sončna elektrarna

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Tebi si prav izračunal.
Drugi pa bomo raje šli na Energija+, ki nudi 4 cente odkupa in koriščenje letnega netmeteringa.
Če imaš pa manjko panelov, pa je tole dobro morda ja, a dokler tistih 5 centov ne znižajo na 1 cent :(
ok nisem sploh se gledal Energije+.. a ni tam, da odkupijo 1/2 viskov? torej bi dobil 2,5MWhx0,04=100€ (za 5MWh)

stroškovno je pa kaj "prispevki" tko kot dosedaj (oz. "bloki" - ko pač bodo)?
 
27. jan 2022
4.836
1.758
113
SamoIzol., daj mu bolj konkretno povej :)
pomešal je pač 2 informaciji:
ECE omogoča prenos 50% viškov,
E+ odkupuje po 43€/MWh (verjetno vsak dokončani 1001kWh ? torej z 999kWh "obvisiš" na 0€ ?)
Spet ne. Odkupuje se v kilovatnih urah.

Če ne bi bili leni bi uporabili iskanje, kjer smo pred cca 1 mesecem vse napisali. Drugače pa vse piše na: https://www.energijaplus.si/
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in jonny77

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
283
31
28
Spet ne. Odkupuje se v kilovatnih urah.

Če ne bi bili leni bi uporabili iskanje, kjer smo pred cca 1 mesecem vse napisali. Drugače pa vse piše na: https://www.energijaplus.si/

Potem pač ne bi TI mogel tako pameten izpadit :) Hvala za info !
Seveda ne najdem, tebi se ne da poslat direkt linka, mi je pa čudno zakaj potem v vseh dopisovanjih ne omenjajo
4.3cente/kWh, ampak 43€/MWh. Da si ljudje lažje predstavljajo ali da več izgleda ?
tale thread je pa od vseh trolov (in neuporabnih odgovorv in pametovanj) tako postal neberljiv (250 podstrani !!)
 
27. jan 2022
4.836
1.758
113
Potem pač ne bi TI mogel tako pameten izpadit :) Hvala za info !
Seveda ne najdem, tebi se ne da poslat direkt linka, mi je pa čudno zakaj potem v vseh dopisovanjih ne omenjajo
4.3cente/kWh, ampak 43€/MWh. Da si ljudje lažje predstavljajo ali da več izgleda ?
tale thread je pa od vseh trolov (in neuporabnih odgovorv in pametovanj) tako postal neberljiv (250 podstrani !!)
Izvolite vaša gnada:


PS: se oproščam, ker sem mislil, da smo tukaj vsaj digitalno polpismeni.
PS2: Hanzi na tej sliki so vsi podatki od MM.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in ncnifrej

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.755
114
63
Sem v fazi priprav na izgradnjo SE. Se v teh časih splača investirati v montažo hibridnega inverterja že v štartu?
Prej ali slej bo potrebno dograditi kakšno baterijo. Solaredge ima kot sem gledal samo 48V baterije.
Ima to že kdo montirano?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Sem v fazi priprav na izgradnjo SE. Se v teh časih splača investirati v montažo hibridnega inverterja že v štartu?
Prej ali slej bo potrebno dograditi kakšno baterijo. Solaredge ima kot sem gledal samo 48V baterije.
Ima to že kdo montirano?
Glede na to, da si v fazi priprav, kar razmišljaj o tem, ker bo čez par mesecev zunaj subvencija za hranilnike.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Eno tko simpl vprašanje, da ne more bit bolj simpl,. Za Alter, seveda. Da ne berem vsega za nazaj ...
zdaj nimam baterije, kot verjetno tudi ostalih cca.90% "sončkarjev" ne. Če jo in ko jo (verjetno bo enkrat mus) dokupim, a moram pol menjat tud inverter?
Ker ostalo vem, da ostane enako (paneli, razsmerniki)
Hvala in LP
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.473
5.480
113
Odvisno od inverterja... A zna delat z baterijo ali ne. Najbrž ne sicer. Lahko pa, da si slucajno pravega kupil
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
mi je montažer nekako tako rekel... Huawei hybridne imajo trifazno zbiranje, vračajo pa samo eno fazo, Solaredge ima pa 3/3 vendar je neprimerno dražji... hm, če sem jaz to nekak razumel... :)