Smučanje 2023/24

27. jan 2022
4.801
1.737
113
Pol pa Kitzbuhel, Zell am See, Schladming - malo te zezam, ker znanje smučanja tvoje familije je za Roglo, ampak očitno hočete bit mondeni, tako da Brunick-Kronplatz ali pa potegnete v Livigno, ki ga res toplo priporočam, je pa 700 km one way.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_ in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Malo je tudi zavajal s "cenovno nižji do srednji rang". It in A je pač dnevna karta za normalno smučišče ranga 70 € na osebo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Pol pa Kitzbuhel, Zell am See, Schladming - malo te zezam, ker znanje smučanja tvoje familije je za Roglo, ampak očitno hočete bit mondeni, tako da Brunick-Kronplatz ali pa potegnete v Livigno, ki ga res toplo priporočam, je pa 700 km one way.
niti malo mondeni...dejstvo je da smucajo kakor smucajo ( se bodo pa vec sankal pa skakal okrog) sli bi pa nekam ven da se kaj novega vidi....mi je pa jasno da na njihovo znanje je vse hitro dobro...in ja neumno dat 2k za to da se gre na izlet tja pa se dejansko na izoristi potenciala...

zato sprasujem ce ima kdo kako pametno idejo....cene kar - italija v povprečju 58-61 eur , pa itak ne bo dnevnih kart
turracher je 60 € recimo
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Druzba,

Mi lahko nekdo predlaga eno na izzy smučišče ( bolj družinska opcija) otroci 5/12/15 - smucarji tolko da se sami samostojno peljejo na pač lahkih progah no razn tamalga. Mama tudi tolk smuca kot otroci, ata pa ma nekej smucarskega znanja vec - kar pa tu tako ni prvotnega pomena. smučanja bo itak verjetno ene 2-3h max dnevno...pa da se mogoče kaj malega dogaja in da se da it nekaj v miru lepo pojest da ni za vozit.
prav tako se na smučišče ne bi vozili.
cenovno nižji do srednji rang. prvo kar mi pade na pamet je Jahorina, kaj pa kje italija avtrija ?

hvala za predloge
Priporočam Kope - letos so dodali vmesno sedežnico, tudi Kaštivnik je že odprt. Tudi za nočno smuko je poskrbljeno, karte pa precej ugodne na 1nadan.si.

Progi Pungart (sedežnica) in Sedlo (krogci) sta super za malenkost večje in za tamale, imaš pa na samem začetku tudi trak. Zraven je tudi lepa vzpetina za sankanje ko vnema po smučkah pade.
Za prve korake smučanja pa nista slabi opciji Celjska koča in Ribniško pohorje - mali napadajo trak, ti pa na vlečnico zraven njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dik, Pepe in jezek

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Če si za it aut maš Silian pa še eno je tam okoli, ko majo froci ful poceni karte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Višarje cel teden, Gerlitzen ob sobotah in še kje. To je 150 km bližje kot Silian. Otroške karte po 10 eur. Samo da bo spal na smučišču pa je trenutno pomoje termin petek - nedelja 1,5k+.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Priporočam Kope - letos so dodali vmesno sedežnico, tudi Kaštivnik je že odprt. Tudi za nočno smuko je poskrbljeno, karte pa precej ugodne na 1nadan.si.

Progi Pungart (sedežnica) in Sedlo (krogci) sta super za malenkost večje in za tamale, imaš pa na samem začetku tudi trak. Zraven je tudi lepa vzpetina za sankanje ko vnema po smučkah pade.
Za prve korake smučanja pa nista slabi opciji Celjska koča in Ribniško pohorje - mali napadajo trak, ti pa na vlečnico zraven njih.
A se ti tud malo norca delaš iz njega? :fredi:
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Druzba,

Mi lahko nekdo predlaga eno na izzy smučišče ( bolj družinska opcija) otroci 5/12/15 - smucarji tolko da se sami samostojno peljejo na pač lahkih progah no razn tamalga. Mama tudi tolk smuca kot otroci, ata pa ma nekej smucarskega znanja vec - kar pa tu tako ni prvotnega pomena. smučanja bo itak verjetno ene 2-3h max dnevno...pa da se mogoče kaj malega dogaja in da se da it nekaj v miru lepo pojest da ni za vozit.
prav tako se na smučišče ne bi vozili.
cenovno nižji do srednji rang. prvo kar mi pade na pamet je Jahorina, kaj pa kje italija avtrija ?

hvala za predloge
Zoncolan!! Če se lahko izogneš vikendu, je res vse super. Pravo družinsko smučišče. Ima pa raznolike proge, veliko lahkih in tudi težje najdeš.
Karte so pa cenejše kot pri nas!
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Tisti, ki ponujate Zoncolan mi prosim pojasnite kako se vklopi v tole:
smučanja bo itak verjetno ene 2-3h max dnevno...pa da se mogoče kaj malega dogaja in da se da it nekaj v miru lepo pojest da ni za vozit.
prav tako se na smučišče ne bi vozili.


Kolikor se spomnim se gori po 16h NIČ NE DOGAJA, razen na parkingu za avtodome, po drugi strani je doli "selo veselo", kjer se prav tako nič ne dogaja, pa še spanje zraven proge/naprave - vso srečo s tem.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
če ti je 'dogajanje' po smučanju tako pomembno, potem zoncolan res ni primeren....ne vem če res potrebuje kakšno hudo žurko, če pa ima majhne otroke
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Če Zonkolan prepove avtodome bo v par letih propadel. ;)

V opomin Kranjski gori, Pohorju in ostalim, ki avtodome preganjajo ali sploh ne pomislijo na 2-4X dnevna karta + pijača/hrana.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Če Zonkolan prepove avtodome bo v par letih propadel. ;)

V opomin Kranjski gori, Pohorju in ostalim, ki avtodome preganjajo ali sploh ne pomislijo na 2-4X dnevna karta + pijača/hrana.
dvomim da so odvisni od tistih 30 avtodomov, ki pridejo čez vikend...pa pripeljejo vse s sabo. :oops1:
da ne bo kdo spet skakal, je pravilno, da imajo zastonj. podpiram to.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
V kranjski gori je po novem tudi parking za dnevne smučarje za plačat. Svetovni unikum.

Sicer pa če greš na smučanje zaradi smučanja, potem tja ne greš.

Brez avtodomarjev nihče ne bo propadel. Je pa dejstvo, da bodo tam in lahko jim pač postaviš skret in tri priključke in to zaračunaš. Ali pa se delaš da jih ni in pišeš bolj ali manj prijazna obvestila, se qrčiš in si delaš "reklamo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Še malo podvprašanj - tisti ki ste bili oziroma poznate Zoncolan.
1. če si v Ravasclettu. te gondola(kabinska) zicnica pripelje na vrh MZ- je le ta posebej plačljiva ali je v ceni smučarske karte
2. ce si v Sutriu je verjetno treba po ovinkasti cesti do parkirišča na 1350m in potem od tam dalje
3. pot do MZ ( izhodišče brezovica) proti gorici pa po It ac do MZ ali na Karavake ( tunelnina) in potem po A ac ( vinjeta) in nato v Ita - katero pot predlagate


še malo podnapisov okoli zgoraj napisanega dogajanja in vožnje...dogajanje v smislu da je otrokom zanimivo ne žurka in veseljačenja naš starih oslov, vožnja - da se ne vozis nevem pol ure - uro da nekam prides tam razpakiras se drajsas kolkor se drajsas in potem nazaj v obratni smeri - ker bodo itak utrujeni, lačni .... dnevne karte - ja jih pač ne bo oz bo ena verjetno , ostale bodo par urc ( ker pac ne bo smucanje z njimi od 9-16)
pa hvala vsem za tiste dobre-konstruktivne predloge predloge
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
1. Da je v ceni
2. Da moraš gor, ne vem če slučajno vozi kak ski bus - jaz se to dnevno ne bi šel.
3. Gorica ali pa Kranjska Gora in preko v Trbiž.

Pri smučiščih FVG poglej za družinske karte, oz. tam otroci smučajo skoraj zastonj.


Poglej še druge kraje znotraj sistema.