SPIDF - ne dela

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
men te stvari enostavno ne rata usposobit...
mam sound kartico Realtek ALC655
ter LX 8300SA (Philips)

že pri testih soundkartice ( kjer pošilja oba signala preko glavnega jacka analogni in digitalni )

pač na navadnih zvočnikih mi dela.... ( analogni)
ko pa priklopim na HTS od philipsa ni pa nič.... zadaj mam na SPDIF vhod vkpljen chinch....naštimano na DIGI IN.....ampak zvoka ni od nikjer....
ma še kdo kakšno idejo ?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Ima HTS mogoče več vhodov in nisi pravega izbral ?

Jaz sem pred kratkim priklapljal ojačevalec preko koaxialnega kabla in me je tudi skrbelo, kaj vse bo potrebno nastavit, da bo stvar delovala (sem mislil, da je treba SPDIF posebej vklopiti na računalniku), ampak k sreči je stvar takoj delala
smile-1.gif


Ima zvočna kartica mogoče optični izhod ? Potem poglej, ali laser sveti. Pri meni recimo cel čas sveti.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Imaš še kakšno drugo napravo, ki ima SPDIF vhod ? Lahko da tisti izhod na plati ne deluje prav.
Ali pa če imaš kakšno drugo napravo, ki ima SPDIF izhod in potem probaš, če na HTSju deluje tako kot treba.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Malo pogooglaj, mogoče boš našel koga, ki je že rešil ta problem. V najslabšem primeru pa pač kupiš PCI zvočno, ki bo imela SPDIF izhod.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
hmm maš mogoče predlog kako ga enablat, oz kje ga priklopit....

zdej na plati mam ta konektor...zvezano kot je gor napisan...ne dela...
na line out.,...ne dela... na main out nedela....na mic in ne dela...

nekje sem bral da z nvidiini driverji nedela, da je treba realtekove naložit....sem to naredil...ni nič drugače
frown-1.gif


počasi obupavam.