Španski Katalonci in referendum o neodvisnosti

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Francija - korzika
Nemčija - Bavarska
Italija - Alto Adigo, Severna liga
Belgija - Flamci, Francozi

pravzaprav je kar nekaj kandidatov
tisto v italiji je bila zabloda enega modela s svojo stranko ki če se ne motim niti parlametna ni videla od znotraj. no ja imaš recimo prav. saj potem italija nebi bila edina država ki se deli na severno in južno
evil.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.998
9.123
113
39
MB
ksz

lahko pa vsi navijači reala, ki pa vseeno obtožujete trenutno dogajanje, vidite na kakšnih temeljih je nastal vaš "ljubljen" klub, no ... franco je še pobijal ...
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
ksz
Katalonija bo slej ko prej samostojna, temu se ne da ubežat, imajo že predlogo težnje po tem.
Tudi sicer je ostala Španija precej bolj brutalna - zaostala (bikoborbe pa ves ta "temperament").
shocked-1.gif

Upam pa da ne bo hujšega, tako kot ni bilo hujšega ob naši osamosvojitvi - je treba biti kar hvaležen Srbom, da niso terali naprej
wink-1.gif

Je pa zanimivo, kako zlahka jo je odnesla Makedonija
wink-1.gif
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Glede na obnašanje svetovne in evropske javnosti, si lahko obetamo kakšno "Srebrenico" v okolici Barcelone!
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
ksz
no, pa še to:
to je približno tako, kot razdor družine: je treba premislit, ali se ekonomsko splača ali ne; če si preveč tlačen, je to verjetno upravičeno, sicer pa je vsako samostojno gospodinjstvo dražje od skupnega. Tudi v majhni državi je treba plačati vsa ista ministrstva kot v veliki in vse iste stroške, ki jih ima država kot institucija. Prestiž je v samostojnosti
wink-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.427
113
Ze sedaj so bili napol samostojni. Samo spaniji so placevali 1/3 vec, kot so dobili nazaj.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

lahko pa vsi navijači reala, ki pa vseeno obtožujete trenutno dogajanje, vidite na kakšnih temeljih je nastal vaš "ljubljen" klub, no ... franco je še pobijal ...

Čak, 10 let star Franco je ustanovil fuzbalklub?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.998
9.123
113
39
MB
vem da si dovolj inteligenten, da veš o čem je govora sploh o prvih 5 zmagah v ligi prvakov in na kak način ter kdo je to "omogočil"
wink-1.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Katalonija in Španija se bosta morali zmeniti sami. EU se tu ne bo vmešavala tudi če bo nekaj sto mrtvih. Konec koncev je med uradniki in politiki Unije tudi kar nekaj Špancev in seveda kak Katalonec.
Nekako se nam zdi logično, da smo na strani Kataloncev. Na kateri strani pa bi bili, če bi hoteli Primorci samostojnost in bi nam odpeljali še ta lavor morja, ki so nam ga Hrvati in Italijani pustili?
Katalonija bi verjetno se dons bila samostojna, ce se ne bi "pomehkuzila" zarad josk
smile-1.gif

Primorska pa nikoli ni bila samostojna prej.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Dejstvo je, da sta me naš Cmerar in Kahl , zelo razočarala , odreagirala sta prav posransko, pa bi lahko rekla, da ima vsak narod pravico do samoodločbe, kot smo jo mi si vzeli in, da je Policijski teror nesprejemljiv in žal le priliva olja na ogenj.

Spomnite se, tudi Slovenci bi morda takrat bili za kako moderno konfederacijo po agresiji pa ne več.

Pozitivno me je presenetil in spet dokazal, da je zelo velik politik z veliko kilometrino le Dr . Rupel, je jasno povedal, EU, kar ji gre, sramota od EU.

Gre za moje mnenje ostali, pa pač kakor želite, vem, da so ovce naučene da mekajo, kot ostali Rupla žal ne prenašajo najbolje, meni pa deluje kot resen diplomat, tile naši liderji na oblasti pa bolj ko ne, vsi eni posrančki v plenicah, ki se še svoje sence bojijo.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.924
5.462
113
+1....ko sem ga prej videl po TV sem imel se občutek da se je šel zares tepst s policijo ker ma krvavo oko
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kot penzionist lahko govori, kar mu paše. Če bi bil zunanji minister, ne bi tako govoril.
Sicer pa Španci pljuvajo v lastno skledo. Če bi pustili, da Katalonci normalno speljejo referendum, bi ta tako propadel.