Smucarska oprema

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
spirit...

si probal model atomic B tech series, ki je namenjen višjemu rekreativnemu razredu in nudi zelo dober oprijem, ter udobje...ima širši predel stopala....širina 104 mm v predelu prstov....flex pancerja so modeli od 70 do 100, ločijo se po barvi in po materialu...
poglej za tiste s felksom 90 ali 100....cene tam okrog 300€....dobiš tudi za 240....

mitja, a ta model nima možnosti ogrevanja?

Kako je pa s tistimi modeli ki imajo ogrevan notranji del? Kakšne so kaj cene?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za cene ne vem, lahko si pa ogrevanje dokupiš posebej. če ti morda model z ogrevanjem ne odgovoarja.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
poglej za tiste s felksom 90 ali 100....cene tam okrog 300€....dobiš tudi za 240....

Kaj je fora tega flexa? V InterSportu imajo zdaj akcijo teh pancerjev s flexom 75 za 175eur. Samo ne vem kaj pomeni to.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Fleks pomeni trdost oz. togost materiala, iz katerega so pancerji. 70 je relativno mehak rekreativni pancer. 90-100 so že precej trdi rekreativni pancerji za boljše smučarje, 110-130 je pa približno najtrša reč, ki se da v običajni trgovini dobit. Potem so pa še tekmovalni pancerji, ki imajo še precej višje trdote. Recimo technica tekmovalni pancer jo ima 170. Skratka, če si dober smučar ali če si velik in težek, potem glej fleks od 90 naprej. V nasprotnem primeru boš težko spravil potrebno silo iz telesa na robnik smuči. Skratka, skoraj nemogoče je dobro karvati s premehkimi pancerji. Ampak ne pozabi, običajno so trši panceji tudi malenkost manj udobni.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
flex je trdota smučarskega čevlja. večji je flex, bolj je čevelj trd.
75 je kr zlo mehak čevelj.
čist odvisno kaj pričakuješ od smučanja...oz kakšne so tvoje zahteve
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Hvala za odgovor.

Hja, težek sem, nevem kako dober smučar pa nisem. Torej bi lahko gledal nekje 85 flexa?

5* obema za pomoč
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Lažje boš našel čevlje z 90 fleksa. Pa vzemi te. Obstajajo tudi taki, ki imajo nastavljivo trdoto, recimo s fleksom 90-100. Vzameš take, daš na 90, ko ti to s časom postane premehko, daš pa na 100, pa je.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
...še to...
ni vse v flexu čevlja. zraven moraš izbrat še primerno velikost pancerja. če ti bodo že v trgovini udobni, ti bo noga po parih smučanjih plesala v čevlju :)
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Lažje boš našel čevlje z 90 fleksa. Pa vzemi te. Obstajajo tudi taki, ki imajo nastavljivo trdoto, recimo s fleksom 90-100. Vzameš take, daš na 90, ko ti to s časom postane premehko, daš pa na 100, pa je.

Že, samo tej pancarji od Atomica B serije najbrž niso nastavljivi? Ker bojda so tej primerni za mojo široko nogo...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Tega ne vem. Trenutno poznam samo technico pa nekaj malega langeja in top modele atomica. Žal. Ima pa KStoner prav. Bistvena je izbira prave velikosti.
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Atomic imajo to B serijo za široke podplate, lanski model pancerja imam jaz, tisti rdeče-bel, fleksa je baje 90, glih prav, lepo oblikovan, noter ima neke vrste ortopedski vložek, skratka zaenkrat so dobri.
Sem pa probaval lani tudi Nordico, po 2 minutah me je že bolel podplat, ker je panecer čisto drugače narejen. Moraš provat no.

Tisti grelci pa so brezveznna stran, sicer ne vem koliko naj bi grel tisti akumulatorček
cool-1.gif
, tisto je bolj finta, da jih kupijo ljudje. Če me spomin ne vara so pancerji s tem grelcem cenejši. Kvalitetne pancerje, ki sem jih zgoraj opisoval ne dobiš z grelci, ker tist ki kupi dober pancer ve, da tiste "baterije" ne bo rabu.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
kakšni grelci neki? ok, sj kakšno fino damo že razumem.. upam da moški res ne nosijo teh bedarij. :)
mene v pancerjih še ni nikol zeblo. mogoče kdaj v ekstremnih razmerah. pa imam zmeraj čisto najtanjše sm.nogavice.

zebe ponavadi v prevelikih pancerjih.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Ali pa v premajhnih, ker te tiščijo in ni pretoka krvi. Sicer pa tudi sam nosim najtanjše nogavice, in to ne smučarske, ampak navadne. Mi je všeč stik zelo neposreden stik čevlja z nogo. Pa noga nič ne plava noter, vse je fiksirano, kot mora biti.

Tisti grelci so res traparija. Domnevam, da je kstoner govoril o pancerjih, kjer se da notranji čevelj pogreti do te mere, da se ti oblikuje po nogi.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Jaz sem si kupil Alpinine one10, flex 110.
Čisto taprav pancar za dobrega rekreativca.

Nad flex 130 je pa za tiste ki smučajo 2x na dan, ostalo so odpeti v jurčku in razlagajo, da ima pancar s 150flexa :)


Lp
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Mene tud nekaj zanima, velik sem 177 cm ali bodo 160 cm smučke še Ok kupil pa bi rabljene. oz. koliko mora biti min in max. cm.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Evo danes sem si vzel čas za ogled parih športnih trgovin in največ ponudbe je bilo v Hervisu.

Za mojo big foot široko nogo sem iskal cifre okoli 30-31 (46-47).

Našel sem samo ene primerne in sicer Salomonove Alu Performa, velikost številka 30,0. V podplatu se mi je super usedla, po dolžini prav tako, samo v peti ni bilo fiksno, se mi je malo dvigovala peta. To bi moralo verjetno biti čisto fiksno, ne?
Sem nato vzel eno manjšo cifro (29,5), pa me je že tiščalo pri prstih, peta je pa bila fiksna.

Kakšen nasvet glede teh pancarjev?

Atomic B serije nisem našel prave velikosti, kar sem preizkusil, se mi je zdelo da so res v podplatu širši. Bom poskusil najti še ta model z mojo številko, da vidim če so kaj boljši od Salomona.

Ostali kot so Nordica, Head, Tecnica in podobno.... katastrofa za mojo nogo.


Pri čisto vseh modelih imam pa probleme v mečih, če zapnem na prvi zobec, je premalo zapeto, če zapnem na drugi zobec me pa stisne preveč in mi noga po 5minutah začne boleti in mravljinčiti. Mater, a mam res taka nogometaška meča
bonk.gif
No Salomonove sem še najdlje lahko imel na nogah, problem je bil samo tisti s peto.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Kar se zapenjanja tiče, obvezno kupi take, ki imajo sponke z mikro nastavitvami. Če na prvi stopnji ne gre, potem pač sponko bolj zašraufaš in spet poskusiš. Če to ne pomaga, pa si zašraufal sponko že do konca, poskusiš na naslednji stopnji, samo tokrat najprej s popolnoma odvito sponko in potem zašraufaš po potrebi. Brez tega si jaz pancerjev sploh ne znam več predstavljati.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Mene tud nekaj zanima, velik sem 177 cm ali bodo 160 cm smučke še Ok kupil pa bi rabljene. oz. koliko mora biti min in max. cm.

odvisno kako in kaj bi rad smučal??
kratki zavoji, hitri dolgi zavoji, hitrost...??

za kratke slalomske zavoje in zavoje tam okol 10-15m radija je 160cm dolga dilca ravno prav.

aja, še glede pancerjev.
peta se NE sme dvigat oz premikat. ker, če se ti dviguje že v trgovini, kaj bo šele po parih smučanjih ko se notranji čevelj usede oz mal raztegne.