Smučišče prepoznavanje obraza

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
A so se tudi bunili da jih je jahorinski holcar pregrobo nagovoril (kot recimo kranjskogorski)?

Brezveze silil v bih. :valjamse: Ja, če ne morejo štirje odrasli smučat na eno otroško je brezveze hodit.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
Je kontrolo izvajala taka blond raketa, da mi je bilo pošteno žal, da imam svojo karto. Bi se probal tako bunit, da bi si prislužil lični pretres....
Jaz pa naivni pošteni Slovenac, majmun
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je kontrolo izvajala taka blond raketa, da mi je bilo pošteno žal, da imam svojo karto. Bi se probal tako bunit, da bi si prislužil lični pretres....
Jaz pa naivni pošteni Slovenac, majmun
Dolga leta nazaj, ko smo še živeli brez "velikega brata" so v Tignesu "amazonke" zjutraj kontrolirale karte manualno: votre carte s'il vous plais (vašo karto prosim) - pa nisi imel srca da ji nebi pokazal pa še nasmešek si kasiral.
No par let kasneje so enako poizkusili na Pohorju: KARTO!!!, jaz: prosim, ona: KARTO!!!, jaz: prosim, ona: karto pokaži, jaz: prosim reči p.t.m.!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Glejte, zamislite si, kaj bi EU naredila z M$, če bi licenco za Windows ali Office vezal na eno prijavo? No, ampak treba je ščititi domače, tudi če vam drek zapakiran v sneg prodajo. Po drugi strani pa nekatera smučišča raztalajo nekih promocijskih kart, da potem ljudje ne vedo kam z njimi. Oziroma prodajajo za poklicane neke letne karte po ceni kot smrtniku prodajo 5 dnevnih. J...o se naj in naj ne stokajo, da rabijo kaj iz proračuna.
Mimogrede, dvojni kolegi so bili lani v Katchbergu, karte kupili v predprodaji zaradi malih otrok smučali "izmenično" z dnevnimi kartami in jih niso ven metali. Tako da veste, kje v Avstriji še niso židi.
Prijetno smučarijo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Z drugimi besedami, če želite prihranit pojdite v avstrijo smučat. Če se ti že pol qrca ne sanja kako so zrasla avstrijska smučišča in od kod jim denar za razvoj si vsaj cenik poklikaj. Pa smo šele pri kartah, treba se je še tja pripeljat.

Saj ni problema, gor je čist super in oh in vse, samo ne prodajat pravljice kako se hodi v avstrijo ker je pri nas predrago, gužva in da se hodi tja ker se prihrani, ker si lahko 2 karto menjata, pri nas pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
Pa wiener mit pommes und schiwasser za 15eur po osebi. To si verjetno tudi cela familija deli. Al pa so celi dan na kajzerci pa šniti pariške ko so jozjutraj pri zajtrku v zep dali. Deca pa germ knedl samo na sliki gleda ker je tak al tak predrag.
Ampak vazno da se pri avstrijcih zastojn smuča.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mene pa ni sram priznat, da na vsakem smučanju v F ali I (seple nekak ne prenašam za večdnevno smuko) šparam na sebi, pirček dva na dan, redko kak kratki, malica? ja malo morgen. Je pa res, da grem z avtodomom in imam not zalogo "priboljškov" skoraj tako kot šank pred kočo. :)

Po drugi strani pa se odvajam šimfanja slovenskih smučišč - to je to za ta dnar in ta folk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Mene pri naših smučiščih predvsem moti, da od časov socializma niso investirala skoraj nič. Ni denarja. Ampak kot po čudežu se je za sisteme za prepoznavo obraza na vseh večjih našel denarček. Govori mi, kaj jim je prioriteta. Gotovo ne to, da bi se gost vesel cel dan smučal in mu niti pod razno ne pride na misel, da preprodajal karto in prej zapustil smučišče. Ker v tem primeru teh sistemov ne rabiš. Očitno vedo, da niso tako dobri in to jih ne moti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bi temo prebral bi vedel, da se večina teh sistemov najema skupaj z vsemi funkcijami ker SMUČARJI HOČEMO brezstični prehod skozi križe.
Po drugi strani pa je nova sedežnica okoli 4 milijone minimalno, gondola 8+ milijonov, en top od 20.000 € navzgor, ....
Najem ticketing sistema 100.000 jurjev na leto kar je enako dnevu s 3-4.000 smučarjev.

Bodimo realni - prepoznava smučarjev znotraj ticketing sistema ni naš izum, še manj unikum - to imajo čisto vsa resna smučišča v Evropi - tudi Bosna, Srbija, Makedonija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Čudno, da potem nimajo tudi sistema, ki ti po skeniranju karte s telefonom pove, koliko si prevozil s karto. To pa bi bilo enako dnevu z 2000 smučarji? Aja, to bi vplivalo na užitek smučarja, zato se zato ne zapravlja denarja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Na spletu so dostopna pravila in cene za vsa smučišča. Tako se lahko iz kavča odločiš za tisto, ki ti najbolj ustreza.
Lahko pa se greš Balkanca in te tam iz vrste vlečejo pred vsemi, potem pa še po forumu pljuvaš čez to, tako da sedaj še vsi forumaši vedo, koliko pameti imaš v glavi. Win-win.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in McGiver

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Nevem a ko greste v kino kupite 1 vstopnico pa vsak pol filma pogleda a kako? Imate eno zdravstveno kartico doma pa ko je kdo bolan jo vzame za k zdravniku si jo kar malo menjate med seboj?
Samo v sloveniji ste vsi glasni ko ste pa v avstriji ste pa vsi tiho kot miske. V avstriji se caka pol ure na zicnici vsi lepo tiho v vrsti. V sloveniji se caka 5 minut ze cela galama.

v bistvu niti približno ni tako. Tudi v Avstriji smo delali enako dokler so bili v družinah majhni otroci, ki niso smučali. Sedaj se da za malo doplačilo kupit družinske in ni problema.

Pa ne bluzit o čakanju v avstriji in italiji, ker je na večini smučišč zlahka najti sedežnico kjer ne čakaš praktično nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe