Spletna prijava škode AO

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Žena je imela na parkingu bližnje srečanje z drugim voznikom.

Povzročitelj je ta drugi, zavarovan pri Savi.

Sem gledal prijavo škode itd in vidim, da se to da sedaj narediti preko spleta:
Prijava škode

A to funguje, kako je z naknadno ugotovljenimi stvarmi, ki so poškodovane itd.

Recimo zamaknjena luč, lahko so polomljeni nosilci itd, drugače je cela.

Oziroma, ali se potem z mehanikom/kleparjem menijo kaj je za rihtat in kaj menjat.

Kakšne so izkušnje, ali je bolje iti v vrsto in tam uredit.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V vsakem primeru bo treba na cenitev škode. Spletna prijava je fajn, da ti ni treba tam na roke pisati zahtevka, vendar se zna zgoditi, da boš tam kljub temu še enkrat izpolnjeval obrazec za prijavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
A ha. Hvala za info.

Kot sem sedaj gledal, je klepar pogodbenik Save, včasih pa je imel tudi cenitve škod po sistemu Quick check.

Če je to še aktualno.

Jutri ga pokličem, pa bo vse jasno, če na pa na cenitev.

Ali mogoče veš, ali je v Lj bolje Baragova ali Celovška? Kjer je imela Mariborska včasih, C. v Mestni log, pa zgleda tako ni nič več.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
A ha. Hvala za info.

Kot sem sedaj gledal, je klepar pogodbenik Save, včasih pa je imel tudi cenitve škod po sistemu Quick check.

Če je to še aktualno.

Jutri ga pokličem, pa bo vse jasno, če na pa na cenitev.

Ali mogoče veš, ali je v Lj bolje Baragova ali Celovška? Kjer je imela Mariborska včasih, C. v Mestni log, pa zgleda tako ni nič več.

Na Celovški cesti je manjša enota, manj cenilcev... včasih je več gužve včasih pa manj, kakor naletiš :)
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.133
113
olfa
Bil prejšnji teden na Savi na Baragovi. Isto drug povzročitelj. Doma sem pred tem natipkal in sprinatl opis nesreče, skopiral vozniško in prometno (evropskega poročila nisem imel, ker je bil povzročitelj koma pijan in je PN obravnavala prometna policija).
Gospa za šalterjem je vse to direktno pretipkala tako, da nisem rabil ničesar na roke izpolnjevat.
Vsega skupaj z ogledom vred sem se zamudil 15min (bil takoj na vrsti, zjutraj).
Na mejl dobiš povezavo prek katere lahko spremljaš status primera in si natisneš izpolnjeno prijavo (to kar je teta za šalterjem tipkala)

QC je samo za določene delne kombinacije kaska in ne pride v poštev za cenitve iz odgovornosti.

Ob ogledu se ponavadi itak ne vidi vsega tako, da vse kar se dodatno ugotovi, ko se avto razstavi mehanik ureja s cenilcem (dodatni ogledi, pošiljanje slik, itd...)

p.s. ne pozabi na masko, pa vročine ne smeš imeti. Imajo varnostika, ki ti izmeri vročino in naroči, da si razkužiš roke :D
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: olfa

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V vsakem primeru bo treba na cenitev škode. Spletna prijava je fajn, da ti ni treba tam na roke pisati zahtevka, vendar se zna zgoditi, da boš tam kljub temu še enkrat izpolnjeval obrazec za prijavo.


Jaz sem to samo enkrat naredil... Ko sem prisel do cenilca, sem moral vse se enkrat na roke izpolnit, ker v sistemu niso nasli moje online prijave... Tako, da se meni to zdi brezveze... Res pa je, da je to bilo pred nekaj leti in so se mogoce sedaj ze kaj popravili... Sploh tale corona je mogoce nekatere tovrstne zadeve pospesila :D ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni avto ampak domače šipe - poslal online prijavo, priložil fotke in račun steklarja, čez en teden dobil nakazilo - đenerali. ;)
Je pa res, da je bilo zdaj v času korone.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Bil danes tam.

Delajo do 16. Pih. Seveda sem bil prepozen, da je do 16 ure sem doma šele potem na netu našel. Lahko bi bilo malo bolj očitno napisano, nisem bil edini, ki je brezveze uničil masko :jok::evil:.

Sedaj sem izpolnil spletno prijavo, da bo jutri frau, ki je lastnica vozila in se ji je to zgodilo, to šla prijavit znotraj njihovega delovnika.

Itak vse napišeš, dodaš fotke, evropsko poročilo itd, hočeš potrdit in napiše stran trenutno ni dosegljiva. :jok::bonk:. Vrže vem, k sreči ne zaprem strani pač pa jo pol z klikanjem nazaj dobim nazaj in opazim, da je prijava sprejeta.

Zadeva je sprintana, če je ok bo jutri kosilo, če ne pa jezikova župa :valjamse:.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Danes je sledilo prijetno presenečenje, da ne bomo samo šemfali.

Ocena škode je bila narejena preko fotk, poslati je bilo potrebno edino še fotko števca in vin številke. Poslali so cenilni list. Sicer vsega skupaj še nisem videl, ker dobi žena na mail ampak ima praktično vso dokumentacijo v roki, kot, da bi šla na šalter.

Sedaj mora, kot običajno, povzročitelj ''potrditi dogodek in krivdo'' in pošljejo obvestilo, da se lahko zadeva popravi.

Vsekakor pozitivno glede na to, da škoda ni pretirano velika in povzročitelj znan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver