Šolanje na domu

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
@mistique
Nisem bral vsega. Napiši prosim v parih alinejah kaj so glavni razlogi, da bi ga šolal doma.

Je edini otrok?
Dokler bodo krivice na tem svetu, bo on šolal svojo snežinko doma, da ga zaščiti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ksz...

mistični in njegov mistični sonček bi morala oba v vojsko za kak teden ali dva. Zakaj.moram.pa.jaz.naredit.sto.sklec.on.pa.ne.press
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Zbog limuna
grin1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Oprosti, ampa to pa res ni krivicia, da tisti s 4 ne more popravljat oni z 1,2,3 pa lahko...samo otroku je potrebno malo drugače razložit zadevo.
Hudiča od 1-3 je res slaba ocena (sploh v 1. in 2. VIO) in jasno je, da bodo ti otroci najprej dobili priložnost, da to oceno popravljajo. Predvsem, zato ker se bodo zaradi popravljanja več naučili in dodatno utrdili snov, kar je najpomebneje pri takšnih zadevah. Konec koncev nam mora biti kot širši družbi v interesu, da čim več otrok spravimo na vsaj 3 ali 4, saj to pomeni, da bomo imeli koliko toliko izobražene delavce, ki bodo lahko opravljali neki poklic in ne bodo v breme sistema...

Nekdo, ki piše 4 žal mora počakati, da dobijo priložnost tisti, s slabšim znanjem. Predvsem zato, ker je 4 dobra ocena (po vseh pogledih) in ker tak otrok zna snov, ki jo je pisal. Pa tudi zato, ker se bo na ta način naučil, da ne more kalkulirat v smislu jaz tak znam vse, ampak se je treba za 5 pač potrudit in sproti učit.

In to je to. Ni tu krivic, če slabši učenci dobijo drugo priložnost, to je etika, sociala, družbena odgovornost,....torej skrb za družbo, menda ja nočeš, da bomo vzgajali "übermensch-e" in bodo v svetu imeli priložnost samo najboljši ostali pa bodo capljali nekje pri tleh in prosili za miloščino.
Upam da se zajebavaš. Če se bi že radi šli pravico, komu klincu na čast bi sploh morali popravljati ocene? Saj ni ena in edina, se pač naslednjič sonček bolj potrudi.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
907
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Relevantno je toliko, da dejstvo, da je pisal 5 nima nobene veze s tem kaj se njemu zdi krivicno. Morda se mu zdi tudi krivicno da ljudje pri 18ih umirajo zaradi raka pa nima veze a ma v soli same petke al pa enke.

Sploh ni point v tem kaj se mu zdi krivicno in kake ocene ima. Point je, da po tvoji (in morda njegovi) oceni ni dobil zadovoljivega pojasnila. Ali postopkovno ali vsebinsko - niti nima veze. V zivljenju se to dogaja. In ne, nic bolje ne bo ce ga bos solal doma. Slej ali prej mu tudi ti ne bos dal zadovoljivega pojasnila. Verjetno mu ga ze veckrat nisi dal ampak tega pac ne ves. Nehi dramo delat.

Glede na to, da je zate krivica, da dobiš kazen, ko prvič voziš motor brez čelade, se bom v tej témi raje zanesel na to, da nimaš otrok (kar sicer ne bi smelo vplivati na razumevanje vsebine), kot pa na tvojo presojo o tem, kaj je relevantno in kaj ni.
Numy-jev komentar je odraz njegove življenjske pozicije...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
907
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Abomination1 pravi:
Kaj pa bo tovoj sonček naredil, ko se mu bo zdelo krivično, da je toliko ljudi lačnih v Afriki?

Moj sonček je dal celo otroško sobo otrokom, ki jih starši fu*nejo v kanto kmalu po rojstvu ali pa jih zabijajo v steno pri 2-3 letih. Se ti zdi, da si duhovit ali k sreči samo bolan v glavo?

Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Lajkal bo post na facebooku, pa bo Bill Gates dal miljon za vsak like.

Same question.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
907
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Kako si mu pa ti razložil oz. kaj je tvoje mnenje o popravljanju ocen?

Da se mi selektivno omogočanje popravljanja ocen na videz ne zdi fer. Ker pa ni bil znan razlog, sem mu predlagal naj vpraša učiteljico. Odgovora ni razumel oz. se mu je zdel nezadosten
evil.gif
Odgovorila je "ker sem se tako odločila". Tako, da mu je tudi po tem, ko je vprašal, ostalo isto vprašanje.
S selektivnim, gratis popravljanjem, kjer so v ozadju zgrešeni pedagoški argumenti, se pač ne strinjam. Drugo pa je to, da se ne strinjam s tem, da je ustrezno pojasnilo blasfemično dejanje.
Moje mnenje je, da je slaba ocena sama po sebi precej pedagoška. Da pa je vprašanje pedagoga ali so posamezniki zreli za tak switch iz opisnega ocenjevanja v dvojke...ampak takšnega argumenta nisem slišal, pa bi ga celo podprl.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
907
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
ksz...

mistični in njegov mistični sonček bi morala oba v vojsko za kak teden ali dva. Zakaj.moram.pa.jaz.naredit.sto.sklec.on.pa.ne.press

Militantno ni kaj. Ziher maš smb pižamo...otroc pa na plohih spijo.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Zanimivo ga je po vsej verjetnosti dojel učenec ki je na dvojko popravljal, ker po sončkovem mnenju tega le ne bi smel in bi moral imeti "zakoličeno". Verjetno zelo priljubljen med vrstniki.

Zelo empatičen ja 😀.

Se mi dozdeva da poizkušaš na sinu svoje nedoživete sanje izživet.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
907
113
Emona / Carnium
In kako je način na katerega nekdo dojema neposredno vprašanje, problem empatije tistega, ki vpraša? Ti si se že poistovetil z dvojkarjem in si malo užaljen al kaj?
hysterical-1.gif
wtf...
Kakšen bi bil pravilen odgovor na vprašanje dvojkarja "ali si ne želiš, da smo uspešen razred?" ? Jaz bi mu rekel: stari, piši od prve 4 ali pa 5 in bomo uspešen razred. Kaj pa če je moj sonček vprašal zato, ker je njegov best frend pisal 4 in ni imel priložnosti popravljati? Je to empatija al' nepotizem?
hysterical-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Vpraša na samem in ne v pričo osralih. Če v pričo vpraša izpade piz.da in tudi je "pi.zda" .
Tudi šef te naj ne bi napizdil v pričo ostalih temveč na samem.

Se ti ne zdi, da se malo preveč ukvarjaš s svojim otrokom. Sej veš da tudi preveč vitaminov ni preveč zdravo 😉
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
907
113
Emona / Carnium
Kaj ti jemlješ?
smile-1.gif

Mulc je odprto vprašal kar ga je zanimalo. To je zmogel, ker nima strahu pred avtoriteto. S tem ni nič narobe in tudi ni imel nikakršnih slabih namenov. Zakaj bi ga moralo skrbeti, da bo kdorkoli mislil, da je pi*da?

Hvala, vem, da se veliko ukvarjam z otrokom.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj bo sonček kmalu prišel v najstniška leta in to da nima strahu pred avtoriteto no saj se bo vse poglhalo
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
907
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Saj bo sonček kmalu prišel v najstniška leta in to da nima strahu pred avtoriteto no saj se bo vse poglhalo
smile-1.gif

Sej Apollotu ne bi sikal, če bi ga štrafal zaradi ne nošenja čelade. Bi pa tebe poslal v 3. razred, da ločila potreniraš
evil.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Je vprašal ker ga je zanimal ali ker je izzival avtoriteto in je postavil retorično vprašanje. Če ne razumeš kaj sem hotel s primero o šefu, potem ti ni kaj pomagati. Ne gre se pri tej primeri o napizdevanju, ampak o taktnosti reševanju spora... No daj se še malo po glavi tolči.
Pa nisem rekel da se veliko ukvarjaš, ampak preveč. Se skupaj z njim Okvarjaš (ne ukvarjaš).
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
907
113
Emona / Carnium
A tvoji otroci hodijo okrog in izzivajo avtoriteto? Zate so otroci evil beings, ki sikajo drugim?
Sem že inicialno napisal, da ga je zanimalo, ker je prišel domov in povedal, da ne razume ZAKAJ.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Blablabla ne verjamem. Otroci niso tako nedolžni kot si ti predstavljaš, ali pa niso tako brihtni oz. vsaj tvoj ne.
Pa kaj če ne razume, a bo umrl? Bo slučajno imel psihične posledice? A ti pa mu nisi bil sposoben razložiti? Ob zadnjem vprašanju se tudi sprašujem kako ga boš sposoben šolati.
 

Zenga

Pripravnik
2. nov 2011
118
0
16
V glavnem. Če se vrnem na prvotno vprašanje. Dva starša sta mi do sedaj pohvalilo šolanje na domu preko OŠ Divača, kjer naj bi bili učitelji dostopni in hkrati tudi dovolj zahtevni, da je otrok realno ocenjen.

Kaj več pa o temu ne morem povedati.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
907
113
Emona / Carnium
Ne verjameš? Potem pa ne vem, zakaj sodeluješ v debati. Totalno neproduktiven pristop k argumentiranju imaš: a bo umrl? in zdaj jaz napišem: a bo umrla prfoksa? Takih debat se spoWnem iz peskovnika...Jaz mu nimam kaj razlagat odločitev prfokse, če ne vem za kaj se je tako odločila. Ti bi si odgovor izmislil? Sem mu pa po govorilnih povedal, kar mi je povedala ona. Ostaja mnenje, da se mu to ne zdi fer.