Skype telefon

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Mati in moja sestra veliko zapravita za pogovore po mobitelu, tako sem svetoval naj si nabavita skpe in bosta telefonirali brezplačno.
Sedaj pa izbiram kaj bi bila najboljša izbira.

Stvar je takšna:
Pri mati imamo wi-fi omrežje, vendar tam kjer bi uporabljala telefon sta 1-2 črtici moči signala na laptopu. Računalnik niti pod razno ni blizu in tudi ne more biti, je tam kjer je router. Naj še povem da računalnik ni vedno priklopljen.

Pri sestri je situacija precej boljša saj ima računalnik v prostoru kjer ponavadi tudi telefonira pa vendar bi bilo dobro, da je vsaj toliko mobilna, da gre lahko še v kašen drug sosedni prostor. Nima pa wi-fi omrežja, računalnik je VEDNO prižgan.

Torej jaz sem si zamislil za mati : http://www.partners.si/trgovina/product_info.php?products_id=2925

za sestro pa tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/2520016218/brezvrvicni-skype-pstn-telefon-dualphone-3045

Bo delovalo to kot mora? Mislite da bo dovolj signala? Bo vse tako kot sem si zamislil?
Če imate kakšne druge predloge, kar na dan z njimi
wink-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Zdaj sem opazil da prvi telefon ne podpira priklop na router. Zraven je priložen usb wireless oddajnik kar pa ni vredu, če bo računalnik izklopljen.
Je še kakšen drug telefon, cenovno dokaj ugoden?
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Pri temu Asusu pise:
Citat:
- USB priklop (USB priklop je namenjen samo polnjenju ter konfiguriranju telefona)

Tko da zgleda da zadeva deluje neodvisno od PCja. Po ceni sodeč bi ze moral, ker drugace je pa svinjsko drag.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Bral sem en tuji opis, kjer kaže tudi vse kar je v škatli in notri je usb wireless oddajnik. Pod slabost so tudi napisali da se ne more povezati na privat omrežje, saj to pomeni, da mora biti računalnik vedno prižgan
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Ravno iščem in najcenejše kar sem našel je bilo 157 € za wi-fi telefon.
Model pa je Linksys iPhone WIP320
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Imam LINKSYS CIT200 Iphone, v pogonu je vsak dan - pogovori v USA, for free
cheer.gif


ne morem prehvalit no, uporablja se predvsem na speakerphone funkciji

super no
imaš spodaj na telefonu SKYPE tipko, ti prikaže v barvah kateri so ONLINE oz dosegljivi, označiš pa zeleno za klic pa je

aja, PC mora bit prižgan, pa tudi zvok potem "preveže" na telefon
to je pač slabost
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Če pa kličeš po navadni liniji (PSTN ali IP telefoniji) pa ni treba imeti računalnik prižgan?
Razmišljam da bi namesto običajnega prenosnega telfona kupil tole zadevo. Se mi zdi æe vedno boljpraktično kot pa slušalke in mikrofon pa sedet pred monitorjem.

A imajo ti telefoni kaj "imenikov" vgrajenih.Vsaj za nekaj številk
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Točno tega sem včeraj naročil, tako da ti bom lahko kaj več povedat, ko ga dobim!
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
hmmm bom moral "dobavitelja" povprašat ker doma rihta za starše omenjeni telefon ki ga imam tudi sam in trdi da laufa brez PCja - ne vem ali isti model al kak drugi od LINKSYSa....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

A imajo ti telefoni kaj "imenikov" vgrajenih.Vsaj za nekaj številk
confused-1.gif
Mislim,da do sedaj nisem opazil da bi imel kak skype vgrajen imenik
rolleyes-1.gif

Ker ne predvidevam veliko pogovorov preko skypa bi se zadovoljil kar s tistim za 40 evrov. 100 dodatnih evrov za to da bom telefonaril brez računlnika
rolleyes-1.gif
(tehnologija gre dalje in ...)

Fly: karer modele si potem naročil (za 40 ali 160 evrov)
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Oba sem naročil, zaradi situacije ki sem jo opisal v prvem postu.
Rabim enega tudi takrat ko je računalnik izklopljen in to imam lahko samo pri modelu za 160€
 

daltonix

Pripravnik
6. okt 2007
115
0
16
V BB-ju imajo ta telefon za ceno cca 100€. Priključuje se na LAN in ne potrebuje računalnik.
LINK
 
Nazadnje urejeno: