Slovenska vojna za osamosvojitev

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
si me zgoraj vprašal, pa sem odpisal. To je vse.
Se pa skoraj strinjam z ostalim tvojim mnenjem. Kar se tiče dokumentov.. papir vse prenese.... še posebej v tako občutljivih časih. (91)
Zgoraj omenjeni dogodek se je pač zgodil. Zakaj je tip streljal na SLO policiste, ne napiše nobeden. Dejansko je pa to naredil. Obrnil puško na SLO policiste, pa če je tudi bil pripadnik TO, je bil ideološko na strani JA. Je menjal stran?? Reakcija je bila normalno pričakovana....
Propaganda.... ja.... a si lahko misliš, kako bi YU army pograbila vest, da sta se udarili policija in to??? Pa čeprav je šlo za eden primer nekoga, ki je lahko menjal stran.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
a tebi so edini problem v življenju komunisti?? Ponavljaš se non-stop.
Zdaj imaš demokrate...sami poštenjaki..... pa verjetno živiš v blaginji. (nisem bi nikol pr kumunjarih-v vednost)
Če volk (komunist) dlako menja (demokrat) s tem nič manj ne kolje ovc (ljudi). Če hočeš zaščititi ovce moraš volka odstraniti.

Vsi ostali problemi v življenju bi bili bistveno lažje rešljivi, če bi dokončno opravili s komunistično nadlogo.

PS- nisi bil in nisi komunist pa zagovarjaš zločince, teptalce človekovih pravic, lopove in lažnivce
stupid-1.gif
Zdej pa ti men pojasn, kje si videl da koga zagovarjam??? Pa te plave možičke, ki jih lepiš seb pripiši. Očitno si bolan na komuniste. Pa na ovce, pa dlako..... Boli me nekaj za njih in takšne, ki se ponavljajo in krivijo nekoga, ki ni na oblasti.
Povej imena....stranke... povej ... napiši imena zločincev + zločin, lopova+krajo....lažnivca+laž..... ja... edino tvoja stranka ni komunistična.... (ste eni napumpana javna trobila)
Folk ma pol organ vseh. 23 let se kregajo, kater bo na oblasti. Od leta 08 so na sporedu samo debate o davkih, krajah in volitvah....
non-stop debate o tem kaj je drug zahebal... nič več kaj je kdo naredil(sej ni kaj)...... važno je sam, kak se nekomu reče, ne pa kaj naredi...
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
KSZ: Kakršnakoli že je resnica, mislim da je skrajno grdo in neodgovorno v teh časih, ko je narod do konca butasto razdeljen glede druge svetovne vojne, ustvarjati novo delitev na podlagi vojne za Slovenijo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
KSZ: Kakršnakoli že je resnica, mislim da je skrajno grdo in neodgovorno v teh časih, ko je narod do konca butasto razdeljen glede druge svetovne vojne, ustvarjati novo delitev na podlagi vojne za Slovenijo.
467716-post_slo.gif

razdeljen narod je najšibkejši
Zato pa takšna pisarjenja
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Čeprav dogodek poznam zelo dobro in sem bil takrat celo na nek način 'zraven', mi je dejstvo, da se ga sedaj, 10 dni pred volitvami obuja - ogabno.
Sicer pa je bil prvi, ki je ta dogodek prikazal na način, ki se sedaj obsoja - Jelko Kacin na novinarski konferenci v CD.
Vsi, ki smo zelo dobro poznali dejstva smo se takrat le spogledovali.

Vojna je grda stvar, propaganda v njej pa še bolj.
Pa saj skoraj vedno prevlečejo kaj takšnega na plan pred volitvami. Pred prejšnjimi volitvami so privlekli helikopter še prej domnevno vojno hudodelstvo na Holmcu... Pač na ta način se želi mobilizirati volilno telo sestavljeno iz pripadnikov agresorske okupatorske JLA, katerim smo širokogrudno podelili državljanstva. Koga ti volijo, pa smo videli na primeru trenirkarjev ob zadnjih volitvah.

PS-če sem koga z omembo komunistov užalil je bil moj namen dosežen. Dokler se tek veleškodljivcev dokončno ne rešimo nima možnosti za pošteno delo nobena leva in nobena desna in nobena sredinska stranka.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Kaj točno si hotel povedati? Ali bi bil strelski pohod, če bi se JLA v 6-ih mesecih po plebiscitu umaknila iz Slovenije? Ali bi bil strelski pohod, če ne bi JLA v maju obkolila Peker? Zakaj točno je Ante Markoviæ kot predsednik SFRJ ukazal zasesti mejne prehode v Sloveniji? Kakor koli obrneš, JLA je za te žrtve kriva.
Takrat stvari niso zgledale smešno in noben ni vedel, koliko dni bo vojna trajala. Sam sem tudi videl primer pripadnika TO, ki se mu je utrgalo, čeprav v tistem kraju ni bilo nikoli JLA.

Hotel sem povedati, da je očitno "nekdo" v času, ko je basal orožje na šleperje, poslal par motencev, da so malo streljali okoli, da bi zgledalo ali izzvalo konflikt.

Ta taktika se je uporabila tudi v Piranskem zalivu, po dogovoru z drugo osebo, ki je sedaj zaprta. No, oba sta zaprta.

V času vojne za Slovenijo sem kolesaril po Sloveniji, tako da sem videl razsežnosti te akcije.

In potem Gorenak govori o JLA teroristu, je bil pa naš človek
priden.gif


Lepo, da so se arhivi odprli.

Bomo kaj izvedeli tudi o helikopterju, ki je kruh prevažal
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
.. Ali bi bil strelski pohod, če bi se JLA v 6-ih mesecih po plebiscitu umaknila iz Slovenije? Ali bi bil strelski pohod, če ne bi JLA v maju obkolila Peker? Zakaj točno je Ante Markoviæ kot predsednik SFRJ ukazal zasesti mejne prehode v Sloveniji? Kakor koli obrneš, JLA je za te žrtve kriva.
.
O tem bi dalo debatirat. Pa bi Markovič ukazal zasesti mejne prehode, če se Slovenija nebi odcepila? Pa mednarodno priznana država - (kar je Jugoslavija tedaj nedvomno bila) sme poslat vojsko na svoje meje? Če pa tako obrneš, je za žrtve kriva slovenska oblast.

Kaj pa danes, ali Ukrajina, smo poslat svojo vojsko do meja z Rusijo? In kdo sme streljat na Ukrajinsko vojsko v Ukrajini?

Kaj pa v bodočnosti. hipotetično - če se štajerci nekoč na svojo roko odcepijo, nočejo več plačevat davkov v Ljubljano, so kasarne z slovenskimi vojaki iz vseh pokrajin v tistem trenutku okupatorske, pa smejo štajerci streljat nanje, - Sme obrambni minister, ki ima stolček v Ljubljani poslat vojsko iz Mariborske kasarne na Šentilj da zavaruje državne meje?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik Karizma pravi:
spomini Avgusta Cvetežarja - zanimivo branje ...

Zanimivo branje nekatere od teh litjanov celo poznam oz. sem poznal. Še marsikatera zgodba bi bila zanimiva ne samo glede Janše ampak tudi Krkoviča
Zanimivo, normalno in logično razmišljanje tega poveljnika.
Samo zadeva bi se obrnila, da je JA šla iz kasarne..... rušila vse pred sabo..... še kakšna letalska podpora.....
Vse dobro, ker se je zadeva končala po 10ih dneh
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
lanos dejansko se je vrh najbrž res bal, da bi jla udarila iz kasrn zato ukaz za rušenje...na srečo se ni zgodilo nič hujšega.

snecer, ljudem se strga. možakar je najbrž bil močno pod stresom. vedel je kaj vse jla zmore...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:

Vojna je grda stvar, propaganda v njej pa še bolj.
Pa saj skoraj vedno prevlečejo kaj takšnega na plan pred volitvami. Pred prejšnjimi volitvami so privlekli helikopter še prej domnevno vojno hudodelstvo na Holmcu... Pač na ta način se želi mobilizirati volilno telo sestavljeno iz pripadnikov agresorske okupatorske JLA, katerim smo širokogrudno podelili državljanstva. Koga ti volijo, pa smo videli na primeru trenirkarjev ob zadnjih volitvah.

PS-če sem koga z omembo komunistov užalil je bil moj namen dosežen. Dokler se tek veleškodljivcev dokončno ne rešimo nima možnosti za pošteno delo nobena leva in nobena desna in nobena sredinska stranka.
če na mene misliš. Nisi me z omembo njih užalil. Nimam nič z njimi. Bi prej rekel..... kaj si s sabo naredil.
Mi je pa zanimiv prvi del tvojega posta. Omemba "trenirkarjev" in komunistov..... a to so enaki ljudje??
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Samo zadeva bi se obrnila, da je JA šla iz kasarne..... rušila vse pred sabo..... še kakšna letalska podpora.....
Že v ponedeljek, torej peti dan vojne je bila JA popolnoma ne-operativna in izhodi iz kasarn niso imeli več nobenega smisla.
Takrat so si tisti, ki so že bili 'na terenu' želeli le eno - nazaj v kasarne.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
Celo po tedaj veljavni ustavi SFRJ se je Slovenija imela pravico odcepiti.
 

dodaske

Pripravnik
18. apr 2013
928
0
16
Citat:
Uporabnik Karizma pravi:
spomini Avgusta Cvetežarja - zanimivo branje ...

Sem že enkrat bral....in res je zanimivo...
Ne dajo mi pa miru v sloveniji že nekajkrat izrečene besede, da smo slovenci dobili državo prepoceni in da jo zato ne cenimo...
V članku opisani nori ukazi seveda dobijo totalno nov pomen, če pomislimo na možnost, da v bistvu niso bili nori ampak premišljeni.
Da vam nakažem...vojna pusti posledice v miselnosti ljudi po vojni...
Da vam še malo nakažem...je razlika ali je žrtev nekaj deset ali nekaj tisoč...(beri propaganda bolj zaleže če imaš zadaj nekaj tisoč mrtvih kot pa nekaj deset...vprašte se...kdo bi danes pomislil govort čez osamosvojitev, če bi bilo žrtev recimo 10 tisoč?)
Da vam še malo nakažem...zelo težko je zbližati ljudi različnih narodov v kolikor je med njimi zgodovina nekaj sto tisoč mrtvih...(glej primer srbov in hrvatov)
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Mi je pa zanimiv prvi del tvojega posta. Omemba "trenirkarjev" in komunistov..... a to so enaki ljudje??
Ti to resno ali se šališ
sprasujem se.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
glej... dejansko je Yu army res izvajala premike izven kasarn v SLo in Hr na Slo. S tem da je dovažala tudi s helikopterji vojsko.
In takšno silo, kot je bila JA pustiti izven kasarn in povačati bojišče.... hmmm.... po vsem tem razmišljanju, je najboljše, če jih držiš v kasarnah. Če ne bi bili obkoljeni, bi mogoče šli vn..... razbili celo Vrhniko...potem bi pa danes pisali, zakaj jih niso mal napadli. Pač nekatere stvari so se odločale v trenutkih.... razne informacije ali dezinformacije ki so bile... zdej je pa težko ali lahko iskati pametno rešitev... ko se ve kakšno dejstvo več
Letališče Cerklje, je bilo napadeno z nekaj minometnimi minami.... cilj dosežen.... letalstvo se umakne v notranjost YU. Vojska je pa cele dneve stražarila in mine zakopavala. Pa menda (interviju nekega niškega specialca na you tube) so mislili, da so obkoljeni z nekaj tisoč TO-jevcev.
Pišete o krivcih za žrtve. Po moje je kriva politika. Začeti vojaški spopad oz. zavzetje mejnih prehodov, po desetih dneh vojno ustaviti in se pospešeno pripravljati da v treh mesecih zapustijo te prostore za vedno. A se ni to mal prehitro vse odvilo?? No.. sej prav da se je...