Smučišče prepoznavanje obraza

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Najprej naj cesto zrihtajo, ker ni bila preplastena ze 30 let odkar so nas starsi vlacili gor smucat, da ne govorim o obcestnih in obpotnih sramotah do vrha krvavca ob poti ob zicnici, kjer vidis vse od obcestih ograj, zajl, kolutov do stebrov. ze cca 10 let odkar laufam tedensko gor. Pi.zda kako moras zamenjati ograjo ali steber in ga fukniti tri metre zraven v graben in nikomur nic. In cesta!!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Drži, vsi goljufi bodo spokali (kam že?), ker jim ne omogočajo več goljufanja. Svinje so res.
Goljuf je predvsem tisti, ki ti proda dnevno karto, potem pa se pelješ v 6-ih urah 10-krat, ostalo pa čakaš v vrstah. Naj dajo garancijo na maksimalni čas čakanja v vrsti. Zakaj bi samo stranke vlekli? Naj prodajo na dan kart, kot je kapaciteta smučišča. Ko sem imel majhne otroke, sva se res vozila včasih na eno dnevno karto. Vsak po dve ali tri ure. Pozneje smo dnevne karte po prevoženih par urah prodali. Včasih pa sem sam šel konec dneva gor in od koga kupil karto, da sem se eno uro smučal ali pa mi jo je kdo dal tudi zastonj. Nikoli me sicer ni nihče dobil, ker zadnje čase na slovensko smučišče težko zaidem. Enostavno je pri nas predraga karta na prevožen km na smučišču. Med tednom nima časa zato.
Ali se je zaradi teh "guljufij" smučalo več ljudi kot je bilo prodanih kart? Ali imajo kako OEM prodajo kart kot operacijskih sistemov pri M$ (samo z novim računalnikom, licenca ni prenosljiva)? V Avstriji in Italiji tega nisem nikoli poskušal, ker tja hodimo od kar so otroci večji, naprave so boljše in smučamo cel dan. Sicer je karta dražja, ampak na prevožen km je gotovo cenejša.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
No lepo si se najdo. Zaradi takih so to uvedli.
Zanimivo pa, da ti v avstriji ne pride na pamet to. Pa zanimivo, da v avstriji ne pojamraš o gužvah. Ko lahko v Flachau brez problema 45 minut stojiš v vrsti.
Al pa v Wagrainu eno uro zjutraj na Grafenberg čakah ob določenh tednih. Ampak to ni panike to je Avstrija.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Nevem a ko greste v kino kupite 1 vstopnico pa vsak pol filma pogleda a kako? Imate eno zdravstveno kartico doma pa ko je kdo bolan jo vzame za k zdravniku si jo kar malo menjate med seboj?
Samo v sloveniji ste vsi glasni ko ste pa v avstriji ste pa vsi tiho kot miske. V avstriji se caka pol ure na zicnici vsi lepo tiho v vrsti. V sloveniji se caka 5 minut ze cela galama.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Res ne morem verjet kaj berem: to je tistih 30-40%, od vseh smučarjev, polovljenih goljufov v prvem letu kontrole na nekaterih SLO smučiščih.

Drugače pa da ne boste rinili v Bosno ali Srbijo, tudi tam so že slišali za Axcess in SkiDato. To sta edina dva resna sistema za prodajo in kontrolo kart, ki imata v čitalcih ali ločeno od njih integrirano prepoznavo smučarjev. Ko smučišče "kupi" (večinoma najame) sistem, dobi kontrolo "zastonj zraven", ker je vsem v interesu, da se proda čimveč kart.

BTW: kaj ima smučišče s cestami?
BTW: za uro, dve, tri smučanja obstajajo urne karte!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Naj povem da pred 20 leti nisem smuglal s.kartami, niti zdaj 2x ko smo druzinsko smučal.

Sem bil prav vesel da sem po 17 letih sploh lahko obul pancar in bil tisto uro obut v njem...pa čeprav sem imel.dnevno.karto, in da je bilo.maja na Kaninu bolj brozga kot sneg. Lani na Rogli je bilo.pa dobro, čeprav se je popoldne tudi že odtajalo.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Ne vidim, kaj je narobe pri tem, da se eden smuča, drugi pa pazi na otroke in potem zamenjata, saj si s karto kupil dovolenje za uporabo vlečnic, sedežnic... Golufanje bi bilo, če bi se z eno karto hkrati oba smučala. Verjetno jim gre v nos, da dnevne karte ponavadi prodajo popoldanskim uporabnikom.
Si pa ne predstavljam, da bi se z mojo vsak posebej smučala, rajši ne grem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj recimo nebi povratne letalske karte, kjer je mimogrede cena precej nižja kot 2X enosmerna, delil z nekom ki gre v nasprotno smer, tudi če jo rabiš samo v eno smer? (pustimo tu nizkocenovnike pri miru).

Prej je nekdo že omenil kino karto, pa gledališče, cirkus, ...
Mogoče ena vinjeta, ena registracija, eno zavarovanje za več vozil? Ali pa eno zdravstveno za celo družino, saj nikoli nista dva sočasno bolana.

Smučanje ni poceni, še manj pa osnovna človekova pravica!

Še zadnjič: imaš dopoldanske, popoldanske, urne, točkovne karte, tudi cenejša smučišča, pa izbiraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Napačno primerjaš. V ponudbi bi morale biti dve karti za naizmenično vožnjo. Eden pazi otroka, drugi se vozi. Po tem se zamenjata. Ne vozita se istočasno.
Takšne karte bi mogle bi s ceno malo nižje kot dve karti in dražje kot ena.
Kontrola s tisto spoznaj obraz tehnologijo nebi bila težavna. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
hvala vsem za odgovore.... Smo se super nasmučali, mali užival.
Sem na spletni strani prebral, da imajo ta sistem, tako da sem se držal pravil.

Pa pojdimo še v drugo smer razmišljanja.....

Smučišče ne deluje v celoti, karta je polna cena....
Proga zaprta zaradi tekme, treniniga, karta polna cena....

Kupiš karto za let, vendar boš lahko sedel samo 4/5 leta, plačaš boš pa polno karto
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Napačno primerjaš. V ponudbi bi morale biti dve karti za naizmenično vožnjo. Eden pazi otroka, drugi se vozi. Po tem se zamenjata. Ne vozita se istočasno.
Takšne karte bi mogle bi s ceno malo nižje kot dve karti in dražje kot ena.
Kontrola s tisto spoznaj obraz tehnologijo nebi bila težavna. ;)
Ne boš verjel ;) točno take karte obstajajo (pri nas redke), reče se jim družinska al nekaj takega.

kajn: torej je v kinu razlika v ceni karte če je dober ali slab film, pa dvorana polna (da komaj dihaš) ali na pol prazna. Stroški smučišča so bolj ali manj fiksni; tista zajla gor ali dol ne požre toliko elektrike, pa dva zaposlena na stand by moraš tudi plačat. Po drugi strani pa je nekdo septembra odkartal XYZ evrov za sezonsko karto z računico = 15 dnevnih kart in ker se gre dvajset+krat smučat se mu to zdi pošteno; potem pa mu cel december in januar (konkretno letos) upravljalec prodaja dnevne karte -50 ali -30, a to je pošteno do njega - po moje ni.


EDIT: pa hebo vas patak! Glih Cerkno ima tako vozovnico:
Prenosna dnevna vozovnica za starše37,50€
5,5€ dražja od dnevne za enega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Obstaja karta, izmenična, za starše, vsaj na Cerknu...
Da je eden smuča, drugi pa z otrokom v smučarskem vrtcu, nato se zamenjata.... Pa tudi cena je ugodna. Misilim da 5€ dražja od odrasle dnevne.

Jaz sem imel drug primer, ta karta mi ne pride upoštev...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in McGiver

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Zakaj recimo nebi povratne letalske karte, kjer je mimogrede cena precej nižja kot 2X enosmerna, delil z nekom ki gre v nasprotno smer, tudi če jo rabiš samo v eno smer? (pustimo tu nizkocenovnike pri miru).

Prej je nekdo že omenil kino karto, pa gledališče, cirkus, ...
Mogoče ena vinjeta, ena registracija, eno zavarovanje za več vozil? Ali pa eno zdravstveno za celo družino, saj nikoli nista dva sočasno bolana.

Smučanje ni poceni, še manj pa osnovna človekova pravica!

Še zadnjič: imaš dopoldanske, popoldanske, urne, točkovne karte, tudi cenejša smučišča, pa izbiraj.
Vem, da z letalom to ne gre, vendar spet plačana imam dva poleta z letalom, če ga ne koristim zakaj ga nebi nekdo drug. Kino, cirkus... kar si omenil ni isto kot smučišče, kino gledata oba hkrati, ali si predstavljaš da bo eden zunaj čakal.
Koliko vem se na smučiščih samo vlečnice, sedežnice plačajo, smučaš se lahko zastonj, če ti je za štamfat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Slabo veš, to je bila SLO doktrina do kakih 15 let nazaj, da se smučanje dol ne plača, po tej logiki se za tek na smučeh tudi nič ni plačalo, pa Rogla, Pohorje - verjetno še kje v SLO, lepo kasirajo dnevno karto za tek.
Smučišče je športni objekt, čeprav je v naravi in plača se tudi smučanje navzdol, saj se proga zasnežuje, tepta, ureja varnostno, urejeno je dežurstvo reševalcev, nadzorniki, zavarovanje na smučišču,...
Nenazadnje je na nekaterih smučiščih v tujini (tudi že pri nas) povsem normalno, da turni smučarji plačajo neko nadomestilo za uporabo urejenih prog po katerih robu se vzpenjajo in po njih tudi večkrat smučajo navzdol; konec koncev bi lahko tudi povsem na divje, zastonj, gazili navzgor in se spuščali po celcu navzdol, ob morebitni poškodbi pa upali, da bo njihovo zavarovanje krilo tudi reševanje.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Slabo veš, to je bila SLO doktrina do kakih 15 let nazaj, da se smučanje dol ne plača, po tej logiki se za tek na smučeh tudi nič ni plačalo, pa Rogla, Pohorje - verjetno še kje v SLO, lepo kasirajo dnevno karto za tek.
Smučišče je športni objekt, čeprav je v naravi in plača se tudi smučanje navzdol, saj se proga zasnežuje, tepta, ureja varnostno, urejeno je dežurstvo reševalcev, nadzorniki, zavarovanje na smučišču,...
Nenazadnje je na nekaterih smučiščih v tujini (tudi že pri nas) povsem normalno, da turni smučarji plačajo neko nadomestilo za uporabo urejenih prog po katerih robu se vzpenjajo in po njih tudi večkrat smučajo navzdol; konec koncev bi lahko tudi povsem na divje, zastonj, gazili navzgor in se spuščali po celcu navzdol, ob morebitni poškodbi pa upali, da bo njihovo zavarovanje krilo tudi reševanje.
No zdaj vem kako je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
Zato pa sem jaz pocas odj.bal slo smucisca, raj gremo zares v AT ali ITA parkrat na leto in je to to. Se nasmučamo, vemo kaj plačamo. Čakal še nisem nikjer vsaj ne tako kot v Slo. In je to to.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ne vem ali bolj nabijate kot smučate ali pa ste nazadnje smučal pred 10 leti, mene recimo družinske dnevne karte v slo ali takoj čez mejo (cerkno, višarje) stanejo ca 80-90 eur, v aut (nasfeld, gerlitzen) pa 150 eur.

Sicer pa spet klošarija v polnem zamahu (beri: preslikava teme o DMV). Ker ocenjujem da je karta predraga sem upravičen do goljufanja. Če ni za karto pač sankaj dokler se ne nabere.