Soglasje za popoldansko delo

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Kako zgleda soglasje delodajalca (iz javnega sektorja), če bi zaposleni ra delal še pri drugem podjetju.

Ali je sploh potrebno na soglasje zapisati, kje bi rad še delal?
Ali je potrebno napisati, kaj točno bi delal?

Kakšen vzorec?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Če delaš v javnem sektorju gotovo nisi podpisal kakšne posebno zajebane konkurenčne klavzule? V privat sektorju ti tudi napišejo v pogodbo, kako se dogovoriti s firmo, če odpreš svoje podjetje. Če vsega tega ni, je totalen free range.

Pa tudi če imaš konkurenčno klavzulo (če se ta sploh lahko uporablja za prepoved popoldanskega dela v javnem sektorju), verjetno takšnega sodnega primera, kjer bi delodajalec iz javnega sektorja iztožil odškodnino iz takega naslova pri nas še ni bilo...

Skratka, sosed je delal v ITju v JU, preprosto je odprl (popoldanski) s.p. in to je vse. O tem se mu ni bilo treba z nikomer dogovarjati...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Najprej preberi pogodbo o zaposlitvi. Ce iz nje ne izhajajo omejitve, si razcisti, kako bi delo pri drugem podjetju potekalo.

Ce gre za zaposlitev in si pri prvem zaposlen za poln delovni cas, potem potrebujes soglasje primarnega delodajalca, pri drugem lahko delas le omejen cas in se to samo dolocene stvari (npr. raziskovalno dejavnost)

Ce bi odprl s.p., potem teh omejitev ni, so pa dodatni stroski in birokracija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
tony to o cemer ti pises ni konkurencna klavzula ampak konkurencna prepoved.

Klavzula je dogovorne narave, velja za obdobje po zaposlitvi, ko delavec ne sme opravljati podobnega dela, hkrati pa mu bivsi delodajalec za to placuje odskodnino. Tega v JS zagotovo ne bos videl, se v privatnem sektorju je sila redka (natacneje: pravno vzdrzna klavzula je sila redka)

Prepoved je naceloma splosna in se nanasa na opravljanje konkurencne dejavnosti / dela za konkurencno podjetje, ampak pri JS v splosnem ne vidim primera, kjer bi lahko prisla v postev.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Prepoved je naceloma splosna in se nanasa na opravljanje konkurencne dejavnosti / dela za konkurencno podjetje, ampak pri JS v splosnem ne vidim primera, kjer bi lahko prisla v postev.
Nisem pravnik, od tod pomota. V navedenem pa tudi jaz ne vidim možnosti težav.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Precej zaposlenih v JU se je ze znaslo na dveh stolckih. Ko je dopoldanski francelj podpisal popoldanskemu francelnu " narocilnico" ali kaj podobnega. Kaksnega je to tudi stalo " polozaja".
Ce dobro pomislim, najbrz precej zdravnikov dela po tem sistemu. Bolj ali manj polni delovni cas v JU, popoldne pa se v kaksni privat kliniki opravlaj preglede.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Sem že našel, kaj mora soglasje vsebovati.
Velja pa ZZDej zakon.

Še eno vprašanje.
Kaj pomeni "ZZDej omejuje opravljanje konkurenčne dejavnosti"
Ali se to razlaga kot "vsakršno delo pri drugem delodajalcu ali preko s.p.ja"
ali je to res namenjeno "konkurenčni" dejavnosti. Torej takšni, ki jo opravljata oba delodajalca?

Recimo javni zavod NE opravlja samoplačniških storitev, ampak samo tiste od ZZZSja plačane.
Ali se šteje kot "konkurenčna"dejavnost, če gre zaposleni nekam, kjer opravljajo izključno samoplačniške storitve?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dejavnost je dejavnost, ne glede na to kdo jo plača! Če si dopoldan ginekolog v ZD, popoldan pa pri Bitencu, rabiš soglasje ZD!
AMPAK!!! Ker si dober, boš pač ZD postavil pred izbiro: dajte soglasje, ali pa grem.
Sem že našel, kaj mora soglasje vsebovati.
Velja pa ZZDej zakon.

Še eno vprašanje.
Kaj pomeni "ZZDej omejuje opravljanje konkurenčne dejavnosti"
Ali se to razlaga kot "vsakršno delo pri drugem delodajalcu ali preko s.p.ja"
ali je to res namenjeno "konkurenčni" dejavnosti. Torej takšni, ki jo opravljata oba delodajalca?

Recimo javni zavod NE opravlja samoplačniških storitev, ampak samo tiste od ZZZSja plačane.
Ali se šteje kot "konkurenčna"dejavnost, če gre zaposleni nekam, kjer opravljajo izključno samoplačniške storitve?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Dejavnost je dejavnost, ne glede na to kdo jo plača! Če si dopoldan ginekolog v ZD, popoldan pa pri Bitencu, rabiš soglasje ZD!
AMPAK!!! Ker si dober, boš pač ZD postavil pred izbiro: dajte soglasje, ali pa grem.
Ni ravno takšna primerjava, ampak OK.
Storitve pri obeh delodajalcih se ne prekrivajo, niti po vsebini niti po plačniku.

Odpoved bo pa najkasneje do olimpijade v Parizu. (verjetno pa že prej)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sem že našel, kaj mora soglasje vsebovati.
Velja pa ZZDej zakon.

Še eno vprašanje.
Kaj pomeni "ZZDej omejuje opravljanje konkurenčne dejavnosti"
Ali se to razlaga kot "vsakršno delo pri drugem delodajalcu ali preko s.p.ja"
ali je to res namenjeno "konkurenčni" dejavnosti. Torej takšni, ki jo opravljata oba delodajalca?

Recimo javni zavod NE opravlja samoplačniških storitev, ampak samo tiste od ZZZSja plačane.
Ali se šteje kot "konkurenčna"dejavnost, če gre zaposleni nekam, kjer opravljajo izključno samoplačniške storitve?
Ti delodajalca dolzan obvestiti o tem. Mislim da velja zakon o javnih usluzbencih. Na policiji pa sem sam nor moral pridobiti se dovoljenje generalnega direktorja. Pa gre za cist X dejavnost, nic vezanega na sluzbo