Slovenske spletne trgovine

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
Cene naših poštnih dostavljalcev so žal zelo visoke. Prav zato imajo vse SLO spletne trgovine kar visoko poštnino.

Pri Pošti Slovenije je še tako, da se plača še enkrat poštnino, če je paket vrnjen (ni bil sprejet). Torej pošljemo paket, za katerega se zelo potrudimo, in se ta vrne -> strošek cca 7€.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Ksz:
Pravo jamranje trgovcev. Kaj imam jaz kot kupec s tem, da dobite vrnjen paket, da je pošta draga, da je...Poslovni riziko je tole. Jaz kot kupec pač hočem poceni izdelek, ki bo pri meni hitro in kjer bom imel v primeru reklamacij blizu servis, etc..
Da bi se pa resni spletni igralci organizirali in si naredili svojo dostavno službo pa še niste pomislili? Da bi pritisnili na PS ali katerega od drugih dostavljavcev, da dobite boljše cene tudi ne?
Trg je postal globalen, kupec lahko kupi izdelek v Nemčiji, Franciji, VB ali kjerkoli drugje in ga dobi po nižji ceni z brezplačno dostavo, če pa te ni, si lahko za mesečno članarino uredi vip klub in je spet v zastonj dostavi in še prioritetno mu pohendlajo naročilo :)
Saj imam rad SLO trgovce in tudi kar nekaj naročim pri njih, ampak ne mislim podpirati slabega sistema in tega, da se ne znajo zmenit v korist kupca. Naročim pač tam kjer imam zastonj poštnino ali pa kjer lahko sam dvignem v njihovi enoti.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Jaz kot kupec pač hočem poceni izdelek, ki bo pri meni hitro in kjer bom imel v primeru reklamacij blizu servis, etc..
Zagotavljanje (naprimer) dvoletne garancije lahko vpliva na višjo ceno izdelka v Sloveniji.

Bilo je že več različnih poizkusov dogovorov, skupnih trgovin in podobno, ampak kolikor vem (kljub veliko vloženega denarja) ni nobena uspešna.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Pakete do 2kg se posilja kot navadno pismo in je zelo poceni. Ker ce reces, da bos poslal paket, te takoj ogulijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Zagotavljanje (naprimer) dvoletne garancije lahko vpliva na višjo ceno izdelka v Sloveniji.

Bilo je že več različnih poizkusov dogovorov, skupnih trgovin in podobno, ampak kolikor vem (kljub veliko vloženega denarja) ni nobena uspešna.

hehe... pa sej smo v Sloveniji... valda to ni mogoče.