skuter 25km/h

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Zivijo,
za 13 letnika se gleda skuter 25, nekako si je izbral sym crox - vsecna oblika.
jas sem stara sola, runner, nrg, aerox, sf2 - pa ok 2T ,

kaki so tile Symi ( baje ni klasicen kitajc - ze v osnovi tajvanc, ampak aje naj bi bilo zelo ok.) od italijanov ni nic na 25 kar bi bilo vsecno ( zip je mali - pa baje je tud cel kitajc ratu) raznih 16 gum varianta noce.....

kupuje se nov - crox je 1700 kar je nekak zgornja meja ( imel ga bo nekja let) izkusnje ima z voznjo krose ki jo je vozil 4+ leta
- kaki so pa tanovi peugeoti ( nekaj opcij je ( v zivo se nismo nic pogledal) Kisbee - sf4 na 25 je sicer super ampak tud cen aje super previsoka na budzet

hvala za mnenja in predloge.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Jest sem tamalmu pred 3 let vzel Piaggio Fly 50 25 kmh. Všečen motorček. Malo večji od Zipa in klasična/všečna oblika. Dobra zadeva za svoj denar. Mislim pa da ga več ne prodajajo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Uspel mi je hčero pregovoriti, da preskoči skuter!
Nagrajena z rabljenim avtom za 3k + kdaj pa kdaj za bencin + kakšno mini poravilo.
Srečna oba!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Skuter 25 kmh uhh kaj je za 45 kmh treba sedaj že prav izpit delat ali tako kot v naših časih ko si v osnovni šoli neke pole izpolnil in dobil belo knjižico??
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Izpit. Minimum 20 ur vožnje. Pa test iz cpp, ne rabiš pa prve pomoči. Pa pri 15. letih lahko izpit naredi, je bolje počakat na A1 pri 16. letu ali fijakat 25 km/h. Tak sem jest tamalem naredu. Konec OŠ skuter 25, da ma prevoz za kam it, počitniško delo, itd, sedaj zaključuje 3. letnik, junija bo polnoleten pa B, pa en avto. Sktuer bom pa odblokiral, pa ga na 45 dal homologirat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Vsak ve za svoje potrebe.
Če je potreba po tem, da se lastne mišice ne uporabljajo pretirano, bi raje namesto skuterja 25 km/h šel na električni bicikel. Dražje, ampak navzdol tudi hitrejši od brnečega čudesa.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.366
113
49
Na sončni strani ALP
Vsak ve za svoje potrebe.
Če je potreba po tem, da se lastne mišice ne uporabljajo pretirano, bi raje namesto skuterja 25 km/h šel na električni bicikel. Dražje, ampak navzdol tudi hitrejši od brnečega čudesa.

Poleti ne moreš na šiht z biciklom. Razen, če imaš poleg pisarne še tuš kabino.
Pa naj bo električen bicikl ali pa navaden...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Zakaj te ne z ebikom, če ga malo naviješ itaq gre 50 kmh z lahkoto
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
V mojem primeru je pac mulc pri 13 pa da je mobilen, s kroso ne more po cesti pa do frendov in na trening ( je zelo aktiven vsak dan plus vikendi-tako da tezav s kondicijo in lenobo ni) tako da je narocen sym in ga cakamo
...more bit pa zaprt na 25 ker je tak zakon ( pa mali nima tezav, kadarkol je su na kroso pa ce je blo sred poletja full body armour celada kolencniki rokavice vse...samoiniciativno)
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
V mojem primeru je pac mulc pri 13 pa da je mobilen, s kroso ne more po cesti pa do frendov in na trening ( je zelo aktiven vsak dan plus vikendi-tako da tezav s kondicijo in lenobo ni) tako da je narocen sym in ga cakamo
...more bit pa zaprt na 25 ker je tak zakon ( pa mali nima tezav, kadarkol je su na kroso pa ce je blo sred poletja full body armour celada kolencniki rokavice vse...samoiniciativno)
Kerga Sym ste p vzeli...smo zelo na istem,.. razen krose :)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Sktuer bom pa odblokiral, pa ga na 45 dal homologirat.
Ko sem jaz to počel pred leti, sem skoraj osivel pri tem podvigu. Sam me moreš čisto nič. Sem začel s tehničnimi pregledi, kaj vse rabim, pa sem od petih dobil podoben odgovor, da se na mopedu spremeni xyz stvari.... skorak tako, kot bi raketo hotel homologirat. Potem sem zvedel, da rabiš pooblaščeni servis, ki naredi "predelavo", pa njegovo izjavo, pa.... Papirjev en kup. V Lj so trije pooblaščenci, prvi, ki je tudi uvoznik je rekel, da se to ne da, drugi bi, pa ne ve če bo šlo skozi, no tatretji, ki ima zelo slab ugled na internetu je pa stvar speljal. Ni bilo poceni. Gre se za moped Piaggio Fly 4T.
Obilo sreče pri prehomologaciji.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Ko sem jaz to počel pred leti, sem skoraj osivel pri tem podvigu. Sam me moreš čisto nič. Sem začel s tehničnimi pregledi, kaj vse rabim, pa sem od petih dobil podoben odgovor, da se na mopedu spremeni xyz stvari.... skorak tako, kot bi raketo hotel homologirat. Potem sem zvedel, da rabiš pooblaščeni servis, ki naredi "predelavo", pa njegovo izjavo, pa.... Papirjev en kup. V Lj so trije pooblaščenci, prvi, ki je tudi uvoznik je rekel, da se to ne da, drugi bi, pa ne ve če bo šlo skozi, no tatretji, ki ima zelo slab ugled na internetu je pa stvar speljal. Ni bilo poceni. Gre se za moped Piaggio Fly 4T.
Obilo sreče pri prehomologaciji.

ja se moram strinjat, imam doma sf2 pa sem tuhtal ce to naredim namest da kupujem novga 25kmh, pa je tocno to, servis in papirji iz servisa z izjavo, pol lpp prehomologacija pa se neki, pod crto sem naracunal 300eur stroskov pa cas pa vseskp...se da ampak stvar posameznika ce gre v to
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
ima kdo izkusnje z Peugeot skuterji.... sedaj je akcija za Kisbee 25kmh... cena je enaka kot za SYM Crox....
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Če so tako dobri, kot avtomobili, potem samo roke stran. Imel 3 nove Peugeote 205, 206 in 607, vsem je bilo skupno samo lepa šminka, ostalo porazno. Da te pol leta star avto na cesti pusti....
Jaz s pežoji nočem imet več opravka.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
ima kdo izkusnje z Peugeot skuterji.... sedaj je akcija za Kisbee 25kmh... cena je enaka kot za SYM Crox....
Baje da je se neki pugija v njem, ker sf4 je totaln kitajc za 3 cuke, gledal hkrati ko smo iskal za tamalga....sam muj crox bil overal oblika najbolj vsec...pa sym pa kar ok recenzije na p/p
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
lahko se enkrat napises?

seveda :)
Peugeot speedfight 4 je dalec od tistega kar je v osnovi SF bil, cel motor je made in china kar se obcutno vidi na izdelavi in motorju in za 3.000 eur to vsekakor ni to ( kljub temu da ima opcijo da se ga registrira/homologira na 25kmh)
Kissbee je pa se vedno francoz.

v vsej trenutni izbiri 25kmh je sinu dalec najbolj po obliki vsec crox ( se pravi oblika, motor, znamka, koncna cena je to to - seveda on ne ve da longije pa podobni kitajci niso to to, pravtako dosti ne ve o gileri piaggu yamahi, ker jih pac ni v 25kmh in niso bili niti v izboru)

pa se pardoniram za prejsnje pisanje ki je bilo na hitro spacano in verjamem da na prvo zogo tezko razumljivo