Smiselnost dodatnega zavarovanja?

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Pozdravljeni!

Vem, da je že bila debata o tem, pa se ne spomnem.

Situacija: plačujem osnovno zavarovanje (ker imam stalno prebivališče v SLO) + dodatno + celoletno turistično zavarovanje.

V Sloveniji sem 2 tedna na leto, živim v EU (evropska kartica), kadar sem izven Evrope, sem pokrit s turističnim zavarovanjem.

Ne zdej razumet, da hočem 27 eur na mesec prihranit. Zanima me, če moj trenutni scenarij "opravičuje" odpoved dodatnega zavarovanja.

Hvala in LP,
PIC
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Ne.

Obstaja tveganje bolezni ali poškodbe, ki ni krita samo iz obveznega zav. Takrat si soudeležen v znesku, kot ga sicer krije dopolnilno zavarovanje. Tudi če uveljavljaš v tujini z "evropsko kartico".

Fasal boš malus v višini X odstotkov za vsako nezavarovano leto. Se pravi, če se boš v prihodnosti želel ponovno dopolnilno zavarovat, bo premija ustrezno višja (tisti X preveri v zakonodaji, iz glave ne vem cifre). Poleg tega imaš za ponovni "vstop" čakalno dobo 3 mesece. Toliko časa plačuješ, zavarovanja pa ne moreš koristiti.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Odvisno od tega, ali se boš za kakšno resno zdravljenje vrnil v Slovenijo ali ne in predvsem od tvojega splošnega stanja. Jaz sem v enaki dilemi in mislim, da bom vseeno plačeval, saj gre za manj kot 1€ na dan.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Zavarovalničarji... sem preletel pogoje VEČ turističnih zavarovanj pa nisem nikjer našel zadeve, ki jo rabim... (mariborska, generalij,... imajo izključitve za to)

Oseba ima potrjeno multiplo sklerozo. A mi katero od zavarovanj krije "nujno pomoč" oziroma predčasno vrnitev domov v primeru poslabšanja stanja?

Kaj pomeni "evropska kartica" v tem primeru? in ja recimo da sem znotraj EU. Bodo krili nujno zdravljenje neglede na to, da je to že "stara" bolezen?

Hvala
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Oseba ima potrjeno multiplo sklerozo. A mi katero od zavarovanj krije "nujno pomoč" oziroma predčasno vrnitev domov v primeru poslabšanja stanja?

vsi imajo izključitev za prej znane kronične bolezni.

Citat:
Kaj pomeni "evropska kartica" v tem primeru? in ja recimo da sem znotraj EU. Bodo krili nujno zdravljenje neglede na to, da je to že "stara" bolezen?

Hvala
krije, ampak v okviru, kot jo krije lokalnim zavarovancem.