so kaj stroški (če odštejemo avtorjevo delo) - in kaj vse je potrebno (strežnik, povezava, kakšna programska oprema...)
Kakšni so kaj prihodki (in od česa se največ služi) - glede na število uporabnikov, reklame, plačila...?
Ali se sploh da kaj zaslužiti?
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Če ne prodajaš nobenega izdelka, pol lahko služiš z oglasi.
Hosting je odvisen od tega koliko velko stran imaš, koliko linije rabiš itd.
Drugače pa pride 1500 GB prostora, 2500 email naslovov, 15 000 GB transferja, neomejeno domen, 90$ na leto.
Domena pa te tudi pride 10 ali manj dolarjev na leto.
Spletna stran je pa drugo. Tu grejo lahko cene do neba.
lp, m
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Da se fino zaslužiti. Preverljivo!

Če pa misliš, da ti bo tu nekdo prilepil kalkulacije iz poslovnega načrta se pa pošteno motiš
wink-1.gif
.
Lahko ga pa ti narediš in nam ga prilepiš gor!
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
to bi tudi mene zanimalo ...

kolko pa stane približno celostna grafična podoba in programiranje za neko stran ...
oziroma kako je s ceniki

ali gre to na podstrani, število slik, tekst, povezave, urejanje ... ne vem če si to prav predstavljam ...
 

DCD

Pripravnik
1. sep 2007
94
0
6
Citat:
Uporabnik pikec85 pravi:
to bi tudi mene zanimalo ...

kolko pa stane približno celostna grafična podoba in programiranje za neko stran ...
oziroma kako je s ceniki

ali gre to na podstrani, število slik, tekst, povezave, urejanje ... ne vem če si to prav predstavljam ...

Vse tole gre na zahteve.
Koliko bo stran velika, kaj bo gor, koliko je administracije...

Nekako se začne pri agencijah od 3000 € pa do skor neomejeno.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
ksz.

Mene pa zanima kako najceneje postavit enostavno spletno stran za podjetje in kje je najcenejše (ali pa zastonj) gostovanje.
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
sam za ta denar dobim praktično vse (domeno, strežnik oziroma gostovanje, grafično podobo (logo ...) ...

kaj pa dodatno programiranje strani???

če ima kdo za priporočit kakšno dobro agencijo oziroma podjetje, ki se s tem ukvarja, mi lahk pošlje PM ...
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
ksz.
če ni kakšen portal oz. kaka kompleksnejša zadeva, raje se naučite uporabljat joomlo, je zastonj in kolikor toliko vredu zgleda.

Zastonj gostovanje lahko najdeš, ampak za tej 100$ se nebi zajebaval s tem. Ponavadi je nadzorna plošča takega serverja malo "boga" in na sploh je uptime vprašljiv. Pa ponavadi ti še kake njihove reklame dajo.
Jaz imam hosting na http://www.bluehost.com/ dela super, zelo lahko za uporabo, support dober.
lp
 

DCD

Pripravnik
1. sep 2007
94
0
6
Citat:
Uporabnik pikec85 pravi:
sam za ta denar dobim praktično vse (domeno, strežnik oziroma gostovanje, grafično podobo (logo ...) ...

kaj pa dodatno programiranje strani???

če ima kdo za priporočit kakšno dobro agencijo oziroma podjetje, ki se s tem ukvarja, mi lahk pošlje PM ...

pikec niti ne
smile-1.gif
Tole je nekako samo okvirna cena za samo spletno mesto.
Vklučuje pa to informacijsko arhitekturo, design spletnega mesta, SEO optimizacijo in po potrebi CMS sistem.
Če hočeš dobro narejeno ne šparaj, ker slabo spletno mesto je lahko tudi huda protireklama.

Ti pošljem na PM naše podatke, da ne bom delal ravno reklame.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Pravzaprav sem nameraval imeti svoj strežnik z vsebino. Za postavitev strežnika, spletne strani in ODBC sem nameraval poskrbeti sam. Joomla pa ni slaba ideja. Se jo bom malo lotil. Imam idejo za sedaj imeti kako leto zastonjsko ponudbo, potem pa začeti zaračunavati določene zadeve.

Bolj me je zanimalo, koliko se kaj da zaslužiti z reklamami na strani, ki bi se prikazovale poleg dejanske vsebine spletne strani? Gre za vsebino, ki se po mojem mnenju krasno sklada z določenimi tipi reklam in iz tega verjetno tudi nekaj obiskov reklamiranih izdelkov/podjetij/storitev.
 

DCD

Pripravnik
1. sep 2007
94
0
6
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Pravzaprav sem nameraval imeti svoj strežnik z vsebino. Za postavitev strežnika, spletne strani in ODBC sem nameraval poskrbeti sam. Joomla pa ni slaba ideja. Se jo bom malo lotil. Imam idejo za sedaj imeti kako leto zastonjsko ponudbo, potem pa začeti zaračunavati določene zadeve.

Bolj me je zanimalo, koliko se kaj da zaslužiti z reklamami na strani, ki bi se prikazovale poleg dejanske vsebine spletne strani? Gre za vsebino, ki se po mojem mnenju krasno sklada z določenimi tipi reklam in iz tega verjetno tudi nekaj obiskov reklamiranih izdelkov/podjetij/storitev.

Z oglasi se da lepo zaslužiti. Tudi nekaj tisoč mesečno ampak za to moraš delati.
Predvsem pa moraš veliko "vložiti" v trženje portala in ne samo gledat kako bosta httpool in iprom delala profit.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik b_t pravi:
Bolj me je zanimalo, koliko se kaj da zaslužiti z reklamami na strani, ki bi se prikazovale poleg dejanske vsebine spletne strani? Gre za vsebino, ki se po mojem mnenju krasno sklada z določenimi tipi reklam in iz tega verjetno tudi nekaj obiskov reklamiranih izdelkov/podjetij/storitev.

Odgovor na tvoje vprašanje nikakor ni enostaven oz... se ne da odgovoriti.
Nekaj 1000€ na mesec je zelo realno a seveda odvisno od obiska, od strukture obiskovalcev, kar pa je odvisno od vsebin, katere boš ponujal (usmerjenosti, kvalitete, količine, ...) in pa seveda marketinga strani. Na nepoznano stran ne bo nihče zapravil malega bogastva za oglaševanje, na priznano brand stran s 100.000 obiska na mesec pa ne boš mogel zagotiviti dovolj kvalitetnega oglasnega prostora (
wink-1.gif
).
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Zanima me, kaj menite o tej strani. Tudi pri nas razmišljamo o prenovitvi spletne strani. Sedaj smo imeli samo navadno stran, sedaj pa razmišljamo tudi o spletni trgovini. Ker imam birokrata se mi tole kar samo po sebi ponuja. Ali ima kdo kak boljši predlog?

lp
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik medak pravi:
Za moje oči je preveč linkov. Probajte zreducirat število, ker na prvi pogled jih je občutno preveč.
lp

Zelo na kratko:
- premalo izkoriščenega prostora (glede na današnje standarde preozka stran)
- posledično izgleda prenatrpana
- preveč sprememb (spremija se vsebina) ob klikih na posamzne povezave - meni deluje anarhično in dvomim, da tudi tisti, ki jo je postavljal brez kakšnega pomožnega diagrama ve kje je kaj
- premajhni fonti
- ponekod predolgi teksti
- Barvno mrtva, brez ustreznih kontrastov. Sem in tja notri vseka kaka barva, ki se na večini podstrani ne pojavlja (temno rdeča npr.).
- to je bilo le na hitro...
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Prav je, da je narejena tudi za ozje ekrane (pri sirini 800 pikslov je videti pravilno, brez da bi se bilo potrebno voziti levo in desno), ampak bi se morala dinamicno prilagoditi sirini.

Slike v zgornjem meniju imajo pemahen font, zato so malo spackane (zakaj sploh mora biti slikovni meni ?).

Kekec levo zgoraj ne doda nicesar k strani ... to je ocitno ena nova pogruntavscina ali kaj ? Sem ze veckrat naletel nanjo, pa vsakic samo pobere nekaj prostora, kjer bi lahko bila koristna vsebina.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
No, pa povej, koliko % uporabnikov spleta (oz.kar računalnikov) še vedno uporablja resolucijo salbšo od 1024?
Pa tudi prilagajanje širine resoluciji je v resnici pase, saj so analize pri uporabnikih pokazale, da je spreminjanje strukture oz. vsebine strani moteče....
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Zelo malo ampak so. Ena moja statistka za zadnji mesec:
Koda:
1. 	1024x768	22,451 	45.32% 	
2. 	1280x1024	8,275 	16.71%
3. 	1280x800	6,702 	13.53%
4. 	1440x900	2,584 	5.22%
5. 	800x600		2,462 	4.97%