Spagetiæi s škampi

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Pri naši bajti že kar lep čas nismo pojedli nič, kar vsaj malo diši po morju, zato je padla odločitev - špageti z škampi. Vseskupaj se je zopet začelo v Leclercu, kjer sem kupil kilo zamrznjenih škampov - okol 13 ojrov je bil ta strošek. Škampi so se potem čez noč v hladilniku lepo odtajali in se lepo pripravili za v pisker.
Potem pa se vzame vok, vanj zlije malo olivnega olja in škampe lepo popeče z vseh strani. Ko so opečeni se jih lepo pomakne v en kot piskra, na prazen prostor pa se vrže iz 3-4 strokov stisnjen česen za par sekund, samo toliko, da zadiši. Če bo spremenil barvo bo jed zanič!. Ko zadiši pa se u pisker zlije dober deci rujnega belega primorksega vinčka in konzervo pelatov. Manjka še ščepec soli, popra, bazilike in vejica rožmarina. V tem trenutku je čas, da se pristavi pisker za špagete. Ko so kuhani pa se jih enostavno zmeša z škampi, ki se kopajo v dišeeeeči omakici. Simpl, da bolj ne bi moglo bit.

ekola, tole so kandidati...
3EokgjOw6FqKjqw9JaIai.jpg


tole pa je izdelek:
OExjRQz5N3coeNyeh32g1.jpg


Vržemo na krožnik, po želji posujemo s parmezanom... Njami.
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Kako so se mi zdaj sline pocedile... a škampove repke pripraviš podobno? Ker nisem ravno ljubiteljica kopanja mesa (sicer nadvse slastnega
grin1.gif
) ven iz oklepa in tele zadeve imajo tipalke in oči! Brrrrr....
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Lahko namesto škampov tudi kakšen drug mesek ponucaš, npr. piščančka itd. Čeprav ravno oklep prida veliko okusa in arome... In tudi meso je veliko bolj okusno...
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
OMG, very nice !!! Kr lačna sm postala, čeprav sm te dni brez apetita
tongue-1.gif


Si že zaseden?
grin1.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
A ga dam notr celga in potem ven, al ga lohk sesekljam?
V bistvu sem jih mislu narest na tržaški omaki.
 

bugaboo

Zelenc'
2. mar 2008
9
0
1
men pa tole ni všeč... jest bi čist drgač nardila špagete s škampi hmm, bo treba tega cbb-ja mal v šolo vzet!
smile-1.gif
))