Smučišče prepoznavanje obraza

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Vem da se je par let nazaj govorilo, da bodo to namestili v Kranjski gori. So to potem namestili?

Mogoče kdo ve, ali je to na Črnem vrhu nad Cerknom?

Hvala za odgovore. Lp
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
V kranjski gori deluje. Nevem kako je na drugih smuciscih. Ni ravno prepoznavanje obraza ampak ko gres s karto skozi te slika in naslwdnjic ko uporabis karto pokaze zraven prejsnjo sliko. Toliko da se vidi da ni ista oseba.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
To smo že debaital.enkrat
Mislim da Rogla tudi..
Pa najbrž po obrazu ne, ker imaš itak večjimi obraza skritega(čelada,očala, šal...) Najbrž kar celo silhueto (barva bunde, čelade....)
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
V Kranjski gori imajo 100%. Stric je tam stal z Ipadom, človeku pred menoj pokazal sliko in mu vzel karto.
Preverjeno pa tudi na Krvavcu, pred kratkim je kolegica plačala kazen, ker se je 2x peljala s hčerkino sezonsko karto. Prišli so do nje in ji pokazali fotke..
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Če se ne motim je na Slovenskih smučiščih to prva uvedla Kr. Gora. Izgledal pa je tako, da so mojo predrago zvlekel iz vrste kot kriminalca in ji kazal fotko na kateri sem bil jaz in ji vzel dnevno karto katero sva si delila. Pač sistem en smuča, drugi je z mladičem.
Potem smo eno zimo zahajali na Roglo, nakar so uvedbo tega sistema napovedali še tam.
In tako imamo že šesto leto na avtodomu letno A vinjeto in sezonsko za Koroško.
Seveda imajo ta sistem tudi na Koroškem, na kar smo bi opozorjeni ob nakupu kart. Ne vem kako bi odreagirali če bi si pri njih podajala dnevno karto, vendar tako nastopajo in arogantno kot un kreten z diagonalko v Kr. Gori zagotovo ne.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kako pa je s tem:
In s tem:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
To je zastrašujoče. Popolni nadzor nad ljudmi. Kot na kitajskem.
saj te nihče ne sili smučat če ne sprejmeš teh pravil.

Kot je Doctorz lepo omenil, v avstriji se nihče ne igra. Pri nas so prasci in nevem kaj vse ker hočejo karto vzet.
V avstriji špila to že 10 let na nekaterih bolj fancy smučiščih. .
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ravnokar sem poklical Krvavec.
Imajo razpoznavo obraza.
Povedala mi je kako delajo:
- spodaj en kupi dnevno, njegova pa samo za gondolo
- Zgoraj gresta oba do prve kontrole, povesta, da bosta smučala vsak "pol"
- skenira oba obraza in zadeva dela - pošteno! Z pavzo vmes. Torej, enega skenira, drugi se ne more prej kot v xx minutah...

Pa še to je rekla - da se vsi podatki (slike) zbirajo samo dnevno v skladu z GDPR in jih niti smučar ne more dobit...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Hondi

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Ravnokar sem poklical Krvavec.
Imajo razpoznavo obraza.
Povedala mi je kako delajo:
- spodaj en kupi dnevno, njegova pa samo za gondolo
- Zgoraj gresta oba do prve kontrole, povesta, da bosta smučala vsak "pol"
- skenira oba obraza in zadeva dela - pošteno! Z pavzo vmes. Torej, enega skenira, drugi se ne more prej kot v xx minutah...

Pa še to je rekla - da se vsi podatki (slike) zbirajo samo dnevno v skladu z GDPR in jih niti smučar ne more dobit...
potem res ni problema tako kot geslo foruma zaklenjeno in samo reče isti/drug... ne vem pa kako kaj skozi čelado to dela
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ravnokar sem poklical Krvavec.
Imajo razpoznavo obraza.
Povedala mi je kako delajo:
- spodaj en kupi dnevno, njegova pa samo za gondolo
- Zgoraj gresta oba do prve kontrole, povesta, da bosta smučala vsak "pol"
- skenira oba obraza in zadeva dela - pošteno! Z pavzo vmes. Torej, enega skenira, drugi se ne more prej kot v xx minutah...

Pa še to je rekla - da se vsi podatki (slike) zbirajo samo dnevno v skladu z GDPR in jih niti smučar ne more dobit...
Tole me pa res zanima od koga si dobil to informacijo, ker je v direktnem nasprotju z njihovimi splošnimi pogoji poslovanja. Razen če sem kje spregledal t.i. "družinsko" dnevno.

Načelno nimata kaj hodit do kontrole, ker je sistem na slovenskih (in seveda tujih) smučiščih v celoti avtomatiziran. Slika oz. silhueta posameznega uporabnika se poveže s številko karte in potem sistem na podlagi vnaprej pripravljene časovnice primerja posnetke s kontrolnih kamer. Ko zazna bistveno odstopanje (velikost, barvne kombinacije,...) se kontrolorju "sproži alarm" in pogleda obe sliki in odloči ali gre za isto osebo, ali za zlorabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Naj nekdo proba tako da gre enkrat brez očal ali pa brez čelade (pa z isto bundo), na koncu naj pa se bundo sleče ali pa samo okol obrne da bo druga barva.....
Jaz "ne smučam"
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Pred kakim mesecem so nas bombandrirali s članki, kako ni denarja, da bi se vlagalo v smučarsko infrastrukturo in da ni bilo v zadnjih 10-ih letih na slovenskih smučiščih narejenega nič, država mora pomagati.
Res ni bilo investiranega nič, da bi bile čakalne vrste na smučišču krajše, proge varnejše. Da bi bili kupci bolj zadovoljni. Ker ni bilo denarja. No, bil pa denar je za te sisteme s kamerami. To se je nabavilo v zadnjih 10-ih letih. Naj mi ne jamrajo, očitno je denar bil ... Najprej zrihtaj produkt, potem pa nadzor. Obisk naših smučišč je čedalje manjši, ker se pač ne dela na tem, da bi bilo smučarska izkušnja boljša, temveč slabša.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
a ni samo vprasanje casa kdaj bo tudi tam?

je pa res malo cudno, da nasi tok komplicirajo. ze tako je majhen obisk, pa se tiste podijo s takimi "posodobitvami"...