Sladoled (zaslužek)

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Osebno si tudi raje kupim banjico v Lidlu kot pa za 1 evro tisto kepico pri sladoledarju. Ali pa kako lučko v obliki Magnuma. Dobra novica je, da se vrača ena najboljših lučk iz 90ih na sceno oz. mislim da že je v Avstriji na policah spet:

Tschisi.jpg
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
E, ker je vroče kot pes in ker imam v okolici enega sladoledarja, me zanima kolko mu kaj prinese ta sladoled v kasico.
- Torej koliko je marže na eni kepici.
- Koliko stane materijal-prah za izdelavo ene banje sladoleda.
- Koliko stane sama naprava
...

Malo sem googlal in tocnih podatkov nisem nasel.

- malo
- preveri cenike na netu
- vsaj 5k €

Zadevo postai na glavo:
- prodajalec (vsah 10h dnevno) = ?
- oprema
- najemnina
- stroski
- drzava
-----------------------------------
= zelo veliko prodanih kapic ali se prej konkreten minus
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.662
501
113
41
povsod malo
23 centov plusa na kepico ki stane 1,20€ govorim za domači slljadoled, ki gre najbolj v prodajo.
Ostalo so stroški od delavca, elektrike, nakupa mašin, oglaševanja in nenazadnje surovin.
Letos je še slabše cene surovin so šle gor ljudje pa zaradi recesije kupujejo manj razkošja
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bil danes pri Magdaleni ( sicer na pivu zadaj pri mizah v senci
evil.gif

Sladoled je ena redkih stvari, ki se ji le redko kdo odpove.

Sem pa videl mamico s punčko, ki je jokala ker jo je mamica vlekla naprej in ji govorila, da si ne more privoščit da bi ji kupila kepico.
Sladoledar jo je poklical in ji dal največji kornet in če se ne motim 3 kepice in tudi mamici, tako da kapo dol sladoledarju za to gesto.

Smo gostje hoteli plačat te kepice in je rekel, da to on časti.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Sem pa videl mamico s punčko, ki je jokala ker jo je mamica vlekla naprej in ji govorila, da si ne more privoščit da bi ji kupila kepico.
Sladoledar jo je poklical in ji dal največji kornet in če se ne motim 3 kepice in tudi mamici, tako da kapo dol sladoledarju za to gesto.

nahrung002.gif


Veliko staršev reče, da jim je najhuje, ko otrokom ne morejo nič privoščit. Sami že potrpijo, saj vedo kakšna je situacija, ampak zakaj bi moral otrok trpet, ker starša ne dobita službe...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Osebno si tudi raje kupim banjico v Lidlu kot pa za 1 evro tisto kepico pri sladoledarju. Ali pa kako lučko v obliki Magnuma. Dobra novica je, da se vrača ena najboljših lučk iz 90ih na sceno oz. mislim da že je v Avstriji na policah spet:

Tschisi.jpg

Na to sem ciso pozabo.
zmaga.gif
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Bil danes pri Magdaleni ( sicer na pivu zadaj pri mizah v senci
evil.gif

Sladoled je ena redkih stvari, ki se ji le redko kdo odpove.

Sem pa videl mamico s punčko, ki je jokala ker jo je mamica vlekla naprej in ji govorila, da si ne more privoščit da bi ji kupila kepico.
Sladoledar jo je poklical in ji dal največji kornet in če se ne motim 3 kepice in tudi mamici, tako da kapo dol sladoledarju za to gesto.

Smo gostje hoteli plačat te kepice in je rekel, da to on časti.
Evo, take dobre stvari bi si zaslužile javno objavo, tako kot un tip v sosednji temi, ki je doniral par klim UKCju. Dobrih gest danes hudo primankuje.
zmaga.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.034
5.735
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Bil danes pri Magdaleni ( sicer na pivu zadaj pri mizah v senci
evil.gif

Sladoled je ena redkih stvari, ki se ji le redko kdo odpove.

Sem pa videl mamico s punčko, ki je jokala ker jo je mamica vlekla naprej in ji govorila, da si ne more privoščit da bi ji kupila kepico.
Sladoledar jo je poklical in ji dal največji kornet in če se ne motim 3 kepice in tudi mamici, tako da kapo dol sladoledarju za to gesto.

Smo gostje hoteli plačat te kepice in je rekel, da to on časti.
Evo, take dobre stvari bi si zaslužile javno objavo, tako kot un tip v sosednji temi, ki je doniral par klim UKCju. Dobrih gest danes hudo primankuje.
zmaga.gif


aplauz.gif
se srinjam, takih stvari promankuje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Osebno si tudi raje kupim banjico v Lidlu kot pa za 1 evro tisto kepico pri sladoledarju. Ali pa kako lučko v obliki Magnuma. Dobra novica je, da se vrača ena najboljših lučk iz 90ih na sceno oz. mislim da že je v Avstriji na policah spet:

Tschisi.jpg

Na to sem ciso pozabo.
zmaga.gif

pa kaj si ja nor. to pa sn vedno iskal če majo kje
smile-1.gif


to ja