Spanija

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Nekaj me zanima. Ker grem kmalu za 14 dni v Španijo, me zanima, če kdo slučajno kej ve, kakšne so tam kej cene jedače in pijače? So kaki posebni zakoni, ko bi se jih bilo treba držati? Kadilski? Kakšne policijske ure (
evil.gif
) ?


Lp, Ovca
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ko sem bil tam pred tremi leti (Barcelona, Madrid), je bilo v restavracijah malenkost dražje, kot pri nas. Izogibaj pa se "hot spot-ov", recimo pivo na "La Rambli" - center Barcelone, 6€.
V trgovinah pa približno isto , kot pri nas.
Kar me je recimo presenetilo je, da se vse trgovine, restavracije..., odpirajo po 10-i uri, in ob 8:00 zjutraj praktično ne moreš spiti kave. Se pa zato vse tolko bolj v noč potegne, recimo sredi tedna, so ulice v centru polne, folk pride ven šele po 22-i, restavracije obratujejo tja do 1-ih zjutraj, diskači se napolnijo ob 2-eh ponoči...
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Mene načeloma zanima bolj za kraj Argüelles (tu imamo hostel). Vrjetno so cene nekako enake oz. primerljive kot drugod, a bolj me zanima za kako pivo ter hrano.

"hot spot-ov"? mi bomo šli vrjetno iz kafane v kafano med vikendi, tko da ....
rolleyes-1.gif


Je kaka vrjanta, da bi kje našel kake cene (vsaj približne)?

lp, Ovca
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
To je del Madrida, če se ne motim..., po moje, boš še ceneje prišel skozi, ker to ni center, tako, da se nimaš kaj bati.
Pod "hot spot" sem mislil, lokale v strogih centrih, ob kakih znamenitostih..., tam je ponavadi najdražje.
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Cene niso nič kaj posebnega. Morda malenkost dražje, a ne dosti. Pivo je precej poceni v trgovini (če se spomnim prav je tam okoli 1€ za litrško steklenico v camp štacuni).

Enkrat je bla kava recimo 1,2€. Na glavnem trgu Toleda pa 2,5€. V nekaterih campih pa je bila pločevinka piva v lokalu (0,33) tud po 1€, naprimer. Tko da čist odvisno na kaj naletiš.
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
2 x superca na glavni ulici v Barceloni = 28 €
grin1.gif


Še vedno si govorim da je bilo to najboljše pivo kar sem ga pil do sedaj.
bonk.gif
 

Cavalierka

Pripravnik
19. sep 2007
118
0
16
osrednje-slovenska
Jaz sem bila tudi v Madridu ne dolgo nazaj in so se tudi meni zdele cene približno enake kot pri nas. Če greš v kakšno boljšo restavracijo temu primerno plačaš... So pa obleke tam kr precej cenejše
smile-1.gif
(npr. Zara ipd.)

Mi je bilo pa nočno življenje tam wauuu, ampak cene pijač so pa tudi wauuu. Pri njih se dejansko življenje začne takrat, ko v Slo. ni več nobenega na ulicah in ves teden je tako.

lp
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Z bejbo sva v Madridu na enem trgu naročila 2x jabolčni sok.
Naju je kar malo presenetila cena 8€ po komadu.
grin1.gif