Slovenska vojska

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.176
682
113

Zakaj v tujino, ce lahko tujina pride k tebi.
Ne me … če rabijo prečkat mejo, pol so v tujini … zaenkrat pa meja še ni prestavljena. Naj se grejo kr v ZG zmenit. Oni bi kr afganistanske plače meli, pa ločeno življenje …
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Kaki si lahko privoščijo, da gredo v tujino z orožjem? Naj gredo v Avstrijo ali v Italijo, še bolje na Madžarsko.
Pa z oklepnikom se naj peljejo :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Ja, kak bataljon posljimo v nas trst in celovec.
Sicer pa pravilno. Ce hrcki ne priznajo arbitraze, zakaj bi jim samo mi dali, nic pa prejeli od njih kar nam pripada po arbitraži
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.274
113
Saj enkrat je en hrvaški konjanik okoli jahal.
Konja so slovenski vojaki nahranili, hrvaški konjanik ni hotel nič. Pol je bilo pa vsega konec!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Paše v tole temo, Pahor: Slovenska vojska je sposobna ubraniti suverenost Slovenije

S fotko študentov obramboslovja na poletnem taboru so zadeli v polno.

Kako se krepi moč naše vojske:
V stalni sestavi je ustavljen trend padanja števila vojakov, v prostovoljni pogodbeni rezervi pa se je število povečalo za nekaj deset pripadnikov

Glede na to da je Tonin oz Janša še skladišča izpraznil za dobro Ukrajine, smo po domače povedano "goli in bosi". Pri nas ne bomo delali samo molotovk, ampak še loki in puščice iz leske bodo prav prišle.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.210
113
Pri nas ne bomo delali samo molotovk, ampak še loki in puščice iz leske bodo prav prišle.
Je en tukaj že dobro napisal. Pri nas bi se pobili že med sabo, preden bi sovrag sploh do nas prišel.
Pa glede na izjave precej ljudi tukaj, bi jih verjetno večina že ob prvi info o vojni spokala čez mejo. Najprej seveda moški v najboljših letih. Pa bi potem na free Wifiju v tujini bojevali vojno za tipkovnico.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Paše v tole temo, Pahor: Slovenska vojska je sposobna ubraniti suverenost Slovenije

S fotko študentov obramboslovja na poletnem taboru so zadeli v polno.

Kako se krepi moč naše vojske:


Glede na to da je Tonin oz Janša še skladišča izpraznil za dobro Ukrajine, smo po domače povedano "goli in bosi". Pri nas ne bomo delali samo molotovk, ampak še loki in puščice iz leske bodo prav prišle.

dobr da je spet janša kriv, ne pa tisti, ki so vsa leta rezali vojaški proračun
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Kamele0N

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.983
5.192
113
Glede na to da je Tonin oz Janša še skladišča izpraznil za dobro Ukrajine, smo po domače povedano "goli in bosi".

Takrat so kupili 14.000 F2000, starih Zastav je bilo toliko, da se jih je še Iraku in Afganistanu podarjalo, pa še ostajajo po skladiščih. Skupaj z delom inventarja, kateri ima še kljukaste križe gor. Za tiste kateri bi se hoteli boriti bi bilo.

Tako ali tako bi se večina Fužin, Divače, Postojne izpraznila po prvih par strelih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Kamele0N

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
dobr da je spet janša kriv, ne pa tisti, ki so vsa leta rezali vojaški proračun

Z zborovanja za mir direkt v gnilega pucha in s polnim gasom v vojno, z obrambnim ministrantom ob nogi. Če smo se včasih Kahlu in njegovim konfiguhacijam smejali, se proti temu še Alan Ford skrije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Proračun sploh ni tako majhen za to nesposobnost ki jo imamo. Problem je da se denar zapravlja za nakupovanje ameriških rabljenih kant, ki se vzdržujejo z ameriškimi deli za ameriško ceno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in bizi

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Malce vojske nikjer nič ne škodi, kvečjemu je plus, ko je potrebna. Tle sem bolj za akcije v naravnih nesrečah. V vojsko se splača vlagat, ker jo tako ali drugače rabimo. Zaenkrat hvala bogu brez orožja. Tudi mulce bi mogel not porint, da bi mal začutli timskega dela, ne pa telefon in v osamo. To je tudi korona pokazala, da je problem. Oboroževanje je pa odvisno od želja in potrebe. Ampak, kolikor poznam pubece, bi bilo fajn da je municije dost na zalogi. Glede pokanja ma moj mulc iste želje kot jaz v otroštvu sam da so nam veliko več pustil da kaj poči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Paše v tole temo, Pahor: Slovenska vojska je sposobna ubraniti suverenost Slovenije

S fotko študentov obramboslovja na poletnem taboru so zadeli v polno.

Kako se krepi moč naše vojske:


Glede na to da je Tonin oz Janša še skladišča izpraznil za dobro Ukrajine, smo po domače povedano "goli in bosi". Pri nas ne bomo delali samo molotovk, ampak še loki in puščice iz leske bodo prav prišle.
tonin.jpg


Je tisti izgubljeni kamion z zaščitnimi maskami poslal, skupaj s puškami in čeladami, v Ukrajino?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no ja, nisem več aktivno vojaško lice, ampak...da barbika reče, da smo sposobni obraniti slovenijo pred hja, ne verm, rusi...se lahko samo nasmehnem. to lahko starim mamam reče...mene pa pač ni prepričal. pa ne glede, da se sedaj rusi malce "brukajo" tam v ukrajini. imamo le nekaj vojaško strateških ciljev, ki jih z uničimo z enim bojnim tovorom fencerja...seveda ne govorim o popolni prevladi ozemlja, to itak ni mišljeno. vendar...z eno molotovko in eno puško žal ne moreš (več) veliko. seveda...apetiti določenih osebkov so ostali enaki kot 30 let nazaj, ko so sanjali, da lahko premagajo nepramagljivo jna. in sedaj domnevajo, da lahko premagajo še koga nepremagljivega...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
no ja, nisem več aktivno vojaško lice, ampak...da barbika reče, da smo sposobni obraniti slovenijo pred hja, ne verm, rusi...se lahko samo nasmehnem. to lahko starim mamam reče...mene pa pač ni prepričal. pa ne glede, da se sedaj rusi malce "brukajo" tam v ukrajini. imamo le nekaj vojaško strateških ciljev, ki jih z uničimo z enim bojnim tovorom fencerja...seveda ne govorim o popolni prevladi ozemlja, to itak ni mišljeno. vendar...z eno molotovko in eno puško žal ne moreš (več) veliko. seveda...apetiti določenih osebkov so ostali enaki kot 30 let nazaj, ko so sanjali, da lahko premagajo nepramagljivo jna. in sedaj domnevajo, da lahko premagajo še koga nepremagljivega...

v nato nismo za to, da zajebavamo levičarje ampak iz čist konkretnih razlogov
to pahorjevo izjavo je treba vzet v tem kontekstu

ne vem zakaj vsi pozabljate da smo v natu?

a je tito še živ in smo neuvrščena jugoslavija al kaj? se mi je vse skup samo sanjalo in se bom jutr zbudu na parno al neparno soboto?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
aja, seveda, oprosti...pozabil sem na ključno besedo...ki jo je izrekel..."skupaj z drugimi....".
bo treba tisto ponarodelo parolo malce spremeniti....nas in nata 500 miljonov :)
ampak ne skrbi, določen obramboslovec ne potrebuje nata-on bi lastnoročno premagal vse, kar mu pride na pot. sploh, ker ima bombaša sinka toninka na njegovi strani. gorje napadalcem slovenije...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
hja nas i nata je še mal več kot pol milijarde

če pa še bdp seštejemo pa... uhh...

mi smo pač kar smo... ampak sej veš, it's not much but it's honest work