Specifikacija racuna

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.413
113
Če kupec zahteva specifikacijo računa, kaj mu je potrebno napisat, ker dejansko ne vem kaj želi.
Imam naročilnico, a je zadosti če se napiše izvedba po naročilnici tej pa tej? Delo je bilo opravljeno.
Gre se za javno ustanovo, izdan je bil eracun.
Kako ga zavrnejo. Na kakšen način?
Ko preteče rok plačila izvršba?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja napišeš kaj si delal/prodal: 5 ur računalniškega programiranja / 20 m2 talnih ploščic
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.413
113
To mi je jasno...ampak recimo da se ne strinjajo. Kako gre naprej postopek.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kaj pa se ne bi strinjali? če je na računu vse navedeno kaj si prodal/naredil? kaj se nimajo strinjat?
količine naj bodo točno navedene, to hočejo. 6 štruc kruha= 5,7 kg
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.986
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Če kupec zahteva specifikacijo računa, kaj mu je potrebno napisat, ker dejansko ne vem kaj želi.
Imam naročilnico, a je zadosti če se napiše izvedba po naročilnici tej pa tej? Delo je bilo opravljeno.
Gre se za javno ustanovo, izdan je bil eracun.
Kako ga zavrnejo. Na kakšen način?
Ko preteče rok plačila izvršba?
Enako napiši kot si po predračunu. Za morebitna dodatna dela si menda zmenil takrat?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Če kupec zahteva specifikacijo računa, kaj mu je potrebno napisat, ker dejansko ne vem kaj želi.
Imam naročilnico, a je zadosti če se napiše izvedba po naročilnici tej pa tej? Delo je bilo opravljeno.
Gre se za javno ustanovo, izdan je bil eracun.
Kako ga zavrnejo. Na kakšen način?
Ko preteče rok plačila izvršba?
Tisto kar je na naročilnici bilo navedeno. Pa dobro je, če se ujema z opravljenim delom :).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.413
113
Imam naročilnico, izdan račun pred 16 dnevi, kasneje zahtevek za specifikacijo. Ki je bil oddan, sedaj pa j..enjev glavo zaradi osebnih zadev.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Imam naročilnico, izdan račun pred 16 dnevi, kasneje zahtevek za specifikacijo. Ki je bil oddan, sedaj pa j..enjev glavo zaradi osebnih zadev.

Ja, pa kak račun si jim izstavil? Skupen, recimo: storitve od... do..., cena..., ddv..., skupaj?
Mogoče rabijo, kot se je že meni zgodilo (moj primer, storitev):
- 1 dan xxx za xxx je skupaj za xx dni xxx €
- dodatni stroški 1 dan za xxx je skupaj za xx dni xxx €
- popust skupaj xxx €
- Skupaj xxx€
- DDV xxx€
- Total xxx€
Jaz sem dal tako na e-račun in je šlo skozi...
Je pa seveda odvisno od "nasprotne strani", če te hočejo J****...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.413
113
Račun sestavljen kot naročeno po naročilnico. Izdan preko e-računov.
Formalne zavrnitve še ni. Je pa zahtevano preko neformalnih sporočil, sicer zavrnitev.
Pa ne zanima kako bo šlo naprej. Kakšni so roki za zavrnitev, obveznost plačila, izterjava, itd.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113
Očitno se stranka ne strinja z računom, ali pa nima občutka, kaj in če je bilo vse dejansko narejeno. Kako natančno pa si napisal specifikacijo in ali so ti karkoli odgovorili nanjo (zaradi dokazovanja, da so jo prejeli)?

V nekaterih branžah imaš specifikacije po par strani, za čisto vsako aktivnost po datumih in urah, porabljenih delih, s podrobnimi opisi. Verjetno si šel kdaj menjat olje na avtoservis in dobil en A4 list specifikacije.

Ker ne vem kaj si delal lahko tudi na spletu pogledaš za primere, kaj drugi napišejo za tvoje delo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
Dobavnico / delovnj nalog imaš?

Na racunu moras pa specificirat vse kar si delal (en kup postavk bo). Prilepi nalog/dobavnico pa bo.

A si se zameril racunovodkinji ;)