Sluzenje vojaskega roka

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ma pusti ti usa. Kje si najdu eno največjih držav za primerjavo z eno najmanjših.
Boš lahko imel njihovo vojsko na damočih tleh lahko kmalu.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Pogledal. Ugotovil, v čem je trik: člani strelskih društev ne rabijo nadzora.
če nimajo orožne listine in torej svojega orožja, so pod nadzorom... "nekdo" jim omogoči dostop do strelišča, da orožje in strelivo ter jih nadzira...

ne poznam društva, da se včlaniš, prideš na strelišče in si sam postrežeš z orožjem in strelivom ter haraš

po cirkusu z vardo, je kontrola na streliščih še večja, video nadzor itd.

razen kakšno povsem "privat" strelišče v kakšni kleti, bunkerju, kjer kontrole ni...

a vseeno nekdo odgovarja za klubske kose itd., ker če bo problem, papa...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Lanosek ne seri.
Niti najmanj "Kalbiček". Mal treba dati tud realne primerjave.
Kaj imajo skupnega usa army pa SV, kot si dal za primerjavo.
Oni imajo vojske kolk hočejo. Kolk je tam sploh avtohtonih Američanov? Indijanci in to je to. Vse ostalo priseljenci, ki gredo v vojsko, ko jim ne uspe nikjer drugje. In kam jih pošljejo? Tam, kjer širijo "demokracijo" in slučajno najdejo nafto (al pa še kaj). Torej, zakaj rabijo vojsko oni in zakaj mi, je velika razlika.
Verjemi pa, da če bi "zagustilo" bi bila tudi tam na hitr splošna mobilizacija.
In kaj ima to veze s temo služenja vojaškega roka v SLO? nič
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, denar je treba metat nekam u 3PM. Zakaj bi ga porabil za prave stvari. Pa se ne gre za place profijev, ampak za izgovore...denarja Niiii, denarja Niiii, j....m te u 3pm....ko se pa zmislijo neko stvar, pa je takoj denar tu. :bonk:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Potem bodo imeli "profesionalci" boljše plače ;)

Včeraj sem nekje na FB bral komentarje na vprašanje "služenje vojske Da ali NE. Katastrofa.
-Neki "biserčki" pišejo, naj gredo tud dekleta, enakopravnost pa takšne zadeve. Jaoooo.... fantje, pa se skrivajo za dekleti. Oni bi se pa po kafičih skrivali v roza majčkah.
-Neka mamca je tolk komentirala, da njeni sinovi znajo vse, kar se da naučiti v njihovih slabih tridesetih letih. Opisala je, da znata celo huhati, likati in prati. Čeprav jima tega ni treba delati, vendar znata. Menda sta magistrirala pri 25letih. Menda sta tud vrhunska športnika. Ni da ni. In kar nekaj jih je skušalo ji dopovedati, da pri takšnih "sposobnostih" bi jim bil vojaški rok mačji kašelj odslužit. 5 let brez dopusta, ne 6 mesecev.
-nek tip je napisal "ne bi šel, če pa bo treba, bom pa šel. V mladosti treba čimveč preživeti" - najbolj korekten komentar
-Eni so pisali, da ne bodo vsaki dan ležali v blatnem jarku. jaoooo, kot da bi šli na rusko fronto 42leta..... tud predstavljajo si ne zadeve.
Katastrofa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pol3ni

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
jaz bi naredil bolj radikalno, vsi od 18 do 65 leta smo vojaški obvezniki in gotovo. Pa imamo vosjko +ne vem 500.000 ljudi. Ne rabiš nič, samo šnel kurze kak se s poško ravna pa met bombe, pa v vsako bajto mitraljez in je to to.. Da se glih prvi dan, če pride do sranja, ne ubiješ. Itak če pride do sranja pri nas pride v poštev samo gverila... nekih enot (tankovskih, hlikoptorskih in ostale šare nikoli ne bomo imeli).
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Jaz pa mislim, da v primeru pihdarij večjih razsežnosti v smislu WW ne bi prišlo v poštev neko streljanje iz jarka v jarek. Mislim, da je bolj pomembno, kako funkcionirati kot skupnost, preživeti ko se ustavi dobava hrane, še bolj, ko bi ugasnili internet ;). No, kakšno bi bilo stane v SLO, če se danes ustavi dobava tujih dobaviteljev za lidl, špar, mercator ? Da ugasnejo inetrnet?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Se pravi, vojska bi morala novodobne fotre v vojašnicah učit kako doma skrbet za ženo in deco, ne pa se skrivat po službah, fucbalih in kafanah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
kaj 3 dni kaos potem pa se ustali (beri jači preživijo, eni se prilagodijo, eni se pa tako ne bodo nikol) človek je najbolj prilagodljiv, 5 dan se noben več ne bi spomnil na internet ....
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
Ce je treba je treba. Ampak smisla pa ni ravno ni v neki vojski... Največkrat se sliši arfument ce sem jat mogu nej se mladi gredo.

Lanos na koncu bi ravno ti ki so zdej najbl glasni v primeru krize pokleknil...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
maaaaa argumentov imajo vsi. Vsak svoje. Glasni so eni in drugi.
Pri vseh stvareh je tako. Tudi lenuhi, ki nočejo v službe bodo našli svoje argumente, da se delati ne splača. Da imajo pravico do svobode in da mora država poskrbeti za njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

kelih

Fizikalc
17. jan 2008
378
36
28
Mene pa zanima kdo bo nam 20-30 letnikom z s.pji plačeval prispevke in kredite medtem ko bomo služili vojaški rok?
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Moćna koalicija :evil: