Slik ni na kartici?!

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Zdravo družba. Se je komu zgodilo kaj podobnega?

Nikonov DSLR. Danes naredil kar precej slik (200+), nakar grem v lightroom in slik ni tam. Wtf. Grem v explorer in res jih ni. Dam kartico v kamero... enostavno ni jih. Med slikanjem sem redno pretikal med slikami naprej in nazaj, vse bp. Se je komu kdaj zgodilo kaj podobnega? Vržem kartico v koš?

Zdajle teče program za recovery slik in srčno upam, da kaj najde. Ker sem se najebal. Jezen kot ris.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Ali so morda v pomnilniku fotoaparata?

Če so bile na kartici, jih bo recovery program našel.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Delam na tem ja, hvala za app. Je naslednji na vrsti, če mi sedanji ne najde.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.366
113
49
Na sončni strani ALP
Sem vzel kartico iz aparata, ko je bil vključen predogled. Ga ni bilo programa, kateri bi mi obudil podatke iz kartice. :jok:
Sčvekalo je sistem do konca. Sledil je format kartice in čim prej nehat obžalovati izgubljene slike... :zavijazocmi:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
To je precej neobičajno, ker tudi če bi se imenik povozil, bi vsaj kot vsebino lahko rešil (Recuva Deep Scan).

Je pa pomembno, da se slik nikoli ne briše sproti na aparatu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pri tem se mi poraja vprasanje ali obstaja fotkic za 2 kartici, na katere bi vzporedno kopiralo slike
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
pomoje v fotkicu....ker gor ni bilo slik samo iz tistega dne, kolikor sem razbral in po netu obstajajo podobni primeri....
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, no, potem pa kartica. A to samo en firma? Katero firmo kartice mas? Sandisk?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kartica. SD je format, ki je, vsaj po mojih izkušnjah precej ... nezanesljiv. lahko je zanesljiv, če z njo delaš tako:

- fotografiraš
- pregledluješ fotke
- nikakor ne brišeš fotk med pregledovanjem fotk na fotoaparatu
- formatiraš kartico zgolj in samo v fotiču
- ko kopiraš, kopiraš vse fotke naenkrat, ne inkrementalno oz. malo tu malo tam (potem se naredi podoben efekt kot pri brisanju fotk)

dva slota za kartice ima zadnje čase večina high en fotoaparatov, kot je že nekdo izpostavil.
cloud je ekstremno prepočasen, da bi lahko spotoma delal backup, sploh če fotografiraš v raw načinu, zaenkrat še nismo tam.

še moja anekdota, sicer s CF kartico, ampak glede na to, verjamem, da bi se lahko zgodilo s katerim koli formatom kartice. kartico dam v čitalec, fotke kopiram, v tistem, ko se je prenos končal, sem stisnil eject, vzel kartico ven, zaprl komp, šibal naprej. kasneje spet odprem komp, takoj med postavljanjem kompa kartico v čitalec in se je začelo. stalno javlja, če želim prepisati fotke na disku. eject, kartica v fotič, pogledam, in gor fotke, ki sem jih kopiral prej ... očitno sem komp tako "prehitel po desni", da je, ko sem ga dal v sleep, uspel shraniti fotke v "sleep memorijo" in šel v spanje "misleč", da je kartica priklopljena. ko sem ga zbudi, preden se je "zavedel", je bila tam še vedno kartica, in gladko prepisal tisto, kar je bilo na kartici. sem uspel potem stestirati in to narediti še enkrat ... čudna zgodba, ampak ja, takrat se je marsikaj tehničnega znalo dogajati na terenih ...