Slovenske železnice

Floki

Guru
6. sep 2007
9.925
3.039
113
20 let nazaj ko sem bil še dijak sem se z vozil z vlakom Lj- Litija. Čas vožnje je bil po voznem redu 31 minut. Tako sem enkrat ker je na vlaku dolgčas preiskusil koliko to v praksi drži. V trenutku ko se je vlak v Ljubljani premaknil sem sprožil štoparico in ko se je po zaviranju ustavil v Litiji ugasnil. Čas je bil 31:00,00
evil.gif
. Očitno je danes precej drugače.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.548
5.531
113
Odvisno od relacije, nekateri so praktično vedno točni, drugi na neprestano zamujajo.

Zamude - Slovenske železnice

Če greš na ljubljansko postajo pogledat, koliko zaposlenih brezdelno postopa naokoli, pa ti je takoj jasno, da je preveč zaposlenih.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.971
5.396
113
V clanku od Eriksona je zanimiv komentar ko en trdi da so moral avstrijci kupit stare rabljene lokomotive da se lahko vozijo pri nas...kao moderne ne podpirajo....???!
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.455
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
V clanku od Eriksona je zanimiv komentar ko en trdi da so moral avstrijci kupit stare rabljene lokomotive da se lahko vozijo pri nas...kao moderne ne podpirajo....???!
Ta komentar je rahlo zavajanje.
Kot prvo niso kupovali Avstrijci, ampak je privat avstrijska firma kupila par lokomotiv od avstrijskih državnih železnic.
Problem je odsek med Zidanim mostom in Celjem, kjer lokomotive z 22t na os ne morejo voziti. Dotično podjetje pa je imelo v svojem voznem parku le take mašine.

Kot drugo je pa jasno dosti modernih lokomotiv z osnim pritiskom 20,5t, ki se lahko vozijo po problematičnem odseku. To da se tam lahko uporabljajo le zastarele, je bikov drek.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
stare so cenejše če zalaufaš ali širiš firmo... + naši strojevdoje jih znajo vozit in ni treba nobenih dodatnih kvalifikacij.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.548
5.531
113
KSZ

Kako Silvo Berdajs grozi ljudem na SŽ: "Sf...l te bom kot psa!" #posnetek

Na Siol.net objavljamo posnetek pogovora, v katerem Silvo Berdajs grozi enemu od zaposlenih v družbi SŽ - Potniški promet, ker ta v sindikalni vojni ni želel prestopiti v njegov tabor. Posnetek potrjuje dolgoletne neuradne informacije, da je Silvo Berdajs dejanski šef železnic, ki odloča tudi o tem, kdo bo dobil in izgubil službo.

Silvo Berdajs: »Upam, da se pri drugem tiru ne bo ponovil Teš 6«

Ali železnice politično obvladuje SDS, katere član ste?

Če si politično obremenjen, je drugače, kot če si politično opredeljen. Jaz sem politično opredeljen. Od ustanovitve sem član SDS. S tem se nisem nikoli hvalil, niti nisem tega nikoli zanikal. Nimam seznama članov SDS, ki so na železnici, prav tako ne podatkov, koliko železničarjev je v kakšni stranki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hoci

Floki

Guru
6. sep 2007
9.925
3.039
113
Sem bil ne dolgo nazaj na sestanku s predstavniki SŽ, moram reči da jim ni hudega, v kakšnem stanju pa so železnice (vsaj z mojega področja delovanja) pa raje ne bi govoril.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.016
3.773
113
Ljubljana
hmpg.net
Ampak Berdajs je 1961 letnik? torej mu do 60 manjkajo še 3 leta. Mar ni to nujen pogoj za penzijo, ali pa imajo železničarji tudi beneficiran staž?