Službe so, če imaš zveze

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63

1. V kabinetu predsednika vlade je zaposlena hči evropske poslanke SDS Mazej Kukovičeve,

2. Mazej Kukovičeva je v svojem kabinetu in na stroške evropskega parlamenta zaposlila prijateljico Janševega sina,

3. Družba Plinovodi d.o.o. (ki je v lasti Geoplina d.o.o., ta pa v večinski lasti države in državnih podjetij) je zaposlilo Janševo hči,

4. Isti Plinovodi d.o.o., v posredno državni lasti, so zaposlili sina vodje poslancev SDS Jožeta Tanka,

5. Isti Plinovodi d.o.o., v posredno državni lasti, so zaposlili sina vidnega člana SDS Jožeta Zagožna,

6. Poslanska skupina SDS je, na stroške Državnega zbora, zaposlila sina generalnega sekretarja vlade Boža Predaliča, vidnega člana SDS,

7. Državno tožilstvo je zaposlilo sina vidne aktivistke SDS Barbare Brezigar,

8. Državno tožilstvo je zaposlilo tudi hči Barbare Brezigar,

9. Poslansko mesto po čudnih manevrih dobila sestrična Urške Bačovnik Janša,

10. Nedavno je zaposlitev in vodstveno delovno mesto v državni DARS dobila tudi Janševa prva žena.

Za pridne roke se vedno delo najde...!!!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Logično, a ti ne bi lastnih otrok zaposlil, če bi imel možnost?

Seveda, predpostavimo, da so sposobni, če samo sedijo križem rok, potem se upravičeno "bunimo".
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
V urejenih državah državnih služb ne talajo po predhodnem naročilu.
smirk-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
[cenzura] ga, zgleda imamo slovenci toliko rajši otroke.

Če nekdo reče, da bi dal svoje življenje za otroka je nekako razumeti, da mu bo zlahka zrihtal tudi službo, ali ne?

Mene ne moti, dokler so otroci sposobni, čisto vseeno mi je, če se ta sposobna oseba piše Janša, Kučan ali Pahor, važno da kvalitetno opravlja svoje delo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.179
977
113
Emona / Carnium
Ja, ta seznam vpije: Slovenci smo dobri starši in imamo radi svoje sposobne otroke (nesposobne pa pošljemo na kakšno veleposlaništvo).
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu


Citat:
Mene ne moti, dokler so otroci sposobni, čisto vseeno mi je, če se ta sposobna oseba piše Janša, Kučan ali Pahor, važno da kvalitetno opravlja svoje delo.
Sposobn si je sposoben sam najdit službo, že iz razloga, da ne obremenjuje atove karijere si jo bo našel sam.-.
....in kakšno ,,delo,, tako kvalitetno opravljajo, da samo tolk sposobni pridejo v poštev, tolk sposobni, da konkurenco potomcev navadnih državljanov že v štartu premagajo,?
Veš ka ti povem, razumem da imaš rad otroke, ampak imej jih rad na SVOJ račun
jezen.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
ksz... še dobro, da se je odpiralec teme omejil.

Kaj bi šele dejal na službo Antona Ropa, Türkove hčere, samega Türka nekoč ali pa npr. ljudi okoli Jankoviæa (bivša direktorica DARS, Jaklič, ...), pa npr. Kopača, ...

To, da nekdo pomaga mladim še nekako razumem...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.071
5.752
113
blizu močvirne prestolnice
Zakaj si zopet dal samo določene primerke, tebi gnusne desnice? In ti boš rekel da nisi enostranski, enostavno te vleče močno na levo.
grims-1.gif
Sicer se strinjam, velika večina vsaj 99% ni sposobna za te službe in dokler se bo v Sloveniji tako delalo ta čas ne bomo izplavali iz krize, Janša je katastrofa in isti kot tvoji levaki.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:


6. Poslanska skupina SDS je, na stroške Državnega zbora, zaposlila sina generalnega sekretarja vlade Boža Predaliča, vidnega člana SDS,

7. Državno tožilstvo je zaposlilo sina vidne aktivistke SDS Barbare Brezigar,

8. Državno tožilstvo je zaposlilo tudi hči Barbare Brezigar,

9. Poslansko mesto po čudnih manevrih dobila sestrična Urške Bačovnik Janša,

Za pridne roke se vedno delo najde...!!!

6. koga za vraga bodo pa zaposlil ,člana LSD, al kaj, vendarle gre za poslansko skupino ! Kere buče nam trosi tale abraham
uf-1.gif

7. sin Zdeneke Cerar in članice LSD, je strokovnjak, otroka Brezigarce sta pa dobila službo po partijski liniji.
bonk.gif

8. res ne razumem kako lahko nekdo dobi poslanski mandat po nekih manevrih. če si izvoljen si izvoljen,če pa ne pa ne, tu je samo ja ali ne .
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.071
5.752
113
blizu močvirne prestolnice
Nimajo jih kaj zaposlovati! Si pogledal s kakšno šolo so prišli do služb? Cerar pa si zasluži saj je res strokovnjak, pa mi gre njegova mati na živce!
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
Ne vidim problema,. če v kabinetu nekdo zaposli nekoga, ki mu zaupa. Ti ne bi ? Bi ti vzel nekoga, ki ni tvoj simpatizer ?
bonk.gif

Tudi ne vidim težav z ostalimi zaposlitvami. Državo vodi ena stranka . v državnih podjetjih potemtakem zaposli osebe, ki jim zaupa.
enako velja za nadzorne svete. se menja oblast se menjajo nadzorniki in kasneje generalni direktor ali kako se mu pač reče.
Tako je vedno bilo.
enkrat so to delali "rdeči" potem "črni", pa "zeleni" sedaj pač "rjavi"
evil.gif

bolj moteče je, če se postavi nekoga na vodilno mesto, ki nima izkušenj in potem podjetje uniči zaradi svoje nesposobnosti,
in namesto da bi ga odstavili mu dajo še boljšo službo.
to da nek vodilni zaposli v podjetju kakšnega sorodnika je pri nas že stalna praksa.
Ti ne bi ?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
V našem podjetju (zasebno) so vsi dobri kadri prišli preko vez. Nekdo od zaposlenih je novinca že poznal in je "jamčil" zanj. Kar smo zaposlili preko prostih prijav, je bilo večinoma vse slabo. Slabo pomeni, da nismo bili mi zadovoljni z njim in ne novo zaposleni z nami. Krivda obojestranska...
Delo v neki organizaciji pomeni, da potrebuješ znanja, ki ti to delo omogočajo, delovne navade, da sploh želiš to delati in na koncu moraš tudi sprejemati kulturo organizacije. Organizacija se ni sposobna čez noč spremeniti, človek pa tudi ne.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
205
63
Kranj
21.12.12 imate vsi priložnost povedati svoje pred parlamentom, pred občinam in na trgih....mi gremo
smile-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
jaz mislim, da je praktično povsod tako, da če je kakšno prosto delovno mesto kje, se najprej po firmi vpraša , če kdo kje koga pozna, ki bi ustrezal. tako imaš že na začetku 95% zagotovitev, da bo oseba ok . jaz sem dobil oz menjaval vse službe zgolj preko priporočil . samo prva služba je bila preko razpisa...in večino, ki poznam je dobila zaposlitev s pomočjo priporočil poznanih.
Javni razpis daš, ko ni duge možnosti. 98 % odpada. včasih tudi 100 %