Šola varne vožnje za motoriste

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Živjo!

Študiram, da bi letos investiral v eno malce boljše nezgodno zavarovanje in sicer šolo varne vožnje.
Po ne tu sem gledal, da AMZS nekaj organizira nekje pri Celju, cena cca. 150EUR za enodnevni tečaj.
http://www.amzs.si/?podrocje=342

Pozna še kdo kaj drugega, kake izkušnje mogoče?

lp
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Zastonj tečaj oz. šolo varne vožnje maš pa tukaj: MAKSI. Sami fajn fantje in punce,ki te marsičesa naučijo.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Kokr sem jaz bral po forumih se folku najbolj dopade MAKSI, pa še free je.
Tut jaz razmišljam da bi se letos kdaj priključil kaki njihovi delavnici.
 

vizzzi

Pripravnik
10. okt 2007
370
0
16
Lani nisem uspel pridet na nobeno MAXI delavnico varne vožnje, upam pa, da bo letos drugače.

Kolikor sem slišal, je zadeva zelo zanimiva in koristna tako za začetnike, kot za izkušene motoriste.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Lansko leto sem enkrat nil na Maxi-jevi delavnici varne vožnje. Vse skupaj je izgledalo zelo v redu, čeprav sem samo opazoval. Praktično se nisem preizkusil, ker se mi je zdelo brezveze.





















Ampak samo zato, ker sem takrat ravno opravil izpit in sem bil s takimi poligoni nadrkan v nulo!
evil.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
To je super ideja, meni je všeč MAXI varianta....samo me malo skrbi, da bi se na poligonu osmešil...
frown-1.gif

Z Z-jem je bila zadeva preprosta...s tem pa ni tako preprosto....
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Um, tale izjava je pa res zelo dobra...sem se zamisli....
smirk-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ja, res je da se osmešiš pri hitrosti 10 kmh, kot pa da te razmeče pri 130.
Drugače pa sem gledal reportažo varne vožnje, ko so jo izvajali še v Avstriji. Najprej imaš v učilnicah predavanja (malo fizike in podobnih zakonitosti), potem greš na njihove trial motorje, kjer se voziš po deskah in čez neke hlode, fora pa je vtem, da ti motorji nimajo sedežev in se "naučiš" ravnotežja. Potem s svojim motorjem voziš po njihovem poligonu, ne vem pa kakšen je. Se mi zdi kar uporabna stvar, kolikor se spomnim, je bila včasih stvar dražja (mislim da okoli 60.000 SIT).
confused-1.gif

Glede Maksija pa mi je njihova ideja všeč, ker je brezplačna in sem se je tudi nekajkrat udeležil. Pri prijavi podpišeš da si tam na lastno odgovornost. Udeleži se jo staro in mlado, od mopedov, skuterjev do motorjev.
Najprej malo teorije, potem vožnja po poligonu, podobno kot v avtošolah plus nekaj dodatnih postaj.
Všečno in uporabno, čeprav je brezplačno.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ne, Maksi je društvo, lahko se včlani vsakdo, ki plača članarino, pa še zavarovan si za primer smrti.

EDIT: Ni ti treba biti član, da se udeležiš delavnice varne vožnje. Predlagam, da gremo na prvo delavnico skupaj. Delavnice so vsak mesec enkrat ali dvakrat.
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Si bil kdaj tam, mene malo skrbi, da se ne bi zložil tam na poligonu...in zjebal moped....moram prej crash pade nabavt...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Si bil kdaj tam, mene malo skrbi, da se ne bi zložil tam na poligonu...in zjebal moped....moram prej crash pade nabavt...
Jaz sem bil enkrat, dogajajo se tudi padci, tako da je res treba pazit, da ne narediš škode. Sicer pa vseeno bolje pasti pri 10 km/h, kot pri 210...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Res je, samo pri 210 ti ne pomaga kaj dosti šola varne vožnje....takrat samo letiš....
smirk-1.gif


Lahko bi na začetku sezone sami organizirali kak poligonček. Se dobimo zvečer na kakem velikem parkrišču in treniramo...kaj pravte?
 

RBULL

Pripravnik
10. sep 2007
316
0
16
Mogoče bi bilo bolje popoldan med avtomobili
tongue-1.gif

Že pred časom sem jaz to predlagal in sicer vožnja po zadnjem
cheer.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Vožnjo po zadnjem lahko kar sam prakticiraš....
wink-1.gif
Jaz sem imel v mislih kake uporabne vaje....in ne postavljaštva.