Speed Fan

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
V pc-ju sem zamenjal ventilator, ker je stari crknil. Sedaj pa se novi vrti na polno in je glasen za znoret.
Ventilator ima 3pinski kabel.
Nastavljal sem v biosu, pa tudi trzne ne.
Naložil sem SpeedFan program, pa niti ne znam nastavit. Če označim "auto" se ne zgodi nič.

Kar mi je čudno, da bi procesorja ob takih obratih lahko dosegala tako visoke temp. Sej laufajo praktično samo windowsi

Kake ideje
sprasujem se.gif


speedfan.png
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.370
1.750
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
V pc-ju sem zamenjal ventilator, ker je stari crknil. Sedaj pa se novi vrti na polno in je glasen za znoret.
Ventilator ima 3pinski kabel.
Nastavljal sem v biosu, pa tudi trzne ne.
Naložil sem SpeedFan program, pa niti ne znam nastavit. Če označim "auto" se ne zgodi nič.

Kar mi je čudno, da bi procesorja ob takih obratih lahko dosegala tako visoke temp. Sej laufajo praktično samo windowsi

Kake ideje
sprasujem se.gif


speedfan.png

Ventilator se vrti, ker je temperatura previsoka. Pomoje si pri menjavi zmrdal že itak posušeno staro termalno pasto med hladilnikom in procesorjem.
Hladilnik dol, Spucaj in namaži z novo termalno pasto.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zdrmat nisem mogel, ker je to mini matična in se ventilator sploh ne dotika hladilnika.
pasta bi lahko bila stara.

ampak, če mu jst v biosu določim, da se naj vrti z max 40%, bi se on moral vrtet s tolk ne glede na temp in če je temp previsoka, bi al zgorelo al pa se ugasnlo??
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
863
63
28
Pa si priklopil ventilator na pravo mesto, ker če priklopiš 3 pinski ventilator na 4 pinski konektor se bo ventilator vrtel s polno hitrostjo. Odvisno tudi od matične, pri nekaterih nastavljena hitrost pomeni najnižjo hitrost vrtenja in ne najvišje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem ugotovil, da sploh ni ta ventilator, ko sem ga menjal. Ampak od napajalnika
redface-1.gif

sem dal nazaj star ventilator, se vrti na 1300rpm in je skoraj ne slišen. nov je bil pa skos na 1900 in preglasen.
ker sem že imel vse razkopano sem pa še pasto zamenjal na obeh procesorjih.

Ja res imam 3pinski vent na 4pinskem konektorju.
rolleyes-1.gif

Matična je ta; Original ta tamali vent je pa 4pinski.
http://www.tomshardware.com/reviews/e-350-motherboard-brazos,2958-8.html