Sound bar

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Kupujem sound bar ali kakšen drug podoben sistem za popestritev zvoka v dnevni sobi. Poslušal bi tudi glasbo preko njega, nisem nek zahteven audoofil, predvsem si želim izboljšanje tv zvoka. Kakšen sistem mi npr. priporočate do nekje 400 eur? Gledal sem neki podobnega :
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Jest imam tole. Zadovoljen.

 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jaz imam Q Acoustics M4. Zvok je sicer dober, tudi kar precej glasen je ampak basa pa nima. Za filme bi raje gledal nekaj kar ima še dodatno woofer zraven.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Kupujem sound bar ali kakšen drug podoben sistem za popestritev zvoka v dnevni sobi. Poslušal bi tudi glasbo preko njega, nisem nek zahteven audoofil, predvsem si želim izboljšanje tv zvoka. Kakšen sistem mi npr. priporočate do nekje 400 eur? Gledal sem neki podobnega :
Sem na istem kot ti... :)
Sam sicer primarno iščem bolj za gledanje filmov kot poslušanje glasbe. Zato iščem soundbar z (vsaj) 3.1 sistemom. Center zvočnik je dobrodošel.
Sonos Beam je sicer 3.0, za gledanje je priporočljv še sub, cena pa potem takoj skoči na jurja. Za jurja imaš pa alternativ olikor hočeš.
Gledam tudi Soundbar z možnostjo ločenih surround zvočnikov, ampak brez lasntega napajanja, pa da seveda dela preko BT. Naše samo 3 - JBL 5.1 in 9.1 ter Philips Fidelio B97.
Trenutno sem najbližje Sony-ju HT-ZF9.

Pri nas je predrag, v DE ga dobiš za cca. 560 EUR
 

domen2003slo

Zelenc'
2. mar 2018
19
0
1
tule so moje izbire soundbar-a - tv bo sony xh90 - t-2 TV,filmi preko usb,plexa,ipd, glasba se ne bo veliko poslušala (podpora dolby atmos naj bi bila ok)

Samsung Q900T (ali bolje 950 zaradi surround zvočnikov)
Sony HT-ZF9 (kasneje lahko še dokupim surround zvončnika) - HN ga ima za 600EUR
JBL Sooundbar 5.1 surround 4k (ali je kje za dobiti JBL 9.1. ?)
ali kaj drugega v tem rangu?

hvala za mnenja kaj nabaviti
 
Nazadnje urejeno:

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18
Kupujem sound bar ali kakšen drug podoben sistem za popestritev zvoka v dnevni sobi. Poslušal bi tudi glasbo preko njega, nisem nek zahteven audoofil, predvsem si želim izboljšanje tv zvoka. Kakšen sistem mi npr. priporočate do nekje 400 eur? Gledal sem neki podobnega :

Si potem kupil beama? Ce si ga, si zadovoljen? Tudi sam ga gledam, ampak je na MV razprodan, drugje pa je cena znatno drazja...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ogledan je bil JBL 5.1 soudbar , ampak sem ugotovil da nima vgrajenega Internetnega radia ali pa DAB-a, kar pa bi načeloma rad imel, saj bi s tem imel TV ugasnjen ko se predvaja radio.

Še kakšen predlog kaj vzeti? Cenovno 300 do 500 € , obvezno samo zvočniki v soundbaru + woofer.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... bi načeloma rad imel, saj bi s tem imel TV ugasnjen ko se predvaja radio.
jest sem kupil za 20€ v Merkurju pred 2 leti aku mini FM sprejemnik, ravno za podoben problem ... zame zadosti, ti pa meči dnar Kitajcem če hočes, če že moraš nabavit "ozvočenje" za TV "monitor" ... :evil: ... do 500€, pa saj ni res za malce boljši zvok ...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Eno pitanje. Recimo kupiš Samsnug tv kateri ne podpira DTS zvoka, niti pasthrough. Potem imaš pa samsung sound bar, ki to vse podpira. Zdaj pa vprašanje, kako predvajat DTS, če nima passthrou... No razen če kupiš še medijski predvajalnik. Ampak to je potem norija. Vprašujem če bi slučajno kupil še enga samusng tv za na vikend.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Jaz sem na koncu vzel Samsunga 900T, bila dobra cena na mimovrste (585 EUR). JE sistem 7.1.2, podpira Dolby Atmos in dts-x. Zaenkrat zadovoljen, woofer je celo premočan za moje pojme, cela bajta se trese...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Pa podpira TV DTS pasthrough, ali imaš kak namenski video predvajalnik.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Gledam pa da ti soundbari nimajo FM tunerja. Sicer vem da so moderne pretočne vsebine, samo GSM uporabljam za klice, ne more mi služit kot nek predvajalnik, ki mora biti mimogrede še za to priključen na elektriko. Zdaj si pa naj zraven soundbara in TVja kupim še en mini stolp ali kaj?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
fm tunerji so zginili iz soundbarov že nekaj let nazaj, konec koncev bo tud fm počasi šel
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Gledam pa da ti soundbari nimajo FM tunerja. Sicer vem da so moderne pretočne vsebine, samo GSM uporabljam za klice, ne more mi služit kot nek predvajalnik, ki mora biti mimogrede še za to priključen na elektriko. Zdaj si pa naj zraven soundbara in TVja kupim še en mini stolp ali kaj?
Ponavadi imajo vsaj kak TuneIN, Spotify, TIDAL in podobno preko neta, kar je za moje pojme še najbol praktično. Ne rabiš za to telefona zraven. Če že nimaš interneta na lokaciji, vzameš model, ki ima poleg internetnega radija še DAB. FM so pri nas na kabelski že ugasnili, v luftu bo verjetno še nekaj časa, ampak se tudi počasi poslavlja.