Slovenski "astmatik" ujet na OI v Koreji

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Zelo rad bi razumel kaj hočeš povedat, ampak mi ne uspe.

Kaj je neumno nima veze. Imel je dolžnost zdravilo prijavit. In ga ni. Torej?!?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Meni je samo žal da je zajebal. A je res pozabil, al karkoli že je dost nepomembno zdaj. Jaz mislim da pri vsej vzhičenosti je pa mogoče res pozabil. Meni je bolj žal da so izgubil danes. En Jeglič nebi smel biti razlog da smo zgubili proti eni Norveški.

Sicer pa zelo všečna igra naših na turnirju! Ponosen!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Če je povedal ali ni, niti ni važno, toliko.

Bolj bode v oči da so res vsi športniki dopingirani, vprašanje edino je koga dobijo in koga ne.

Sramotno res in škoda.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
olimpijado sem letos gledal 1/3 s Slovaki...

Vidiš to je ena od neznank pri tebi. Gledal si eno tretjino, odprl pa 6 tem in nakozlal 80 postov. Eme tudi nisi gledal, temo pa odprl še preden so ugasnili luči. Mislim, človek bi sklepal da si vsako zadevo o kateri se ti zdi da moraš mnenje deliti z drugimi pogledaš 2x v živo in potem še 6x zavrtiš posnetek.

Samo to temo sem odprl o OI, priznam pa da nisem gledal, kak se je giftal
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
meni je bolj čudno to, da čeprijaviš je okej, se lahko "giftaš" ča pa ne prijaviš pa domu. Torej se da s prijavami legalno dopingirati. Zdaj mi je jasno zakaj so vsi astamtiki. A potem pri medalji maš zvezdico poleg * opomba - prijavljen dping ?!?! bolna scena.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Ne, ker imajo potrdilo zdravnika, da so res bolani, zdaj pa si je pač lahko izmislil to...

Najbolj zanimivo je to, koliko profi športnikov je dejansko astmatikov in imajo težave zaradi tega. Če je to posledica športa bi morali resno razmisliti, če je takšen šport sploh zdrav. Potem pa dobimo ven astmatike ki celo življenje ostajajo breme ZZZS, še dolgo po končani športni poti. ali se takrat čudežno pozdravijo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Vrhunski šport še nikol ni bil zdrav, dejstvo. Sej tvoji praški tud niso.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Zakaj pistoriusu niso dovolili tečt z zdravimi? Je imel slabe noge tako kot ima jeglič slaba pljuča (pa vsi tekači, biatlonci in ostali ki tekmujejo v športih kjer tekma traja dlje kot 8 sekund).

Pistorius je tekmoval z zdravimi, London 2012.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Vrhunski šport še nikol ni bil zdrav, dejstvo. Sej tvoji praški tud niso.

Aja, potem bi bilo fajn, da se tudi športnikom dodeli potem kak status invalidnosti, tako kot delavcem z "azbestnimi" obolenji.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ne, sam to se dogaja, sploh s temi zdravili za asmatike. Se strinjam, ni prav. Vrhunski šport pa ni zdrav v nobenem pogledu. Mi je pa zanimivo, da je na to temo glasen ravno fitneser.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ksz
Dejstvo je da so ga izklucili zaradi birokracije.
Je pa res, da je to cudno, da rako stvar pozabis povedat. Ker ce en ferdo pozna ucinek zdravila, sem preprican da bi ga morali tudi profiji (sportniki, trenerji, zdravniki...)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Baje tudi športniki niso kaj prida brihtni in izobraženi. Večina vsaj, morda zato ni vedel?
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Še pred cajtom smo se "norca" delali

evo ga
http://www.rtvslo.si/sport/oi-2018/hokej/doping-jeglica-gre-za-hudo-malomarnost/446524#comments

Citat:
Zdravilo mi je bilo predpisano po testiranjih med težavami z dihanjem na Slovaškem leta 2017. Žal sem ga pozabil prijaviti kot terapevtsko izjemo.
Žiga Jeglič

terapevtska izjema in komunikacijski šum...

bolani izgovori narkomanov

pol pa take
Citat:
Obstaja velika razlika med namernim in nenamernim dopingom, v primeru nenamernega dopinga, kakršen je Jegličev primer, kot je to mogoče zdaj razumeti, gre namreč za hudo malomarnost.
Janko Dvoršak, predsednik Slovenske protidopinške agencije

nenamerni doping...

če je bolan, bi ostal doma, če je astmatik pa ne bi mogel biti vrhunski športnik in pika
Ti o astmi/astmah, nimaš pojma, ti pa vedno znova uspe dokazati, da si butec!
Jaz sem astmatik od svojega drugega leta, pa bi ti morda lahko kaj povedal iz izkušenj, vendar so se mi "jajčarji" tvojega tipa že davno uprli, pa samo malo pljunem, ko grem mimo!
13.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

In si vrhunski športnik.

Astma je psihosomatska bolezen.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Nobene krivde ne nosijo zdravniki in nobene krivde ne nosi nihče drug kot on sam.

To seveda ni čisto res. Če ima reprezentanca zdravnika (in ga ima), bi moral on za te stvari poskrbet. Vedet za vsakega reprezentanta vse o njegovoih boleznih in zdravilih. Samo, če mu Jeglič za te stvari sploh ne bi povedal (kar je pa nelogično, glede na to,d a so u zdravilo na reprezentančni poti menda predpisali),ne bi bil kriv tudi dohtar.