Sneg 2017/2018

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Mehki zagon naj bi ob zagonu pokuril več elektrike. Edina rešitev je frekvenčni pretvornik ali pa mehansko kot rešujem sedaj.

Zaradi slednjega sem se zaradi pomanjkanja kapitala v zagonu podjetja odločil za cenejšo opcijo. Vem 2k ni veliko ampak sem že sedaj pri 27 letih vložil ves prišparan denar v podjetje - preko 40k€. Trenutno praktično čaram, da vse teče gladko od materiala do plač, do pokrivanja zamud pri plačilih kupcev...

Tudi frekvenčnik upam da bo kdaj, tudi nov vod za elektriko upam da bom zgradil kmalu a kaj ko vsaka stvar stane par tisoč €. (samo vod za elektriko imam predračun okoli 20.000 €).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
A ima kdo idejo s cim politi zvozen sneg na klancu preden se vsi pobijemo. Sol ne prime v tem mrazu. Ce ne drugega, bom probal z vitrexom. Ali se dobi kje tista tekoca "sol" ki jo dars poliva po ac?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
mokro soljenje (mešanica soli in raztopine kalcijevega klorida ali magnezijevega klorida), ki učinkuje do temperature –18 stopinj C in je namenjeno za preventivno posipavanje, predvsem pa za preprečevanje in odstranjevanje poledice
Moram poklicat na dars ce mi nalijejo(prodajo) kanto ali sod tega. A ima kdo veze tam?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Ne bo dobro...je preveč mraz. Urea ne bo reagirala.....Tam pri +5 ali več bo pa enkratno drsališče.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Kje je se petek.. mi je bilo smesno vceraj po porocilih se je pol ure govorilo o mrazu, celo prispevek je bil o ratecah, planica, da je bilo celo pod -20. A tam se vsako zimo borimo s prevec mrazom, ko cakamo zaledenele slapove in kolnemo, ker pod -20 let ni vec plasticen. Je pa toliko bolj fino pikati jalovcev ozebnik in na vrh jalovca ali kotovo sedlo pa bordat...

Tam pozimi sploh redko cez dan zaide nad -10.
 

Monolog

Zelenc'
27. feb 2018
2
0
1
Itak pa use novice morajo biti senzacionalne. Senzacianolizem bi lahko rekli. Kar so bile batine v totalitarnem rezimu, so novice/propaganda v tem.
Saj je zima, cemu tak bav-bav.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ah, sranje pol ... škoda da ni bil tak mraz in toliko snega že decembra in da bi držalo do sedaj ... tko pa nimaš kaj. :(
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Uf, danes pa ni bilo prijetno iti peš v službo pri -14°. v službi pa 15,5°, bom kar v bundi cel dan s kapo na glavi. :D
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pozor!
Danes je polarni mraz dosegel svoj vrh, poleg tega pa je še zadnji v mesecu.
Tako da so ceste lahko še dodatno bolj nevarne.