skuter servis

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Polinijevo najmehkejso(crna barva), ki je pa se vedno trsa kot orginal! Tiste, ki so bile noter, so ble ze cist mehke! Jih je pa veselo montirat! :p
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.163
5.512
113
Kle jih model z eno roko gor daje
smile-1.gif
Ok pa ma zašravfano sklopko u les

 
Nazadnje urejeno:

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Črne vzmeti. Sam ta na videu ima neke mehke vzmeti, k mu gre tak enostavno. Sem probal dat zeleno noter, ki je malo trša kot črna pa je nisem dobil noter.
crazy1.gif
Črna je šla dokaj enostavno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.004
5.299
113
hehe fantje dobri ste. se vam pa laubi.

še to ko je en napisal če te ne moti 5kmh nižja hitrost in malo dima ni potrebe po generalni.
kaj pa če skuter svinjsko kadi
smile-1.gif
98 letnik nrg. km pa saj nevem med 20-24....
kot sem napisal. tankam in vozim, po potrebi pa menjam valčke :D aja pa sklopks svinjsko drsi že. to pomeni da bo treba menjat?
fedrce sem dal not zelene, al pa roza ko sem menjal avspuh, ker je drugače grablo na prenizkih. uglavnem 2 leti nazaj če si navil gas do konca je skuter kopal tudi na gladkem asvaltu, če je pa blo vsaj kako zrnce peska pa tak al tak. zdaj ma probleme skopat tut na pesku. tak mehko spelje, ni več tistega sunka
in ja prav ste ugotovili, nelubi se mi spet odpirat in ugotavlat napake
smile-1.gif
torej kaj naj bi blo to. da vidim če grem šraufat al bo tak ostalo hehe
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
bi rekel da sklopka. sam ne me prijet za besedo.
tongue-1.gif
a ve kdo kak lahk pogruntaš kaki uplinjač maš gor? morem gaszajlo zamenjat, pa bi moral vedet, kateri uplinjač je gor.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.163
5.512
113
pa zajlo za oljno črpalko tud lah menjaš
smile-1.gif
Pa potem preventivno še jermen na oljni pumpi....cca 5eurov pride na cilinder.si
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Pesmo, cel mesec ze cakam na toto pof... Zajlo. So baje dobavitelja menjali v italiji, pa ne sledi povprasevanju! Bo se trajalo en cas preden jo dobim!
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
nop. sem šel čist na slepo to delat.
crazy1.gif
pa očitno je blo nekaj v tem. pomoje je bla sklopka kriva.

Verjetno so bili res valjčki krivi ... ali pa ta velika vzmet zadaj pri sklopki ... Če je ta vzmet zadaj premehka, skuter hitreje spremeni navor in posledično ga v klanec zamori. (zapre) .. Ko daš to vzmet tršo, skuter drži "več časa" višje obrate in kasneje "spremeni hitrost" tako da gre lepše v klanec ... Drugače pa lažji valjčki, pa v večini primerov gre potem lepše :)

Ta zadnji del variatorja je po italijansko "correttore di coppia" kar bi se reklo po naše .."popravljalec navora" ...

Jaz sem menjal sklopko sedaj pri 52.000km, pa je imela še cca 1,5mm oblog. (Na sliki spodaj, je ta sklopka z 51.500km)

Fedrčke pa imam rdeče gor.
700279-sklopka.jpg
 

Priponke

  • 700279-sklopka.jpg
    700279-sklopka.jpg
    75,9 KB · Ogledi: 399

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
da nem v oni temi smetil...
kolk maš dizo v frgazerju. jaz mam v 17,5mm 65ko. sem pa izvohal da bi naj bila orginal tam okrog 58. morem probat, pa da vidim če bo špilalo. sem zdaj vlil noter 5l benza pa sem naredo 85km.
bonk.gif