sončna elektrarna

B81

22. jul 2007
34.459
8.936
113
150 letno je pregled in zavarovanje, se mi zdi, ali pa 100, ne vem...
Adriatic. Je pa zavarovana tudi prek hise pri 3glavu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.917
4.973
113
Jaz imam zavarovanje SE 120 eur pri Triglavu in krije vse na novo vrednost.

TČ je pa zavarovana v okviru zavarovanja hiše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Sem pred tedni podaljsal zavarovanje hise, dodal se SE v vrednosti 10k. To je koštalo mislim da 20 eur ali nekaj takega. Zavaroval sem jo pred strelo in točo. Zavarovalnica Sava.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
To je itak ze zajeto. Sem pogledal, letos sem dal 9eur vec za zavarovanje kot lani, vse je isto (bajta, posebej objekt garaza), dodana je se SE. Skupaj 411eur.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kratek stik na SE in požar zaradi tega? Dvomim da je vključeno, zaradi SE sta ta dva rizika precej višja. Znanci mi pravijo, da je zavarovanje ene take klasične SE okoli 200€.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Imam zavarovano na Triglavu. Za celo leto bi me prišlo 114€ a sem zaenkrat zavaroval za 3 mesece, dokler ne bom obnavljal zavarovanja za hišo, da uredim skupaj.

Sem pa gledal in je večina tega zneska strojelomno zavarovanje in doplačilo za zavarovanje brez soudeležbe 105€.

Požarne nevarnosti; Z zavarovalno vsoto; Fotovoltaične elektrarne je 10€, doplačilo za dodatno težo snega 1€. Splošni pogoji so PG-ele/13-12, če se da komu brati.

In res razmišljam, ali se dokler je garancija splača imeti strojelomno zavarovanje? Kaj sploh pokrije, kar ne krije garancija, ker večina stvari, ki se lahko dogodijo je krita pod Požarne nevarnosti po splošnih pogojih (toča, vihar, požar, sneg,...)

Mogoče lahko Matey komentira?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Imam zavarovano na Triglavu. Za celo leto bi me prišlo 114€ a sem zaenkrat zavaroval za 3 mesece, dokler ne bom obnavljal zavarovanja za hišo, da uredim skupaj.

Sem pa gledal in je večina tega zneska strojelomno zavarovanje in doplačilo za zavarovanje brez soudeležbe 105€.

Požarne nevarnosti; Z zavarovalno vsoto; Fotovoltaične elektrarne je 10€, doplačilo za dodatno težo snega 1€. Splošni pogoji so PG-ele/13-12, če se da komu brati.

In res razmišljam, ali se dokler je garancija splača imeti strojelomno zavarovanje? Kaj sploh pokrije, kar ne krije garancija, ker večina stvari, ki se lahko dogodijo je krita pod Požarne nevarnosti po splošnih pogojih (toča, vihar, požar, sneg,...)

Mogoče lahko Matey komentira?
Hvala.. googlam.. Matey je kr jest vem Sava..
PG-ele/13-12 ne najdem..
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Članek glede SODO ki otežuje(onemogoča) prikope novih SE:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.917
4.973
113
Hkrati se pa dražijo položnice zaradi 100% dviga cene CO2 kuponov. Ternoelektrarne se dajo lepo regulirat in dokler smo v normalnih okvirjih, bi na račun fotovoltaike lahko zniževali število kuponov. Ampak "nam" se jebe za to, bo že raja plačala...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.917
4.973
113
Saj ne da cel svet stoji na treh proizvajalcih pretvornikov. In nihče na svetu ne zahteva posebnih certifikacij. Samo pri nas v Sloveniji, pa so take naprave, nevarne ali pa povzročajo motnje v omrežju.

Kretenizem, nič drugega. Imamo premalo papirologije, pa rabimo še kakšno več.

Sem pa sam po dveh sezonah kar obratuje TČ dobil iz ekosklada dopis, da pridejo preverit skladnost montaže in opravičenost ekosubvencije. Po dveh sezonah gretja... ko bi že lahko strela uničila napravo, ukradli cigani itd... Če bi bili normalni bi prišli pogledat preden so nakazali denar, saj so ga komaj pol leta po izvedbi in oddani vlogi. Bananarepublika...
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Meni so jo priklopili konec marca, brez problemov in komplikacij. Tako da ne vem, koliko je resnice v tem članku.