Spet ena tema o gumah :)

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Živjo,

uglavnem, na Astri karavan H imam gume dimenzije 225/45/17 - kar sem ugotovil, da ej presneto drago
smile-1.gif


PA sedaj nevem, kaetre pnevmatike bi udobil. Nekako so mi tedvoje padle v uč, pa tudi cenovno so tam-tam.

Pirelli P 6000
BridgeStone Turanza 300

Michelina pa ne maram kaj preveč - poleg tega, so dražje gume in nevem, če odtehta.

Uglavnem, vozim ne preveč divje, raje bi rekel dinamično - po kakšnih ovinkih rad potegnem, amapk spet ne na meji zdrsa, pač tako, da se še vedno počutim dobro. To je redko, morda enkrat na mesec to naredim. Drugače pa vozim normalno, delam ene 10.000km poleti,..

Tako da, če ima kdo morda še kakšno varjanto, kar na dan z besedo - imam trenutno gor Pirelli SottoZero Winter190, ki naj bi bile dual-season - ampak se mi vseeno zdi, da so bolj zimske, kot pa letne - ker malo mi jih je škoda, da bi jih sedaj zgonil čez poletje, če bi morda zdržale še eno normalno zimsko sezono...? No, če so pa vreji za poletje, potem pa ne bi menjal, bom pač bolj po jajcih vozil, hehe

To je to
smile-1.gif


hvala

Lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ker so oboje res uredu gume,(teste poglej) uzem enostavno tiste ki so cenejše..

Edin BTW glede na to da so gume višjega ranga min dražje, bi jst tut za kkšno Potenzo RE50A pogledal. Dražja za cca 4eur od Turanze, držala bo pa nenormalno bolše..
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
ja, to sem videl ja, da so cene tam-tam. Problem je morda samo to, ker tele RE050A se kar hitro obraabijo, kakor sem zaseldil po forumu. Jaz pa nočem imeti gume samo za eno sezono, raje dve, morda celo tri.

Važno mi je, da se po mokrem dobro drži, po suhi cesti so vse glih, oz itak ne vozim avta na meji, da bi toliko do izraza prišle hudo športne gume...

Nja, sem šel zdele na avto gleadt in so tele Pirelli SottoZero Winter 210 kar vredu že znucane, imajo ene 5mm profila takole na uč, tako da morda bolje, da jih zgonim čez poletje, pa potem na zimo kupim ene zimske in šele drugo leto nove letne...

Računice pa skor ni, v roku enega leta bom moral skeširati oko 900€ za dva kompleta gum
frown-1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
poglej še za pirelli p7 ali p6. imajo boljši grip po mokrem (kar pomeni varnejše ustavljanje).
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jest mam Turanzo enakih dimenzij in so super gume. Kupil na gume.direkt po 120€.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Kot sem že v sosednji temi napisal imam Pirelli Zero Nero - lahko samo pohvalim. Po občutku zelo podobna pokojni Bridgestone RE720. Zero Nero je vprimerjavi z RE720 morda nekoliko boljša v suhem in malenkost slabša na mokrem.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.255
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Edin BTW glede na to da so gume višjega ranga min dražje, bi jst tut za kkšno Potenzo RE50A pogledal. Dražja za cca 4eur od Turanze, držala bo pa nenormalno bolše..

Turanza je bolj za limuzine, Potenza pa za bolj športna vozila.
wink-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Hm, zanimiva ponudba, ampak sem sem odločil, da bom zgonil teel zimske, pozimi kupil nove zimske, potem pa drugo sezono nove letne. KEr tele moje trenutne zimske nevem če bi zdržale čez zimo... no ja, mogoče pa bodo, še bolje, dobim leto odloga
smile-1.gif


Sem gledal na testu od AMZSja, da imajo najmanjšo obrabo... sicer je na ene 5,6 mestu, ampak bi bila vseneo akr dobr nakup.
smile-1.gif


AMapk vseneo se pa trenutno najbolj nagibam k Pirelli P7, najboljša na mokri cesti, na vseneo kar majhna poraba.

Bomo videli, zaenkrta bom še tele imel.

Hvala vsem za odgovore.