sončna elektrarna

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.535
5.549
113
pa... kar naredijo, nardijo kot je treba. s kilometrino, da jim težko kdo parira pri nas. Še kaki plan-net, pol je pa pa že počasi konec. in moram reči, da pri meni so bili ravno za akcijo cenejši od ostalih. Kako je danes, ne vem. Oddaš povpraševanje in bodo povedali svojo ceno. vsekakor pa - nižja, enaka ali malenkost višja - priporočam.

p.s.
ne kupuj pa akcij in lepih besed. a se nisi že naučil?
 
27. jan 2022
4.868
1.786
113
pa... kar naredijo, nardijo kot je treba. s kilometrino, da jim težko kdo parira pri nas.
A nisi ti imela nekih "težav" zaradi "črno-šekastih" panelov?

Jaz lahko tudi za moje rečem, da imajo ful kilometrine, pa da dobro naredijo in pošteno računajo, edino z roki so malo skregani, ampak ker so moji bodo sedaj delali še drugo in potem poleti še tretjo SE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.535
5.549
113
A nisi ti imela nekih "težav" zaradi "črno-šekastih" panelov?

Ja ampak to je na Bisolu in meni, da sem njih izbrala. Oni so pa svoj del opravili, ampak ce Bisol zavrne garancijo, da je tako by design, je to pac to to.

Kot receno, sem pa zdele cez praznike opazila, da mi je en panel crknil. Bi ze prišli zamenjat, samo sem prosila, da pridejo drug mesec, ker imamo neke dopuste in vec cajta se s takimi recmi ukvarjat.
 
27. jan 2022
4.868
1.786
113
Ja ampak to je na Bisolu in meni, da sem njih izbrala. Oni so pa svoj del opravili, ampak ce Bisol zavrne garancijo, da je tako by design, je to pac to to.

Kot receno, sem pa zdele cez praznike opazila, da mi je en panel crknil. Bi ze prišli zamenjat, samo sem prosila, da pridejo drug mesec, ker imamo neke dopuste in vec cajta se s takimi recmi ukvarjat.
A ti si sama kupila panele, oni so samo montirali?

Ja vem tricky question. ;)

Dober monter bo tako šekasto sranje zavrnil in ne bo zmontiral! A keramičar bi ti položil škart ploščice in ti rekel da se s "španci" meni o kvaliteti, čeprav si sama izbrala njihove ploščice.
Lepo so te preparirali.
 

B81

22. jul 2007
34.689
9.070
113
Glede nato, da se paneli dobijo po 65€/430w lahk dajo se vecji popust.
O čem to govoriš? 430w panel 65 eur?


Nam je delal Enertec iz Maribora s pol manj kilometrine od Navitasa, naredili vse sami glede soglasij, samo števca porabe nimamo, so se ga že takrat otepali, ne vem zakaj.
Nekateri imajo 2 panela na enem optimizatorju?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.535
5.549
113
Ta krog smo ze šli... Pa ne bi se enkrat... Jaz sem izbrala, da. Ne da bi prej pogledala, kaj to pomeni pri Bisolu. Sem gledala nekaj ob cestah Kitajske in domnevala, da znamo mi enako.

Ce hočeš analogijo s ploscicami... Hotela sem rdeče, sla k trem sosedom pogledat njihove rdece, ampak od tega proizvajalca(ev) ni bilo vec za dobit in ker so mi bile vse vsec, se vzela od cetrtega, ne da bi preverila, kako izgledajo od njega, ker saj najbrž on tudi enako lepe rdece naredi, ce prvi trije tudi. Mislim, ce kitajc zna, bo nakbrz tudi Slovenec (no, kitajc zna marsikaj bolje). Nikjer pa nic ne pise kaj pomeni lepe rdece, razen kaj si vsak zase predstavlja, da to je... Kar so lepo objasnili bisolovci v s svojem dolgem pismu. Zakaj je pri njih tako in ne bo drugace. Predvsem je bil pa poudarek na kvaliteti panelov. No, in zdaj je eden crknil. To je pa odskrtnena ploscica... To pa zdaj menjajo. Nategnila sem se sama, da ne vem, ce ze kdaj prej tok, pa kasneje tudi ne...

Lahko bi se drekala se mesece, ampak kaj naj. bisolovi so takraz bili edini za dobit (zato so pa ostajal), bi se dopisovala, ampak kaj mi to pomaga, ce ne znajo naredit, potem ne morem izsilit. Drugega pa ni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

B81

22. jul 2007
34.689
9.070
113
Govoriš, da je bil poudarek na kvaliteti panelov, a najprej omenjaš, da si hotela rdeče, potem črne itd.... no ajde, itak imajo garancijo, občutek pa ni ok, vem zaradi razsmernika.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.535
5.549
113
Govoriš, da je bil poudarek na kvaliteti panelov, a najprej omenjaš, da si hotela rdeče, potem črne itd.... no ajde, itak imajo garancijo, občutek pa ni ok, vem zaradi razsmernika.

A ti si se ze v tej preprosti analogiji izgubil...

S tem, da si v primarni debati, ko sem razlagala zakaj sem se odlocila kot sem se, sodeloval:

Se danes bi se lahko zajebavala z njimi... Od vseh, cas najmanj za mene dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.477
5.942
113
pri taščici
Ta krog smo ze šli... Pa ne bi se enkrat... Jaz sem izbrala, da. Ne da bi prej pogledala, kaj to pomeni pri Bisolu. Sem gledala nekaj ob cestah Kitajske in domnevala, da znamo mi enako.

Ce hočeš analogijo s ploscicami... Hotela sem rdeče, sla k trem sosedom pogledat njihove rdece, ampak od tega proizvajalca(ev) ni bilo vec za dobit in ker so mi bile vse vsec, se vzela od cetrtega, ne da bi preverila, kako izgledajo od njega, ker saj najbrž on tudi enako lepe rdece naredi, ce prvi trije tudi. Mislim, ce kitajc zna, bo nakbrz tudi Slovenec (no, kitajc zna marsikaj bolje). Nikjer pa nic ne pise kaj pomeni lepe rdece, razen kaj si vsak zase predstavlja, da to je... Kar so lepo objasnili bisolovci v s svojem dolgem pismu. Zakaj je pri njih tako in ne bo drugace. Predvsem je bil pa poudarek na kvaliteti panelov. No, in zdaj je eden crknil. To je pa odskrtnena ploscica... To pa zdaj menjajo. Nategnila sem se sama, da ne vem, ce ze kdaj prej tok, pa kasneje tudi ne...

Lahko bi se drekala se mesece, ampak kaj naj. bisolovi so takraz bili edini za dobit (zato so pa ostajal), bi se dopisovala, ampak kaj mi to pomaga, ce ne znajo naredit, potem ne morem izsilit. Drugega pa ni...
Vec imas "zadovoljstva" da svojo zgodbo delis, kot pa od dopisovanja z njimi.
Bisol pa.itak vsako leto novo firmo odpre.
Le zakaj?
 

B81

22. jul 2007
34.689
9.070
113
So ti zamenjali? Kakšen je bil komentar?
Nic komentarja, narocili novega, i.eli na zalogi, prisli zamenjat cez nekaj dni.

Edina stvar, ki me je zmotila je, da je na vreckici z garancijo bila nalepka s crtnimi kodami razsmernika najprej 17 kw, prelepljena s 15 kw in se tretja z 12.5 kw, katerega sem dobil.
Vse crtne kode enake, le moc drugacna, wtf je to...
Upam, da mi v Izraelu znajo povedat kaj o tem v ponedeljek.