Snaga na privat zemljišče?

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Živjo,

SNAGA naj bi peljala samo po javnih cestah in le tam odvažala smetnjake.

Ima morda kdo situacijo oziroma se je uspel s snago dogovoriti, da pride odpeljat smeti tudi na privat zemljo.

Konkretno imam primer kjer je krajša slepa ulica privat zemljiše, na ulici so štirje stanovanjski objketi, zgradila se bosta še dva, snaga pa v ulico ne vozi in morajo stanovalci smetnjake voziti 50m daleč.

Ima kdo kakšne podobne izkušnje?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Veliko je podobnih primerov. Snaga ne pelje v ulice, ki so preozke, kjer je problem z obračanjem vozila, ipd.. Po moje bi morali najprej v stik z občino in se z njimi dogovoriti, konec koncev so objekti legalno zgrajeni in imajo GD, torej bi človek razumel, da bo urejeno tudi vse kar je povezano s kumunalo.
Zakaj pa dovozne ceste ne prodate/ostopite občini in se opredeli kot javno dobro?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Hvala za odgovor. Morda je tudi to opcija da. Je več lastnikov, tako da...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Če ste lastniki ceste tisti, ki ste lastniki posamezne hiše oz. uporabniki ceste, potem skoraj ne bi smelo biti problema za prenos na občino. Lastnikom/uporabnikom ceste je prenos na občino po mojem mnenju tako v interesu, saj se tako izognejo vzdrževanju ceste, ipd.. Vprašanje je edino ali bo občini to v interesu. Ampak v večini se z brezplačnim prevzemom cest občine strinjajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Robbit

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Pri nas je 100m do javne ceste.
Mi ne pade na misel, da bi mi snaga ob 6h zjutraj obracala pod oknom...
Ce pa otroci 2x na teden kanto odpeljejo do ceste, jih pa ne bo konec...

Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Določene občine so še pred parimi leti imele določene razdalje do kje mora priti smetar - če hiša ni bila ob glavni cesti in je bila oddaljena > kot 50m so morale stranke same dostavit prvih 50m, če si hotel imeti kanto. Pozanimaj se če pri vas to še velja in če velja zahtevaj na občini spremembo - mi smo jo dosegli, ampak raje vozimo kante na staro mesto - ker kot je nekdo že omenil - ob 4 ali 5 zjutraj je hrup praznjenja neprecenljiv.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Če ste lastniki ceste tisti, ki ste lastniki posamezne hiše oz. uporabniki ceste, potem skoraj ne bi smelo biti problema za prenos na občino. Lastnikom/uporabnikom ceste je prenos na občino po mojem mnenju tako v interesu, saj se tako izognejo vzdrževanju ceste, ipd.. Vprašanje je edino ali bo občini to v interesu. Ampak v večini se z brezplačnim prevzemom cest občine strinjajo.

S kakšno lahkoto se nakateri odpovedujejo svoje lastnine je pa res NEVERJETNO....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu prenos "javne ceste" v javno dobro ali last Občine prinaša pluse in minuse. Plusi so vsekakor vzdrževanje ceste, pluženje, dostop vseh, pa še kaj bi se našlo; minus pa je izguba lastništva, dostop vseh "na tvojo zemljo",...

K sreči (ali pa tudi ne) se vsaj na Občinah zavedajo tega in precej neradi, kar tako "na suho" prevzemajo ceste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Robbit

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Na svoji zemlji hlapec, bi jaz rekel. Vlačenje kant 100m+, ja kerega leta pa smo?

Kdo ob 06 še spi, je pa lenuh.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Darjan, ti si en velik bedak. A pek, ki celo noč kruh peče in pride ob 5 zjutraj domov in gre spat in ker po tvojem ne vstane ob 6 je lenuh. Svašta.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Če pride takrat domov, lahko s snago spijeta enega za dobro jutro/lahko noč.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Darjan, ti si en velik bedak. A pek, ki celo noč kruh peče in pride ob 5 zjutraj domov in gre spat in ker po tvojem ne vstane ob 6 je lenuh. Svašta.
Ti pa se vecji. Predstavljaj si da si ti ta pek, in da pod tvojim oknom namesto samo tvoje kante , nakladajo se 10 sosedovih.
Tipicno slovensko, naj ropotajo pod sosedovim oknom, ne pod mojim.
Pri nas sem pozitivno presenecen. Smetarji rikvercajo 100m po tri kante.je pa res da pobiraje kante ob 8 zjutraj in ne ob 4h. Kje pa so tako zagnani da pobirajo ob 4h zjutraj? Zanimajo me razlogi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prej kot ob 8h zjutraj jih še nisem videl. Res pa ima morda kdo smolo in stanuje tik zraven komunalne garaže. :)
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
bizi - seveda jih nisi saj preden se prebijejo do vas je ura res 8 ali več, če pa boš pogledal na severno stran Emone in pobrskal za koncesionarji in njihove urnike odvoza ti bo hitro jasno, da vsi ne začenjajo ob 6 00.