Smučanje 2020/2021

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Kako naj vemo/svetujemo, če ne vemo nič o tebi in tvojem znanju smučanja.
Mimogrede: 180+cm smuči boš težko našel, razen kake offpiste ali pa tekmovalne modele.
Pač neke generalne nasvete, katere upoštevat, vsaj glede dolžine, širine smuči, radiusa...
Kar pa se mene tiče, ko je smučišče lepo, jutranje, uživam najbolj, da lepo zategnem karving zavoj. Če ni prestrmo, si upam it sorazmerno hitro. Na strmih pobočjih, si ne upam kar spustit. Težave imam na poledenelih ploščah, sploh če so kontra nagnjene. Kupi mehkega snega so mi tudi jeba.
Smučam pa sedaj 4 leta, plus nekaj bazičnega v otroštvu. Vmes strtgal vezi, trako da me sedaj še malo bolečine v kolenu jebejo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po tem opisu bi ti predlagal nek allround z ne preveč loka, tako da 17m bo verjetno kar dobra izbira. Višina? Do brade recimo, max do nosa - nimam pojma koliko si visok in težek.

Po takem opisu ti bodo v vsaki resni športni trgovini znali "podturit" nekaj vsaj približno primernega zate. Drugače pa resno premisli o predlogu renta. Za recimo 10 dni letno se absolutno ne splača kupovat smuči.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
190h, 95kg. Z rentanjem pa se mi ne da ukvarjat. Da bom še smučke iskal na smučišču. Že tko popizdim z mojo, k moram non stop čakat. Jaz bi bil že pred zagonom v vrsti, al me vedno najebe. Parkiram, pancarje gor, smučke na ramo in čakam še 20 min. potem.
Nabavil pa bi, če naletim na nekaj tapravega in ugodnega....kar pa ne vem, kaj bi bilo. Zato pa si poskušam ustvarit malo sliko.
Če pa bo kaj smučarije letos, pa mogoče res kaj rentam, da vidim sploh razlike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Kakšni pa so tej praktični razlogi? A miso na tvojem linku iste smuči kot na merdzovem?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda so iste smuči za 40% cenejše! ;)

Smuča, ki ima določeno notranjo in zunanjo stran se vozi (bolj ali manj) izključno leva smuča - leva noga in desna smuča - desna noga. Pozimi večkrat nimam časa/volje/možnosti brusit robnike (ker sem precej haklih, dam to naredit samo enemu kolegu razen mene) in potem se rešuje tako da sredi smučarije menjaš smuče levo-desno. Se mi je že zgodilo, da sem robnike iz 100% na 80% spravil v kakem dopoldnevu, praviloma pa so po treh dnevih dirkanja po Dolomitih, Bormiu, 3 dolinah, Tignesu, Sestrieru,... vse štiri kante fuč in to rešujem z dvemi ali tremi kompleti smuči.

Ja vem čudak pač. :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
190h, 95kg. Z rentanjem pa se mi ne da ukvarjat. Da bom še smučke iskal na smučišču. Že tko popizdim z mojo, k moram non stop čakat. Jaz bi bil že pred zagonom v vrsti, al me vedno najebe. Parkiram, pancarje gor, smučke na ramo in čakam še 20 min. potem.
Nabavil pa bi, če naletim na nekaj tapravega in ugodnega....kar pa ne vem, kaj bi bilo. Zato pa si poskušam ustvarit malo sliko.
Če pa bo kaj smučarije letos, pa mogoče res kaj rentam, da vidim sploh razlike.

Babo zamenji, al pa natepst že pred smučanjem :)

Pa ne joki pička ena, jest imam ženo pa še tri mulce, tako da ti si zame amater
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Seveda so iste smuči za 40% cenejše! ;)

Smuča, ki ima določeno notranjo in zunanjo stran se vozi (bolj ali manj) izključno leva smuča - leva noga in desna smuča - desna noga. Pozimi večkrat nimam časa/volje/možnosti brusit robnike (ker sem precej haklih, dam to naredit samo enemu kolegu razen mene) in potem se rešuje tako da sredi smučarije menjaš smuče levo-desno. Se mi je že zgodilo, da sem robnike iz 100% na 80% spravil v kakem dopoldnevu, praviloma pa so po treh dnevih dirkanja po Dolomitih, Bormiu, 3 dolinah, Tignesu, Sestrieru,... vse štiri kante fuč in to rešujem z dvemi ali tremi kompleti smuči.

Ja vem čudak pač. :fredi:
Jaz jih dam rihrat vmes. Ce je led po dveh dneh, drugače zdrži cel teden.

Elan je imel vedno mehke robnike. Še je vedno tako?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
jaz mam orodje s seboj, če se gre za 10 dni
se je ze naredilo, da sem jih po dveh dneh moral nabrusit -na balkonski ograji apartmaja :D
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prispevek iz Odmevov na tematiko negotove smučarske sezone v Sloveniji.

https://4d.rtvslo.si/arhiv/odmevi/174732229

Ko vidim Manuelo me mine do smučanja, eno samo blefiranje in jamranje.
Če ji (jim) smem svetovat - če se bo slučajno kopiralo "dobre prakse" v tujini, pol boljše, da sploh ne zasnežujejo in pač zalaufajo izključno takrat, če bo "mat narava" kaj dala. V FJV je trenutno navodilo, da lahko smučišče obratuje samo do 150 smučarjev!!! Tudi če je lapsus in so mislili 150 na napravo, je to samomor za vsakega ponudnika!
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Jeba je samo to, ker nič ne povejo. Valda noben ne kupi karte, rezervira itd. Jaz sem bil fix, da letos družinsko letno vzamem. Zaj pa kaj naj če noben neve al bomo takrat na 1m ketni al bo pa brez omejitev. Itak se iz danes na jutri odločijo
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Majstri, dajte povedat prosim, kaj bi rabil nabaviti za sam doma pobrusiti in namazati smuči.