Skuter - polnjenje akumulatorja

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ok, kupil sem nov akumulator in menjal tole zadevo;


Luči sedaj delajo, štrom pri luči je max 14v, to sem zrihtal. Ko pa merim polnjenje pri akumulatorju, pa še vedno kaže samo 12.6V, če prižgem luči, pa pade na 12.5V. Seveda je akumulator nov, ampak me bega to, da ne prikaže 14.4V - 14.8V, kar bi pomenilo, da se aku polni med delovanjem motorja. Če ima kdo skuterja in merilni inštrument, lahko preveri, kako vam pokaže ? Ali je to pač normalno ?
uf-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Stvar sem rešil, menjati je bilo potrebno komplet magnet in navitje. A lahko zdaj nov Bannerjev akumulator ( 12V - 7A ) napolnim z polnilcem, ki ga uporabljam za polnjenje avtomobilskih akumulatorjev ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
. A lahko zdaj nov Bannerjev akumulator ( 12V - 7A ) napolnim z polnilcem, ki ga uporabljam za polnjenje avtomobilskih akumulatorjev ?

Ja.

Samo ne vem zakaj bi ga filal če je nov? Saj se boš vozil pa ti ga bo nafilalo. Raje probaj starega nafilat, ker je čisto možno daje še dober, le tebi polnjenje ni delovalo.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Stari je že v smeteh, z novim sem se pa do serviserja peljal in ga je spraznalo. On ga je polnil dobri dve uri, pa ni dovolj, ko prižgem motor, pade na 10v in ne vrti dovolj dobro. Tudi na servisu je rekel, da ga naj raje napolnim, ampak če se da, ne z avtopolnilcem, ampak z polnilcem za motorne akumulatorje, ki ga pa seveda nimam.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
isti ti je drek, le manjša kapaciteta. Polni vsaj 5 ur (jaz doma vedno polnim z avtomobilskim)...potem ti ga bo pa že motor med vožnjo do konca nafilal.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Dobro, potem ga ne bom čez noč polnil, ga bom jutri po službi ven vzel in ga pustil do večera.