Smrad v kopalnici

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Pozdravljeni,

imam sledeč problem: grozno mi smrdi iz sifona v kopalnici po greznici. Greznica je bila spraznjena prejšnji teden.
Pozna kdo kako rešitev kako se rešit smrada? Podaljšal sem sifon spodaj da mi je skozi v vodi, pa ne pomaga..tudi zatesnil sem ga dobro pa tudi ne pomaga.
Odušnik ne verjamem da je zamašen, saj je stavba 1 leto stara.

Kaka rešitev mogoče?

Hvala in lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
najprej sifon pošteno očisti - če se je kaj nabralo, potem se to razkraja in smrdi. V kolikor je sifon v vodi bi zadeva mogla držat. Seveda svetujemd a ga zatesniš (po celem obodu) s silikonom (pištolo).


Da nimaš slučjano kje kaj oddušek za pralni stroj oz. kaj podobnega, ki ni v uporabi in preko njega seka ven (pri nama je ravno mim cevi pralnega stroja - kjer gre cev v 'steno'...je kar vleklo skozi.
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Nimam nič kaj takega v kopalnici...pralnico oz. pralni stroj imamo v drugem prostoru zraven kopalnice.
Sem ga tudi zatesnil s silikonom pa vseeno se voha smrad.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
potem je ena od možnosti da ti nper. WC ko potegneš vodo (zaradi podtlaka) potegne vodo iz sifona (to se rado zgodi če ni odduška na kanlizacijski cevi - tistega izven hiše).


za štos še tole malo sprobaj (oz. poskušaj kdaj natočit vodo v sifon pa skoči potegnit vodo - ter opazuj gladino).
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Verjetno imaš napako v greznici. Dovodna cev iz hiše v greznico mora biti potopljena pod nivo tekočine (sifon). Če ni, plini pritisnejo nazaj ! Lahko imaš vse sifone po hiši poplavljene, pa bo še vedno smrdelo.
Včasih so si pomagali še s preventivo, da so napravili oddušnik kanalizacije na vrh strehe. Pa ni potrebno, če imaš greznico pravilno narejeno.

Lp
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Ok stvar je taka:
iz sifona ne smrdi več, sem podaljšal tisti stožec in dobro okoli zasilikoniral.
Je pa zdaj drugi problem, vendar rešljiv. Smrdi ven iz odtoka iz tuša, to pa zato ker tam ni tistega U člena, v katerem bi se mogla vedno zadrževat voda in zato ven udarjajo plini.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
> Verjetno imaš napako v greznici. Dovodna cev iz hiše v greznico mora biti potopljena pod nivo tekočine (sifon). Če ni, plini pritisnejo nazaj ! Lahko imaš vse sifone po hiši poplavljene, pa bo še vedno smrdelo.

Kako pa je potem pri tistih hišah, ki so zvezane na javno kanalizacijo? Zanima me zato, ker nas bojo priklopili v parih letih, da vidim kaj lahko pričakujemo...