Slovenske železnice

irwin

Guru
13. mar 2008
2.068
705
113
A majo Stadlerji tudi nalepko kot Samsung hladilnik da je funcionalen v ozkem temperaturnem obmocju?
lol...
 

Rekreacija

Guru
7. avg 2019
2.219
1.381
113
Samo z novimi Stadlerji so problemi ob vročini.
Po prekmurki ni nobenih omejitev, ker vozijo rdeči siemensi pa je še bolj vroče kot pa drugje
Rdeči Siemensi so zakon, GPS deluje bp. Od Pragerskega proti Ptuju leti kot raketa. Tam je hitrost 140 km/h! Uradni naziv jim je Siemens Desiro. So pa bili nabavljeni med leti 2000 do 2002. Za 25 let stare garniture se neverjetno dobro držijo. V glavnem so rdeči se pa med njimi najde tudi kakšen črn ali pa zelen. Na njih so razne reklame....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
17.616
4.904
113
Sam stari rdeči siemensi niso dizli, so samo električne verzije. Ti "modri" ki se sedaj vozijo po neelktiificranih progah so problem. Očitno motor ne premore zadosti konjev da bi futral garnituro malo v naklon pa vmes še klimo zagotavljal. Pa to je bilo izpostavljeno že ob nakupu, da imajo preveč stekelnih površin in prešvoh klimo za naše podnebje.

Tako je zdej star Fiat kjer se da vsaj okna odpret edina opcija da se prevaža folk (pa letos so jih uradno upokojili), sam tudi ti niso ravno "hladni" si pa vsaj na zraku.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
8.086
6.406
113
Fiati niso uradno upokojeni. Ta je na našem koncu. Pisan.
 

Priponke

  • 20260619_152957(1).jpg
    20260619_152957(1).jpg
    339,5 KB · Ogledi: 8