Slovenska vojska

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Koliko sem jaz razumel, sta vojaka bila že v službi 8 ur in nato bi še 10 ur morala vozit, kar pa jima ni odgovarjalo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Koliko sem jaz razumel, sta vojaka bila že v službi 8 ur in nato bi še 10 ur morala vozit, kar pa jima ni odgovarjalo.
Če nadure niso bile dogovorjene in plačane, je njuna ideja pravilna in je treba po zdravju vprašati nadrejenega, ki ni bil sposoben dela pravilno organizirati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pepe , v vojski se nimaš kaj dogovarjat!!!!! V JU je določeno kako je z nadurami in plačili. Kakšno posebno dogovarjanje neki s strani vojakov. :rolleyes:
Njuna ideja pa NI PRAVILNA Dejstvo je, da sta vozila orožje in tega ne smeta izpustiti izpod nadzora.
To so OSNOVE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pepe , v vojski se nimaš kaj dogovarjat!!!!! V JU je določeno kako je z nadurami in plačili. Kakšno posebno dogovarjanje neki s strani vojakov. :rolleyes:
Njuna ideja pa NI PRAVILNA Dejstvo je, da sta vozila orožje in tega ne smeta izpustiti izpod nadzora.
To so OSNOVE.
To so profesionalni vojaki, torej zaposleni in tudi oficirji v JLA niso imeli 24 urnega delovnika, temveč so lepo popoldne spičili domov. Na delovnem mestu se v normalnem okolju, kjer bi slovenska vojska morala biti vzor, dobiš nalogo, da te čaka 10 urno potovanje in normalen nadrejeni, ti pove, da prideš šele takrat v službo. In ne, danes ni vojne, če so nekateri to v tej temi pozabili. Prav tako ni nobene potrebe, da slovenski vojak v Sloveniji ali tujini koga ubije na cesti, ker je preutrujen.
Verjetno ti je manjkalo, da mu nadrejeni ukaže, kot na vsakem slabo urejenem delovnem mestu. Na dobro urejenem delovnem mestu se podrejeni in nadrejeni dogovorita, kako bo optimalno. Če dogovor ni mogoč, nadrejeni ukaže.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Ja ok....ampak ko sem še sam vozil...kadar sem imel vrednejšo robo...mi je blo ukazano...in tud nekak samoumevno da sem parkiral na bolj varnih placih...in da se nisem ravno oddaljeval od avta za dalj časa...

Men kot vozniku bi blo samoumevno da če bi prevažal orožje in poleg tega še v vojaškem vozilu ki zbuja pozornost že samo po sebi da bi mal gledal kje kdaj kako...

Jaz bi spal v ceradi s pištolo...sej to lahko nosjo sabo znotraj NATA kali?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Ne razumem kaj se nekaj razburjate. Desetletje nazaj so nam Hrvati cel kombi z vohunsko opremo pobrali, takrat zaradi osebe, ki ni vedela, da je v tuji državi.
Tokrat je očitno viden napredek, saj sta uboga vojaka vsaj lokacijo zadela. Če bi vozil tisti voznik kombija izpred desetletja, bi se danes verjetno ukvarjali, kako dobiti tovornjak poln orožja nazaj od Turkov. Oz. bolj verjetno Albancev, ker bi ju do takrat utrujenost že premagala in bi se kje pri Tirani ustavila. Ali pa morda že kar na Dolenjskem pri Romih. Si predstavljate šele to sranje?
Menim, da je napredek lepo viden in si vojaka zaslužita dodatek za uspešno opravljeno nalogo. Sindikat bi pa moral zahtevat takojšen nečastni odpust nadrejenega, ker je ogrožal varnost obeh vojakov, saj ju je utrujene poslal na pot.
Tako da bodo vedeli poveljujoči, da se v takem primeru vpokliče rezerviste.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
To so profesionalni vojaki, torej zaposleni in tudi oficirji v JLA niso imeli 24 urnega delovnika, temveč so lepo popoldne spičili domov. Na delovnem mestu se v normalnem okolju, kjer bi slovenska vojska morala biti vzor, dobiš nalogo, da te čaka 10 urno potovanje in normalen nadrejeni, ti pove, da prideš šele takrat v službo. In ne, danes ni vojne, če so nekateri to v tej temi pozabili. Prav tako ni nobene potrebe, da slovenski vojak v Sloveniji ali tujini koga ubije na cesti, ker je preutrujen.
Verjetno ti je manjkalo, da mu nadrejeni ukaže, kot na vsakem slabo urejenem delovnem mestu. Na dobro urejenem delovnem mestu se podrejeni in nadrejeni dogovorita, kako bo optimalno. Če dogovor ni mogoč, nadrejeni ukaže.
Pepe , ne vem kako bi ti napisal, da ne boš mislil, da te žalim. Neumnosti pišeš!!!! Ne bom ti pojasnjeval, ker je vse neumnost.
V vojski ni DOGOVORA med vojaki in častniki, kot ti pišeš. V vojski je UKAZ.
V Yu army so imeli oficirji tudi dežurstva , ki so trajala 7 dni. In nobeden ni šel domov!!!! Torej ni res kar pišeš. Kakšna dežurstva ti nima smisla pisati.
Slovesnki vojaki niso šli ubijat v tujino, ampak peljat orožje, ki jim je bilo zaupano. Deseturna vožnja ni nobena težava za dva človeka. Tudi za enega ne bi smela biti. Sploh če že ima izpit za kamion, verjetno ga ni prvič peljal.
Pa še nekaj. Bi te rad videl, če bi bil TI delodajalec kako bi ti kakšen zaposleni solil pamet, kako se mora v tvoji firmi delati:D
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Vojak vozi v miru po cesti med civilisti. Zanj veljajo v prvi vrsti prometni predpisi kot za ostale voznike. Da je vojak, je povsem nepomembno. Kaka deseturna vožnja tovornjaka? Bodi no resen. Ne smemo si nikoli več dovoliti, da je vojska nad civilni inštitucijami in zakoni v miru.
Če sta vojaka šla po redni službi na pot, je to izključno odgovornost nadrejenih, ki so nesposobni organizirati delo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.025
113
Ne razumem kaj se nekaj razburjate. Desetletje nazaj so nam Hrvati cel kombi z vohunsko opremo pobrali, takrat zaradi osebe, ki ni vedela, da je v tuji državi.

Ti še vedno verjameš v te pravljice? Kombi je bil prodan, ker je takrat HR imela veto, se je pač tam nastavil, da so ga zasegli, denar pa po skritih kanalih nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Vojak vozi v miru po cesti med civilisti. Zanj veljajo v prvi vrsti prometni predpisi kot za ostale voznike. Da je vojak, je povsem nepomembno. Kaka deseturna vožnja tovornjaka? Bodi no resen. Ne smemo si nikoli več dovoliti, da je vojska nad civilni inštitucijami in zakoni v miru.
Če sta vojaka šla po redni službi na pot, je to izključno odgovornost nadrejenih, ki so nesposobni organizirati delo.
Torej 10 urne vožnje DVA vojaka ne moreta spravit skupaj po 8 urnem delovniku?

Stanje organiziranosti, nadomestil (plač, itd.) in odnose znotraj vojske pa lepo kažejo odhodi iz vojske in nesposobnost rekrutiranja novih vojakov.

In še nekaj: vojska je vojska. Če nekdo ne razume ukaza in se sam nekaj zmišljuje, potem očitno ni na pravem delovnem mestu. Sploh, če gre spat in pusti kamion poln municije nenadzorovan.
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Vojak vozi v miru po cesti med civilisti. Zanj veljajo v prvi vrsti prometni predpisi kot za ostale voznike. Da je vojak, je povsem nepomembno. Kaka deseturna vožnja tovornjaka? Bodi no resen. Ne smemo si nikoli več dovoliti, da je vojska nad civilni inštitucijami in zakoni v miru.
Če sta vojaka šla po redni službi na pot, je to izključno odgovornost nadrejenih, ki so nesposobni organizirati delo.
Pepe , a imaš res težave z razumevanjem. O čem ti pišeš???? Kaj bi rad napisal??? Koga zagovarjaš???? Kaj si ti ne smeš dovoliti?? Pišeš o nekih domnevah.
Kdo je rekel, da je vojska šla po rednih službah na pot??? A ti je alter vir informacij?? Odgovornost celo "izključno" daješ nadrejenim, a pojma nimaš kakšen ukaz je bil. Razen da morata dostaviti municijo na deset ur oddaljen kraj. In to za dva voznika ne bi smela biti težava. Razen za "naša" vojaka

še enkrat. Vojak ne sme izpustiti tako občutljivega tovora brez nadzora, pa naj ga tišči lulat, kakat. spat, jesti...itd
Tudi druga vojska (jih poznam kar nekaj) se zgraža nad ravnanjem teh dveh vojakov.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
KSZ.

Okoli tahografa.

10h na dan lahko naredi en šofer 2x na teden (z dvema počitkoma 45 min vmes).

Sicer je vseeno, za vojaška vozila ne veljajo tahografska pravila oz. nimajo sploh montiranega tahografa, enako kot gasilska ipd.! Imajo pa jih avtobusi oz. vozila za prevoz več kot 8 potnikov. Pri nas to ureja pravilnik, kako je v tujini ne vem ampak domnevam da velja vsaj v EU tista konvencija ki opredeljuje prenos pravil iz matične države.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.184
2.415
113
v lokalni ostariji
Ja ja EU konvencija .. drugače pa vojska nima tahografa. Že to pove da pač ne veljajo glih ista pravila... 10ur voznje za 2 b moglo it čez...tuki je bilo lako cemo
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Za primer vojne ima naša vojska oceno nezadostno. To pomeni da je v primeru vojne praktično vseeno ali ima v skladišču 100 metkov ali nobenega, če jih ni sposobna uporabit. Tudi sicer, koliko je škode? 100 eur?